Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6627
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky!

Sponzorované odkazy:


Čtečka elektronických knih Wooky je součástí nového knižního obchodu Rájknih.cz. Je k dispozici pro více platforem (Android, iPAD, iPhone, PC), ale nás samozřejmě nejvíce zajímala varianta pro Windows Mobile, a tu jsme pro vás otestovali. Aplikace je ke stažení zdarma.

K recenzi nás inspiroval článek Rajknih.cz není až tak ráj knih, ale snaha se cení pana Daniela Dočekala. Článek je sice kritický, ale sami dobře víme, jak to s internetovými projekty chodí, takže nás zajímal spíše potenciál celé záležitosti a hlavně aplikace pro mobilní čtení. Nutno dodat, že softwarová čtečka Wooky má své mouchy, ale jedná se o první verzi, takže nevidíme důvod ji hned zatracovat. Něco umí lépe, něco hůře, ale bez diskuzí je použitelná. Některé nedomyšlené nebo špatně vymyšlené věci se jistě brzy změní, ale z celkového pohledu jde jen o maličkosti.

Nejprve instalace. Ta začíná výběrem platformy a pokračuje stažením CAB souboru (pro WM). Udivilo nás, že program je tak velký (4MB!), ale zřejmě se na optimalizaci ještě nedostalo. Uvidíme, co přinesou další verze...

Po instalaci a prvním spuštění, je nutné se přihlásit nickem a heslem. Tady vidíme dvě "chybky". Jednak se nelze registrovat mobilně (musíte na PC) a jednak po přihlášení je aplikace dostupná i nepovolaným osobám (například při ztrátě přístroje). Aby toho nebylo málo, tak instalace si důrazně vynucuje instalaci komponenty .NET Compact Framework 3.5, a to i u přístrojů s novějším operačním systémem (6.5.3). Díky tomu se nám Wooky podařilo zprovoznit až na starším zařízení s WM 6.0.

Po úspěšném přihlášení (aktivaci) se dostaneme do prostředí aplikace, které má kontextové menu rolované ze spodní lišty a sadu 4 ikon v horní části obrazovky...

Nastaveví (poslední ikona vpravo) obsahuje dvě lišty se základními volbami. V menu je i volba "Jiný zdroj", která dovoluje práci s cizími EPub soubory a obrázky. Když si chceme vybrat nějakou eKnihu, musíme do Obchodu, což se dělá ikonkou s logem nákupního košíku...

RájKnih.cz nabízí možnost vyzkoušení, resp. přečtení několika stránek knihy, ale je nutno se opět přihlásit, což podle našeho soudu jen zbytečně zdržuje a dalo by se to vyřešit v rámci prvotního přihlášení k aplikaci. Nicméně, tak to autor programu zamýšlel a není problém si na to zvyknout. Navíc se tím řeší naše námitka o bezpečnosti při ztrátě přístroje.

Pokud si z nabídky vyberete knihu, kterou si chcete vyzkoušet, stačí kliknout na tlačítko "vyzkoušet". Bohužel se aplikace chová "jako zastara" a cítí nutkavou potřebu uživatele informovat pomocí značně otravných boxíků, kterými se prostě musíte prokousat. V další verzi aplikace bychom se hodně přimlouvali za jejich odstranění. Jako uživatelé nepotřebujeme být informováni o každém kroku procesu stahování ukázky do přístroje...

Konečně se dostáváme ke stažené ukázce knihy. Tím se mění i obsah kontextového menu, které nabízí sadu ovládacích nastavení a režimů pro samotné čtení...

Zatímco v předcházejících částech jsme kritizovali, konečně můžeme začít i chválit. I bez nabídky menu můžeme ihned začíst číst kniku a prohlížet její obrázky. Listovat lze prstem, takže od této chvíle nebudeme potřebovat ani stylus. Čtečka je dostatečně rychlá a také primární nastavení velikosti fontů je dobré...

Když se podíváme do menu samotné čtečky, najdeme zde mnoho různých možností, jak si vše zpříjemnit. Nechybí práce se záložkami, s velikostí textů, s nastavením barevných schémat (Sépie je opravdu výborná), s vyhledáváním a také lze nastavit režim automatického posunování textů. Ten umí 5 stupňů, ale i ten nejrychlejší se nám zdál trochu pomalý. Chtělo by to více odstupňovat. Asi to nebude jednoduché, protože rychlost je prostě relativní. Závisí na zvolené velikosti písma, čímž se sníží nebo zvýší počet slov na aktuální obrazovce. Čtenář, který čte rychleji, asi zvolí ruční listování. Přesto můžeme i zde být spokojeni a Wooky se nejeví špatně.

Stahovat můžete na www.rajknih.cz. CAB soubor má 4,09 MB. Program ve své první verzi rozhodně je použitelný, ale upřímně řečeno budeme se těšit na novou verzi, která snad přinese odstranění sice drobných, ale přece jen nepříjemných nedostatků a bude lépe ovladatelná i bez stylusu. Ráji knih pak držíme palce, aby jejich projekt překonal všechny dětské nemoci a stal se úspěšným!

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.11, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky!" | Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 26.11. 2010 - 10:27:02
Dobrý den všem,
děkujeme za velmi objektivní a pro nás poučnou recenzi, věřte, že se budeme Vašimi návrhy na zlepšení vážně zabývat a bereme si je k srdci.

Mám jen jednu malou poznámku k té ztrátě zařízení, pokud uživatel ztratí, rozbije nebo mu někdo odcizí zařízení s wooky čtečkou, tak má uživatel k dispozici následující snadný proces:
1) přijde na portál rajknih.cz a přihlásí se do svého účtu
2) V menu Nastavení přistoupí do položky Zaregistrovaná zařízení
3) Vybere to zařízení, které má ve svém účtu zaregistrované a smaže ho

Tím se docílí, že pokud někdo v odcizeném telefonu klikne na Wooky, aplikace se automaticky nepřihlásí a bude vyžadovat login a heslo pro registraci do konkrétního účtu.

Toto je opatření, které jsme použili kvůli tomu, aby se nedomluvil určitý klub lidí, používali jeden login a heslo a všichni v tom spolku četli společně zakoupený obsah. Na každého uživatele umožňujeme registrovat až 6 za

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 26.11. 2010 - 10:47:12
 
To se mi zdá jako rozumné řešení. Celkově ten program vypadá dobře, pravda ty boxy jsou z doby před 3mi lety, to má autor článku pravdu, ale jinak klobouk dolů, protože program má všechno, co má mít. Myslím si, že eKnihy mají velkou budoucnost. je to jen o tom zvyknout si na nepapírové knihy :o)


[ Odpovědět ]
Re: Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 28.11. 2010 - 12:00:27
 
Jediná, ale fatální chyba - tyto e-knihy se nedají číst ve čtečkách elektronických knih. Před pár lety, kdy nejlepší čtečkou bylo nějaké PDA nebo mobil, by to byla bomba, jenže dnes už ne. Ve čtení eknih k nám dorazila skutečná revoluce jménem Kindle 3.
Jeho cena je přijatelná (3000 Kč) a na čtení je mnohem, mnohem lepší než vše, na čem umožňujete číst knihy. Pro toho, kdo K3 zkusil, není cesta zpět - znám to u sebe a řady lidí v okolí.
Pokud nepůjdou vaše knihy číst na K3 a podobných, nebude se obchod příliš hýbat. Stovky, možná tisíce lidí si dnes pořizují Kindle 3 a mohli by to být vaši zákazníci.
I já bych u Vás nakupoval, ale číst na telefonu nebo notebooku - děkuji, nemám zájem.


[ Odpovědět ]

Re: Vyzkoušeli jsme českou čtečku Wooky! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 26.11. 2010 - 11:22:17
Překvapivě použitelná. U další verze by to chtělo méně rolování displeje, tj. důslednou optimalizaci rozvržení stránky stránky. Jinak dobrý.


[ Odpovědět ]

Re: Offroadový Desetoboj '04 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 06.01. 2017 - 10:16:24
me adc1.6
coach australia [www.coachcarter.com.au]
true religion jeans [www.true-religion-jeans.co.uk]
ray ban aviator [www.raybanaviator.us]
pandora bracelet [www.pandora-bracelet-charms.us]
Yeezy Boost 350 [www.yeezyboost350.us.org]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: fake watches WH Ranks The Most Healthy Fish And Seafood Eat (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 14.04. 2017 - 10:11:37
michael kors purses [www.michaelkorspurses.us]
coach outlet [www.coach-outlet-online.us]
ray ban sunglasses [www.ray-ban-sunglasses.net]
michael kors factory outlet [www.michaelkors.com.co]
abercrombie outlet [www.abercrombieandfitchsale.us]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
What Are Standard Methods Of Teeth Tooth Whitening? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 12.07. 2018 - 10:36:37
 
2018.7.12linying
adidas [www.scarpe-adidas-superstar.it]
adidas outlet [www.adidasoutletstoreonline.us.com]
lacoste jeans [www.lacostejeans.com]
softball bats [www.softballbats.us.com]
pandora charms [www.pandorauk.co.uk]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re:20180714 junda (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 13.07. 2018 - 17:20:32
20180714 junda
polo ralph lauren [www.poloralphlaurencheap.us.com]
canada goose outlet [www.canadiangooseoutlet.us.com]
adidas outlet [www.adidasoutlet-stores.us.com]
pandora charms [www.pandoracharmsoutlets.us.org]
jordan shoes [www.jordanshoeswholesale.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re:20180714 junda (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 27.11. 2018 - 08:34:59
 
coach outlet [www.outletonlinecoach.us.com]
ultra boost 3.0 [www.ultraboost3.us.com]
coach outlet [www.outletonlinecoach.us.com]
pandora jewelry [www.pandorajewelrydeals.us.com]
coach outlet [www.outletonlinecoach.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.58 sekund