Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Konference IT systémy pro strojírenství na MSV 2010

Sponzorované odkazy:


Na rozdíl od loňské premiéry INVEX Fóra bylo letošní provedení mnohem skromnější, ale našla se zde celá řada zajímavých témat, které mohou být důležitá pro naše strojírenské podniky a firmy. Připravili jsme proto krátký a spíše orientační záznam ze dvou oborových konferencí, kterých jsme se zúčastnili.

Přednáška MES HYDRA – nástroj na podporu štíhlé výroby
Přednáška Pavla Kučery, konzultanta společnosti ICZ, byla velice zajímavým pohledem do světa MES systémů. Samotná společnost je jedním z hlavních systémových integrátorů v ČR se specializací na řízení výroby.

Úvodem pan Kučera řekl pár slov o MES systémech jako takových. Celým název těchto systémů je Manufacturing Execution Systems a v tomto názvu je jasně vyjádřeno i to, k čemu tyto nástroje slouží. Zabývají se především řízením výroby na úrovni plánování, soustředí se čistě na problematiku výroby, podávají informace o aktuálních datech, stavech operací a zakázek a mnohé další. Jako příklad můžeme uvést dílenské plánování, kontrolu přístupu, data ze samotných strojů.

Systémy jsou přímo propojeny se stroji, proto můžeme jednoduše sledovat, na čem který stroj pracuje, jak dlouho, kdo stroj ovládá a podobně. Informací, které nám tento nástroj je schopen podat je ale skutečně mnoho a každý obvykle využívá jen výřez funkcí, který je pro něj a jeho společnost konkrétně podstatný.

Údaje, které můžeme pomocí MES HYDRA sledovat, se dají rozdělit na tři velké oblasti a těmi jsou Informace o aktuálních stavech, Vyhodnocení a efektivita a Integrace s ostatními systémy. Aktuální stavy, jak je uvedeno výše, zahrnují informace o strojích, pracovnících, nástrojích, materiálech a další ve skutečně komplexní šíři. Text je doplněn propracovanými grafy, které slouží pro okamžité zhodnocení situace a větší přehled o jednotlivých údajích. Praktickou funkcí je také grafické interaktivní názornění, kde si můžeme prohlédnout reálné rozmístění strojů i s připsanými informacemi o jejich aktivitě. Oddíl vyhodnocení a efektivita je další důležitou součástí nástroje, zde se dají pohodlně kontrolovat prostoje, poruchy, počty zmetků a statistiky.

Velice užitečné jsou také podrobné údaje o zaměstanancích a jejich úkolech. Vše je opět doplněno barevnými grafy. Integrace s ostatními systémy je u nástroje tohoto typu téměř samozřejmostí, tato funkce je nezbytná pro bezproblémové použití ve výrobě. Díky integrování totiž můžeme exportovat data a pracovat s nimi pomocí jiných nástrojů, které běžně při práci používáme. MES HYDRA je systém prověřený více než 600 instalacemi po celém světě, roce 2009 byla podepsána smlouva se společností MPDV a od té doby se používá v České republice i na Slovensku. Distributorem je již zmíněná společnost ICZ, jejíž stánek naleznete zde na MSV v pavilonu E v rámci přehlídky INVEX.

Přednáška Update Software – Strojaři lépe poznávají své zákazníky
Jiří Jelínek prezentoval na konferenci společnost Update a její produkty. Jak sám v úvodu podotkl, jedná se zejména o zákaznický informační servis, který je komplexní a může velice účinně zvýšit atraktivitu společnosti pro zákazníky.

Společnost Update vznikla v roce 1989 ve Vídni a do České republiky se dostává v roce 1994. Základními myšlenkami produktů jsou zejména snaha o spokojenost zákazníků, kvalitní a rychlý servis a velká šíře dostupných informací. Zákazník při spolupráci se společností musí mít pocit, že je nejdůležitější osobou v celém procesu, a proto by mu měl být vždy poskytnut nejlepší servis.

CRM systém update.seven plnění těchto úkolů značně usnadňuje. Informace, které ve společnosti jsou k dispozici, při jeho využívání může podávat každý, včetně servisních techniků, kteří jsou obvykle v nejtěsnějším kontaktu se zákazníky. V počítači nebo v jiném zařízení totiž může s sebou nosit množství údajů o společnosti (z oblasti prodeje, marketingu i servisu), které by si jen těžko mohl zapamatovat a podávat je spatra. Program přitom funguje jak na počítači, tak i na mobilních telefonech, zařízeních iPad, iPhone apod. Výhodou těchto nástrojů je tedy logicky i snadná dostupnost na cestách, což je jistě nazanedbatelné plus. Otevřenost programu zajišťuje možnost propojení s ostatními IT systémy ve společnosti. Třešničkou na dortu je pak fakt, že je prokázána úspěšnost společností využívajících tyto systémy i v době nedávné krize.

Update.seven je v součastnosti k dispozici v 21 jazycích v 80 zemích na světě. Firma Update má velké zkušenosti v oboru a zaměřuje se nyní především na průmysl, další informace můžete na MSV získat v jejím stánku v prvním patře pavilonu E.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 16.09, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 1

Špatné

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Konference IT systémy pro strojírenství na MSV 2010" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

lzm (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 30.11. 2016 - 13:23:07
nike basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]
nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutletbing.us]
burberry outlet [www.burberry--outlet.org]
jordan shoes [www.jordanshoes.co]


Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund