Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Vánoční verze českého Meteoservisu!

Sponzorované odkazy:


Pan Radim Fryč z Opavy nás potěšil novou verzí své vynikající mobilní rosničky Meteoservis WM v2.05. Zveme vás na krátkou prohlídku aplikace, která je pro českého uživatele Windows Mobile prostě bezkonkurenční. Aplikace je k dispozici zdarma.

Není to tak dávno, co jsme vás v článku Nový Meteoservis WM v2.0! seznámili s novou verzí. Po několika dnech se v tichosti obejvila verze 2.01, která vyřešeila problémy u zařízení s displejem 320X320 (128 DPI) a s integrací pro Titanium UI u některých výrobců a kterou jsme tentokráte zcela přehlédli a nyní je k dispozici verze 2.05, a ta přináší další změny...

Novinky nejsou zásadní z hlediska samotných předpovědí počasí, ale spíše z hlediska ovládání aplikace. Vylepšena byla například integrace pro Titanium a Manila2D. Praktickou novinku najdeme i v nastavení, kde lze pohodlně a snadno zadat startovní panel, který se ukáže po po spuštění programu.

Na rozdíl od předchozí verze, kterou jsme recenzovali minule, je težiště novinek hlavně v oblasti oprav drobných chybek. Vyřešen byl například problém s duplicitními kombinacemi ICAO/Název v seznamu lokací(míst), takže již není možné zadat jedno místo 2x s různými kódy. Odtsraněny byly potíže se záměnou °F a na °C. Dále je zde vychytávka související s průmětem informací do panelu Home na HTC TouchFLO, resp. Manila. Nyní lze zatrhnout volbu, která deaktivuje aktuální předpověď ze serveu accuweather.com (automatická součást GUI od HTC) na panelu Home a aktivuje předpověď počasí na nejbližší 3hod. období přímo z Meteoservisu!

Některé oblasti, menu a obrazovky se nezměnily, ale je dobré je ukázat těm, kdo ještě aplikaci neznají...

Upraven byl dialog pro nastavení tj. z menu Možnosti → Zobrazování. Zde nyní nově najdete volbu „Výchozí panel“. Na výběr máte celkem čtyři varianty výchozího zobrazení: přehled počasí s grafem, předpověď počasí (standardně nastaveno), radarové snímky a nebo satelitní snímky. Upraven byl i výpis surových dat, který je nyní přehlednější...

Možná jsme nepřišli na všechny novinky, ale jejich podstatnou část jsme popsali. V každém případě doporučujeme upgrade na novou verzi nebo vyzkoušení, pokud Meteoservis neznáte. Přesnější předpovědi počasí nenajdete v žádné jiné aplikaci. Oficiální stránky projektu jsou zde. Autora jistě potěšíte příspěvkem na vývoj aplikace. Část prostředků jde i na charitativní účely.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 16.12, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Mobile
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Mobile

"Vánoční verze českého Meteoservisu!" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vánoční verze českého Meteoservisu! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.12. 2010 - 08:43:11
Článek autora k této nové verzi je zde:
http://magazin.softimage.cz/meteoservis-wm-205-dalsi-drobna-vylepseni-vaseho-pocasi/


[ Odpovědět ]

Re: Vánoční verze českého Meteoservisu! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.12. 2010 - 09:06:57
Asi jsem lama, ale nemuzu najit odkaz na Download. Sice jsem nasel nekolik radoby odkazu, ale ty se neodkazuji na soubor ale do fora a od tam na oficialni stranky a pak zase do fora atd....


[ Odpovědět ]
Re: Vánoční verze českého Meteoservisu! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.12. 2010 - 09:24:30
 
To jsi fakt lama. Odkaz na stažení je na oficiálních stránkách - skoro až na konci...


[ Odpovědět ]
Re: Vánoční verze českého Meteoservisu! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 17.12. 2010 - 22:58:33
 
Má ale pravdu, ta stránka je dost blbě udělaná a ten odkaz prostě není skoro vůbec vidět. Většinou se dá výrazný odkaz / čudl na začátek nebo konec, tady je asi v 9/10 odkaz a kolem něj dalších asi pět nesouvisejících odkazů. Asi by stačilo to rozdělit a nesnažit se všechno nacpat do jedné stránky.

Jinak sw je dobrý a používám taky.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund