Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Kapesní počítač pro nevidomé

Sponzorované odkazy:


Produkt společnosti GW Micro má označení Voice Sense a na první pohled připomíná nějaký elektronický hudební nástroj v kapesním provedení. Neobvyklé množství hardwarových tlačítek ovšem slouží pro zadávání Brailova písma. Jde o plnohodnotný kapesní počítač, který je založen na platformě WindowsCE (5.0). Jeho rozměry jsou z pochopitelných důvodů poněkud větší, než jsme zvyklí u PDA pro uživatele bez poruch zraku - 188 x 77 x 25 mm. Hmotnost by se měla pohybovat kolem 266 gramů. Vše pohání nám známý procesor Intel XScale PXA 270 s taktem 540MHz. Místo displeje je zde dvojice reproduktorů. Dotykové rozhraní zastupuje poměrně velké množství různých ovládacích prvků a kláves...

Přístroj je ovšem zajímavý nejen svojí koncepcí a cílovým využitím, ale i výbavou, kterou již dnes nenalezneme na žádném běžném PDA. Jsou zde 2 sloty pro paměťové karty - 1x CF slot a 1x SD slot. USB OTF je kompatibilní s USB 2.0 a umožňuje připojení dalších periferií. Paměť je rozdělena do 2 oblastí. První představuje úložný prostor pro data a má 1 GB. Druhou je 192 MB paměť, která má opět dvě části - 128 MB RAM a 64 MB pro OS. Výbava je doplněna o Wireless LAN (IEEE 802.11b/g), Bluetooth 1.1 a FM Radio Receiver. Samozřejmě nechybí klasické konektory pro zvukové vstupy a výstupy. Zajímavostí je i baterie, která by při běžném provozu měla vydržet plných 12 hodin práce. Absence displeje zde ukazuje, kolik energie se ušetří.

Tím ovšem zajímavosti kolem Voice Sence zdaleka nekončí. Překvapením je široká škála využití tohoto kapesního počítače. V bohatém seznamu aplikací nechybí základní PIM aplikace, textový procesor, browser, přehrávač zvukových nahrávek, databázový manažer, správce souborů, e-mailový klient, stopky, budíky a další užitečné programy. Nevidomí lidé nebo lidé s vážnými poruchami zraku tak získávají skvělého pomocníka, který jim může pomoci řešit celou řadu každodenních problémů, komunikovat e-mailem, zjišťovat informace z Internetu, plánovat, psát texty, přehrávat hudbu nebo zvukové knihy a mnoho dalšího.

Oficiální stránky produktu jsou zde. Cena přístroje by se měla pohybovat kolem 1.795 USD (bez dopravy atd.). Novinka by měla být v prodeji již během několika následujících dnů.

Poznámka:
Prosíme, nepište si o další informace. Rádi bychom Vám je poskytli, ale nemáme jiné informace než ty, které jsme uvedli v článku. Palmserver se o problematiku speciálních přístrojů pro zrakově postižené zajímá pouze okrajově.

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 17.07, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Kapesní počítač pro nevidomé" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund