Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6508
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Recenze HTC S710 VOX - II. díl

Sponzorované odkazy:


HTC S710 patří k velice zajímavým modelům, a to hned z několika důvodů. Je to první přístroj s novým operačním systémem, má výsuvnou QWERTY klávesnici a je celkově velice zdařilý. Nyní se podíváme na některé detaily blíže. V předchozí části recenze jsme si sice podrobně prohlédli výbavu i HTC S710, ale některé podrobnosti jsme záměrně vynechali, abychom je mohli probrat zvlášť. Nejprve se budeme věnovat výsuvné klávesničce...

QWERTY v mobilu!
Jak jsme již uvedli, přístroj přichází z novou koncepcí, která je založena na výsuvné QWERTY klávesničce. Klávesnice se ovšem vysunuje na opačnou stranu než u většiny současných přístrojů z dílny HTC...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Klávesnička je výborně podsvícená, takže skutečně není problém psát v šeru...

...nebo i ve tmě...

Sympatickou vychytávkou je možnost nastavení zvuku pro vysunutí klávesnice. Vybraný zvuk nebo melodie se ozvou při vysunutí i zpětném zasunutí klávesnice. Psaní je na klávesničce překvapivě pohodlné. K tomu přispívá velikost kláves, přehledné a dostatečně velké popisky i jemné "kontrolní" cvaknutí při stisku klávesy. Pro psaní poznámek, SMS zpráv a krátkých e-mailů je to skutečně příjemné řešení, které ocení mnoho uživatelů...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Dobře vyřešeno je i vysunutí klávesnice, kdy stačí poměrně malá, ale přeci jen kontrolovatelná síla. Za dobu testování jsme neměli problémy se samovolným "vystřelováním" klávesnice, ani potíže s dosedacími kontakty klávesnice. Výrobce prostě musíme pochválit, protože QWERTY klávesnička se mu opravdu povedla.

Displej
Displej HTC S710 byl pro nás velmi příjemným překvapením a skoro šokem. Tak kvalitní displej se prostě nevidí. Srovnání s HTC TyTN dopadá pro komunikátor doslova bledě. Smartphone má zřetelně výraznější barvy, a to bez ohledu na nastavení jasu. Posuďte sami...

Kvalita displeje je také patrná na fotografiích, které byly pořízené s bleskem...

A nejde jen o systost barev, ale i o jemnost čar a kontrast. Podívejte se, jak parádně displej vykresluje čáry a ikony. Některé fotografie displeje vypadají jako screenshoty...

Jednoznačně jde o nejlepší displej, jaký jsme na zařízeních s Windows Mobile viděli.

Velikost mobilu HTC S710
V úvodní části jsme vás informovali o přesných rozměrech přístroje. Nyní se podívejte na několik srovnávacích fotografií, které jsou názornější než suchá čísla. K porovnání jsme použili komunikátor HTC TyTN a mobilní telefon Sony Ericsson T610.

Jak sami vidíte, HTC S710 je velikostně mnohem blíže k SE T610 než ke komunikátoru HTC TyTN. Značný rozdíl je patrný i při vysunuté klávesnici...

Na následujícím obrázku si můžete všimnout, kde je skryto tajemství pohodlnosti klávesnice. Vox má sice jen 3 řady kláves, ale mnohem lépe je využit prostor výsuvné části, a to hlavně po stranách. Díky tomu jsou, klávesy sice o chlup menší, ale relativně srovnatelné s rozměrnějším TyTNem...

Nutno dodat, že Vox se drží velice dobře v ruce, neklouže a dobře se ovládá. Za kompaktnost si vrobce zaslouží další pochvalu.

Fotoaparát
Ačkoli HTC S710 nemá autofokus a dokonce ani blesk, který dnes najdeme i u běžných mobilů střední cenové úrovně, tak i zde můžeme HTC pochválit. Vox ve kvalitě fotoaparátu překoná i TyTN, který má rovněž 2mpx APN. S TyTNem se nám nikdy nepovedly tak kvalitní fotografie (což může být i naší nešikovností)...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

To se ovšem týká pouze fotografií v exteriéru a při dobrém osvětlení. Mimo tyto případy má navrch zase TyTN, který přeci jen umí více. S HTC S710 můžete zapomenout na kvalitní focení při umělém světle. Vyvážení bílé je sice k dispozici, ale o použitelnosti by se dalo přinejmenším pochybovat. Vyzkoušeli jsme a všechny pokusy byly nevydařené. Fotoaparát má sice bohaté možnosti nastavení, ale vcelku to budí dojem, že na smartphone to je zbytečně mnoho a spíše s problematickou využitelností. Uživatel tak pravděpodobně ponechá prvotní nastavení, které bude spokojeně používat na různé momentky a obrazové záznamy venku. V interiéru se bude muset smířit s barevným "přelivem" u většiny fotografií. K tomuto tématu se krátce vrátím v části věnované software.

Digitál zvládá i funkce kamery, takže lze celkem pohodlně natáčet krátké videosekvence a třeba je ukládat na paměťovou kartu. Kamera má dokonce svoji speciální ikonu v systému, která je odlišná od ikony fotoaparátu. To umožňuje pohodlnější a rychlejší výběr. Uživatel nemusí zvolit fotoaparát a pak přes menu složitě nastavit výběr kamery.

Krytky
Konstruktérům, kteří měli na starosti vývoj HTC S710 se asi pryž hodně zalíbila a neváhali ji použít všude, kde se dalo. Možná jde jen o nějaký pryžově vyhlížející matný plast, ale na dotek působí jako pryž. Kromě povrchu přístroje si konstruktéři neodpustili 3 pryžové krytky (SIM, microSD a miniUSB). Mobil tak má lehce outdoorové provedení. Krytky brání vlhkosti, náhodným kapkám vody a určitě i prachu...

Baterie a výdrž
Baterii jsme vzhledem ke krátké době testování nestačili vícekrát vybít, takže vám nabídneme pouze náš odhad, který činí 4-5 dní běžného používání (volání, SMS, občasné focení, synchronizace a PIM).

Kvalita zvuku
Tady máme spíše smíšené dojmy. Zatímco sluchátka podávala standardní výkon a umožňovala dobrý poslech hudby, tak hlasitý reproduktor nepatří k nejsilnějším stránkám přístroje. Například buzení má velmi daleko k příjemným zvukům. Možná je to otázkou hlasitosti nebo vybraných zvukových souborů. Tišší zvuky nevykazují žádné škvrčení a šum. Telefonování je naprosto v pořádku, stejně jako záznam hlasových poznámek.

Závěr
Tuto část jsme věnovali prohlídce klávesnice a displeje. Provedli jsme velikostní porovnání a probrali jsme i fotoaparát, baterii a zvuk. V mnoha ohledech nás HTC S710 příjemně překvapil. Parádní klávesnice, naprosto špičkový displej a podařené kompaktní provedení dávají tomuto přístroji velké naděje na oblibu u uživatelů. Slabinou je kvalita zvukového výstupu na hlasitém reproduktoru a omezení má i fotoaparát, kterému ovšem nelze upřít poměrně kvalitní objektiv a tím i schopnost pořizovat slušné fotografie za dobrých světelných podmínek.

Příště vás seznámíme s Windows Mobile 6.0 a s výhodami i komplikacemi, které tento nový operační systém přináší. Součástí následující části recenze bude i seznámení se standardně dodávanými aplikacemi.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft s.r.o., která tento sympatický přístroj prodává za 10 390,00 Kč + DPH (12 364,00 Kč).

První část recenze naleznete zde a třetí část tady

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.04, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze PDA, komunikátorů a smartphone

"Recenze HTC S710 VOX - II. díl" | Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 30.04. 2007 - 08:25:41
prima recenze, tak už se těším na další díly


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 30.04. 2007 - 10:25:11
Teda já jsem spíš na PDAčka, ale ten displej je vážné o kus lepší. To je nějaký OLED? Nebo čím to je, že má tak výrazně lepší kvalitu?


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 30.04. 2007 - 10:34:41
 
Jo a s tou klávesnicí to je fakt. U Univerzala taky hafo místa kolem displeje i klávesnice. Při lepším přístupu by se z toho daly vymáčknout úplně jiiné rozměry.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 30.04. 2007 - 12:40:37
 
Pokud jsi měl Universala rozebraného, tak bys viděl, že nedalo.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 30.04. 2007 - 13:51:11
 
měl ho kolega a rozebrat by mi ho asi nedovolil :o)


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 01.05. 2007 - 21:34:38
 
mam ho a je super :-PPP


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 02.05. 2007 - 22:27:46
 
Trochu závidím, ale už šetřím na Athenu. To je moje krevní skupina!


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 11.10. 2007 - 21:09:33
 
hej, víte o tom, že se rozmáhá nový druh kriminality? Jde o kradeni identity pomocí skenování otisků prstů z fotek veřejně dostupných na internetu. Třeba jako na lesklých plochách mobilů na "mobil" servrech.

iRA


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - II. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 11.03. 2008 - 19:58:56
 
blbost


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund