Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6470
Komentářů: 1787

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Není barva jako barva?

Sponzorované odkazy:


Původně jsme tento článek chtěli vydat jako krátkou zprávu, ale vzhledem k jeho důležitosti, jsme se rozhodli je zařadit do hlavního sloupce. Kdyby se informace, které obsahuje, objevily počátkem dubna, považovali byste to zřejmě za aprílový žertík!

Na Internetu se objevila podrobná analýza spotřeby energie displejů podle toho, jakou převažující barvu displej vyzařuje. Výsledky vyvolaly poměrně bouřlivý ohlas, protože ač by se na první pohled zdálo, že rozdíly nemohou být velké, tak skutečnost je šokující. Nejméně energie spotřebovává zobrazení červené barvy, a to dokonce o 42%! Když pomineme spotřebu telefonního modulu, WiFi, Bluetooth nebo třeba reproduktorů při přehrávaní hudby, tak právě jas displeje je asi největším žroutem energie a čím větší displeje, resp. rozlišení (počet aktívních pixelů) tím je spotřeba vyšší. To je známá věc, nad kterou se již nikdo příliš nepozastavuje. Nicméně vliv zobrazovaných barev je zcela nová věc, kterou asi bude nutno pečlivěji prozkoumat i z uživatelské úrovně.

Výzkum provedl Jeff Sharkey, což je inženýr společnosti Google, který zkoumal OLED displeje na Android platformě. Výsledek vidíte v této tabulce..

Zdroj zprávy s dalšími podrobnostmi je zde. Sami budeme potřebovat nějaký čas na promyšlení celé záležitosti, ale udělat si test, jak se prodlouží výdrž baterií při použití například červeného tématu může být docela zajímavé. Samozřejmě, že to by bylo příliš zjednodušující, ale za pokus to jistě stojí. Pokud se do toho pustíte, můžete nás pak informovat, jak jste dopadli nebo co si o celé záležitosti myslíte.

SurfaceFlinger effect modes on Android from Jeff Sharkey on Vimeo.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 07.07, 2010  Autor: Jan Novotný   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Není barva jako barva?" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Není barva jako barva? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 07.07. 2010 - 08:58:02
Toto je normální a již dlouho známá věc, pracuji v servisu a toto se probíralo už u CRT monitorů, dokonce o tom měl přednášku jeden chlapík z Apple asi před 10 lety. Modrá tapeta je úplně to nejhorší co může být.
Nicméně asi u mobilů to dělal někdo poprvé.


[ Odpovědět ]
Re: Není barva jako barva? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 07.07. 2010 - 12:21:19
 
To je teda hodně zajímavé. Dneska jsem našel krásně červené téma a ještě si ho trošku upravím a vyzkouším. Ten rozdíl je tak velký, že se tomu nechce věřit. Kdyby to byla pravda, tak to je minimálně o dvě hodiny více!


[ Odpovědět ]

Re: Není barva jako barva? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 07.07. 2010 - 18:33:25
Spíš bych doporučil někomu kdo nemá přístup k elektřině buď koupit druhou baterii a nebo něco solárního. Kdo má přístup k elektřině (asi většina civilizovaného světa), pro něj snad není problém dát telefon do kolébky, případně se jednou ohnout pro nabíječku


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund