Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6511
Komentářů: 1858

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Recenze HTC S710 VOX - IV. díl

Sponzorované odkazy:


V závěrečné části recenze dokončíme prohlídku možností operačního systému Windows Mobile 6 a některých dodávaných aplikací. Nakonec provedeme celkové zhodnocení mobilního telefonu HTC S710.

Zamykání klávesnice
Jde o základní a velice praktickou záležitost, která brání nechtěnému stisku kláves a tím třeba i nechtěnému volání, což souvisí s přímými náklady za volání, nežádoucím odposlechem a tak podobně. HTC S710 používá pro uzamčení klávesnice přidržení klávesy pro ukončení hovoru (červené sluchátko). Ve spodní liště úvodní obrazovky se pak objeví volba odemknout, která po stisknutí aktivuje tuto obrazovku...

Obrazovka podává informaci o datu a čase a také o způsobu odemčení. Odemyká se stiskem kontextového tlačítka a následně stiskem hvězdičky - "*". Stisk obou kláves nemusí být současný, přístroj akceptuje krátkou prodlevu, takže stačí ovládání jedním palcem.

Zadávání textu
Systém používá XT9, což je vylepšená forma původního T9. Dobrou zprávou je to, že XT9 umí česky. Jde tedy o veskrze použitelnou záležitost. Pokud by to někomu nevyhovovalo a dává přednost klasickému psaní, dostane se do mírných potíží. Systém sice pamatuje na takové uživatele i situace, které tento postup vyžadují, což je například práce se SIM Toolkit, ale řešení má podle našeho soudu daleko k dokonalosti. Je také možné, že jsme neobjevili některé důležité tajemství. Při zadávání textu se totiž dá pomocí klávesy s hvězdičkou - "*" přepínat mezi XT9, velkými písmeny, malými písmeny, číslicemi a symboly, ale systém má tendenci se pokaždé tvrdohlavě vracet k XT9. To je problém například v uvedeném SIM Toolkit, kdy je třeba přecvakávat na číslice po každém vyplnění nějakého pole a přechodu na další obrazovku. Je to sice použitelné, ale hodně to zdržuje a je tedy lepší vysunout QWERTY klávesničku a vyřešit problém psaním na ní.

Jinak není důvod ke stížnostem. Psaní na S710 je pohodlné, tedy pokud bereme v potaz reálné možnosti, limitované velikostí přístroje. Uvedený problém se SIM Toolkit je zřejmě extrém, protože v jiný případ jsme nezaznamenali. XT9 se nám moc líbil a s původním T9 se snad ani nedá srovnat.

Telefonování
Část tohoto tématu jsme nakousli již v minulých částech. V zavřeném stavu lze telefonovat buď výběrem volby "Kontakty" z úvodní obrazovky nebo stiskem zeleného telefonního tlačítka, které nás okamžitě přepne do seznamu posledních hovorů...

Toto rozhraní je uděláno docela chytře. systém sice v zapisuje numerické hodnoty stisknutých kláves, ale zároveň v kontaktech vyhledává pomocí XT9 vhodná jména. Pokud nechcete číslo, ale vyhledaný kontakt, stačí použít joystikové tlačítko a najet na jméno, které chcete volat. Je to praktické a rychlé, i když chvíli může trvat, než si uživatel zvykne.

Další možností jsou tzv. rychlé volby, se kterými se určitě vyplatí si vyhrát. K dispozici je i česká nápověda, která je ostatně přístupná i u dalších voleb a aplikací...

Fotoaparát
Jak už jsme uvedli, S710 má 2mpx digitál, ale bez fokusu a blesku. Většina funkcí ovšem zůstává stejná, jako u fotoaparátů současné generace, které můžeme najít na jiných zařízeních s Windows Mobile. Snad jediným problémem je trochu pracnější ovládání, protože v tomto případě stylus skutečně chybí a s tlačítky to je přeci jen komplikovanější a pomalejší. Nastavení fotoaparátu je na mobilní telefon až příliš rozvětvené a tím i složité. Opět to chce zvyk a trochu experimentování...

Nicméně, v exteriéru fotí dobře a svůj účel jistě splní. Malou zvláštností, na kterou si uživatel musí také trochu zvyknout je vertikální orientace aplikace Fotoaparát, která je fixní a nepřepíná se ani při vysunutí klávesnice (což by stejně bylo zbytečné). Vzhledem k poloze spouště fotoaparátu to je poněkud nezvyklé řešení.

Obrázky a videa
Tato aplikace se pravděpodobně nijak neliší od té, kterou známe z předchozí verze operačního systému. Umožňuje prohlížení obrázků a fotografií, prohlížení prezentací a několik málo editačních nástrojů, se kterými lze v omezené míře upravovat obrázky...

Pro přehrání videí lze použít standardní Windows media Player 10 Mobile...

SIM Toolkit
Kdo si užil "radosti" s používáním SIM Toolkit například na HTC TyTN, bude nadšen. Konečně všechno pracuje jak má a dokonce i zvukové upozornění na příchozí zprávy (například z banky) je pěkně slyšitelné. Ovládání sice trochu komplikuje nutnost přepínání z XT9 na čísla, ale lze si na to zvyknout. Nejvíce se to projevuje při placení mobilem, kde je nutno vyplnit řadu polí než dojde k odeslání pokynu a provedení transakce. Jinak jde o naprosto bezproblémovou záležitost...

PIM aplikace
Tady jsme nenašli žádné důležité změny nebo vylepšení, které by stálo za dlouhý popis. Pro úplnost však uvedeme alespoň screenshoty...

Kalendář

Úkoly

Kontakty

Poznámky

Zprávy

Celkově lze PIM aplikace hodnotit jako zdařilé a použitelné, ale konečný verdikt by i vyžádal delší dobu používání. Menu jednotlivých aplikací jsou dosti bohatá a je vidět, že tu a tam přibyla nějaká drobnost. Nelze pochybovat o tom, že Windows Mobile 6 je vyzrálejší produkt s lepší integrací jednotlivých částí.

Internet Explorer
I zde došlo k drobným změnám.Browser je přehlednější. Oblíbené položky jsou snadno dosažitelné a dobře se s nimi pracuje...

Správce úloh
Užitečná utilita, která slouží ke kontrole volné paměti a k ukončování aplikací...

A další...
Prohlídku zakončíme několika obrázky z dalších aplikací. První je průzkumník, ostatní jistě poznáte sami...

Závěr
Při hodnocení přístroje je nutno zprvu oddělit hardwarovou a softwarovou část, a teprve následně vyhodnotit celkovou použitelnost. Důvodem je "novost" operačního systému, který jsme si sice podrobně prohlédli ve dvou částech recenze, ale o zkušenostech se dá hovořit až po delší době. Po vzhledové a konstrukční stránce si S710 bezesporu zaslouží pochvalu. Je to pěkný mobil s příjemnou velikostí a sympatickým provedením, které je znásobeno kvalitní vysouvací klávesničkou. Za perlu hardwarové výbavy považujeme neobyčejně kvalitní displej, o jehož skvělých vlastnostech jsme se vás snažili přesvědčit fotografiemi. Ostatní výbava je celkem standardní. BT, WiFi b/g a další záležitosti dnes najdeme u řady jiných zařízení od HTC i dalších výrobců. Někomu může chybět 3G, jinému zase infraport. Z největší slabinu hardware považujeme pomalejší procesor, ale jde spíše o zvyk. Někdy dochází k mírně pomalejšímu otevření některé aplikace, ale nejde o nějakou dramatickou "pomalost systému".

U software je situace obdobná. Windows Mobile 6 je pěkný a velice povedený facelift WM 5.0. Revoluční novinky chybí, přesto jde o vyzrálý produkt, který se postupně zbavuje některých nedokonalostí. Velice nás mrzí potíže s ActiveSync a Outlookem, které jsme popisovali v předchozí části recenze. Jinak výborný produkt nezaslouženě trpí nutností dalších investic do desktopového software. Velmi se nám líbí úvodní obrazovka a skvělá podpora XT9. Oceňujeme přidání Excelu, Wordu, Adobe Readeru a některých dalších programů.

Celkově můžeme HTC S710 hodnotit jako špičkový přístroj s dobrou využitelností a bohatými funkcemi, který se může stát dobrým pomocníkem každého uživatele, který mu dá svoji důvěru a jehož způsob práce nevyžaduje vyšší variantu - komunikátor s dotykovým displejem.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft s.r.o., která tento sympatický přístroj prodává za 10 390,00 Kč + DPH (12 364,00 Kč).

První část recenze naleznete zde, druhou tady a třetí tady.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.05, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Recenze PDA, komunikátorů a smartphone

"Recenze HTC S710 VOX - IV. díl" | Přihlásit/Registrovat | 8 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 03.05. 2007 - 08:22:19
výborná recenze a výborný mobil. I když jsem na PDAška, tak se mi zalíbil. Konečně se ze smatfounů stávají použitelné mašinky. I když už ten qtek vypadal dobře. Ale taky jsem si představoval, že WM 6 budou "novější". Tj. budou mít více nových funkcí nebo aspoň znatelně lepší ovládání takhle to vypadá jako bezva skin na WM 5


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 03.05. 2007 - 18:42:48
Libi se mi, ale chybi mi chloupecek k tomu abych si ho koupil. Tj. GPS a 3G, v mem pripade to vyuziji, takze cekam co prinese s730 :-)
Jinak konstrukce me opravdu nadchla.


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 14.05. 2007 - 17:38:48
Je to výborný a velice povedený telefon...jak designově tak i soft je na vysoké úrovni.
Jen mam jedinej problém...nedaří se mi sehnad návod pro nastavení MMS a Wi-Fi. Mohl by mi někdo poradit???
:(


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.05. 2007 - 14:39:02
 
Mam uplne stejny problem T.Mobile nevi jak nastavit MMS


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 30.09. 2007 - 11:11:17
Ještě jeden poznatek nevím proč, ale při psaní sms T9 písmenka ž,š dojdou jako ??????? pak se to nedá číst.


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 08.11. 2007 - 01:28:34
Tak sem si ho koupil a nemůžu si ho vynachválit > na to kolik stojí je to v pohodě a bez problémů. BTW kdo nemůže nastavit internet a mms tak mám typ > www.techforum.cz > je to bez problémů a po napsání všeho restartovat a jede jak po másle :¨Všem Voxařům mnoho zdaru :) Tomáš. Pokud bude někdo potřebovat pomoct s něčím tak na icq 241630217 nebo tomnavrc@seznam.cz Pokud budu moct, poradím.


[ Odpovědět ]

Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 28.11. 2007 - 20:55:48
mam takovej dotazicek, abych ho synchronizoval s pc protrebuju ten outlook 2007 bo ne, ja totiz outlook nepouzivam a zda se mi zbytecny ho shanet kdyz ho stejne nevyuziju


[ Odpovědět ]
Re: Recenze HTC S710 VOX - IV. díl (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 04.12. 2007 - 06:42:08
 
Pro synchronizaci s PC je zapotřebí pouze CD s programem v balení a kabel.
Pokud nevyužíváš e-mail v řádech 10 denně tak to cenu asi fakt nemá.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund