Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6470
Komentářů: 1787

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Digitex nebude!

Sponzorované odkazy:


S velkou lítostí oznamujeme, že vedení BVV zrušilo veletrhy Digitex a Interkamera, a to pro nezájem vystavovatelů. V článku je uvedena oficiální zpráva i náš názor. Tato špatná zpráva se objevila bez větší mediální pozornosti již v minulém týdnu. Digitex si ovšem zaslouží alespoň rozloučení.

Společnost BVV a.s. vydala tiskovou zprávu, v jejímž úvodu se uvádí...

"Vedení akciové společnosti Veletrhy Brno se rozhodlo, že Mezinárodní veletrh spotřební elektrotechniky a digitální zábavy DIGITEX a Mezinárodní výstava fotografické techniky INTERKAMERA se nebudou v letošním roce konat a v budoucnu již nebudou tyto dva veletržní projekty pořádány. K tomuto rozhodnutí došlo vedení brněnské veletržní společnosti po důkladné analýze tržního prostředí."


Rozhodnutí BVV je jistě správné z obchodního hlediska. I když loňský ročník ukázal dostatečný zájem veřejnosti, vystavovatelé se prostě od veletrhů odvrátili a nemá smysl pořádat tak rozsáhlou akci, kde chybí základ. Česká republika tak přichází o jedinečnou platformu, ze které se podařilo zachránit pouze invexovou část, a to přiřazením k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu MSV 2010.

Palmserver vždy byl jedním z velkých propagátorů Invexu a Digitexu. Naše důvody jsme kdysi dávno sepsali v článku Vyplatí se jet na INVEX? a dodnes na nich trváme. Ostatně o Invexu a Digitexu jsme za ta dlouhá léta vydali neuvěřitelných 47 článků a reportáží! Bohužel trh se otočil jiným směrem a vystavovatelé dávají přednost jiným způsobům komunikace se zákazníky.

Jistě se dá paušalizovat, že za to může Internet nebo částečně i vysoké ceny výstavních ploch a návazných služeb, ale to by asi bylo příliš velké zjednodušení. Jsme přesvědčeni, že za poklesem zájmu je spíše druhá vlna krize a celková únava odvětví IT, kde zvláště v hardwarové oblasti jsme svědky spíše pozvolného a rovnoměrného vylepšování než dramatických objevů supernovinek. Globální trh také nepřeje lokálním veletrhům. Několik světových výrobců se rozdělilo o tržní podíly a novinky jsou vydávány průběžně a z hlediska světových trhů postupně. Lokální prodejci si musí vystačit s relativně nízkými maržemi, které také nedovolují účast na prestižních megaakcích, zvláště, když konkurence nabízí totéž nebo téměř totéž a internetovými nákupy rozmazlený zákazník necítí potřebu "loajality". Účast na veletrzích typu Digitex je tedy v zájmu pouze zastoupení velkých firem a ty mohou náklady na veletrh využít v médiích, pokud si myslí nebo dokonce mají ověřeno, že jim poskytnou vyšší efektivitu a méně starostí.

Z pohledu potenciálních návštěvníků to také není dobře. Fandové a laická veřejnost se nyní nemají kde scházet. Nemají možnost osahání si velkého množství produktů na jednom místě nebo konzultace s odborníky. Ve všech ostatních platformách (Internet, média, kamenné prodejny) schází pojem "koncentrace" nebo "osobní zážitek" a mnohdy obojí. Chabou náplastí na absenci Digitexu a Interkamery může být pro osiřelé účastníky snad jen to, že ušetří čas a náklady.

Co napsat na závěr tak smutného článku? Na původním Invexu a Digitexu jsme prožili spouty příjemných dnů, keré byly plné objevování, setkávání a příležitostí. Budou nám chybět! Optimismus se dá projevit snad jen ve víře, že někdo jiný zaplní takovou mezeru a že se s menšími veletrhy setkáme třeba příští rok v Praze nebo v Ostravě. Nicméně, sluší se poděkovat pořadatelům z BVV, že tak dlouho připravovali nejzajímavější veletrhy spotřební elektroniky a počítačových technologií v ČR a svou měrou tak vydatně přispěli k současnému stavu IT u nás.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 11.08, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Digitex nebude!" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Digitex nebude! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 11.08. 2010 - 07:31:03
Sakra, tak to je škoda! Myslím, že to vzdali předčasně. Vždyť loni se jim to celkem povedlo. Jedinou škodolibou radost mám z toho, že majitelé účelově předražených hotelů, penzionů a privátů v Brně a okolí budou mít smutek. Tisíce zrušených objednávek noclehů! :o)


[ Odpovědět ]

Re: Digitex nebude! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 08.09. 2013 - 09:32:36
Ti kteri postradaji invex at jedou do Hannoveru na CeBIT... :) mozna se vam to zda daleko ale je to vylet na 2-3 dny autem... pokud jste majetnejsi doporucuju letadlem rano tam a vecer zpet :)


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund