Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6477
Komentářů: 1794

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30

Sponzorované odkazy:


Brýle PYRAMEX Digital Vision 30 jsou poměrně neznámou novinkou, která by mohla zajímat nejednoho uživatele výpočetní techniky. Je to výborná věc pro programátory, webdesignery, konstruktéry, účetní, manažery, spisovatele, redaktory webzinů, blogery a v neposlední řadě i pro děti, které tráví dlouhé hodiny hraním her. Těm všem a mnoha dalším uživatelům mohou tyto "zázračné" brýle účinně ochránit zrak!

Tuto recenzi jsme záměrně směřovali na předvánoiční období, protože to může být zajímavý dárek pro vás nebo vaše blízké, ale z technických důvodů jsme to nestihli včas. Přesto vás ještě dnes chceme informovat o produktu, který není příliš znám, ale má značný význam pro zdraví lidí, kteří tráví dlouhou dobu před obrazovkami monitorů nebo v kancelářích s umělým osvětlením. Brýle dodává pražská firma Pyramex Central Europe s.r.o. a stojí cca 2.500 Kč (včetně DPH). Cena je tedy nižší než u běžných optických brýlí, ale zase vyšší než o většiny ocranných pracovních brýlí. K ceně, resp. k tomu, co za tuto cenu dostanete, se ještě dostaneme v závěru recenze.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Poprvé jsme se s brýlemi PYRAMEX digital vision 30 setkali v roce 2010 na brněnském strojírenském veletrhu MSV 2010. Letos jsme je dostali díky vstřícnosti zástupců firmy k otestování. Původně jsme chtěli brýle jna vyzkoušet, ale brzy jsme přišli na to, že taková věc si zaslouží delší čas. U nás v redakci trávíme u PC často i 10-12 hodin denně. Kromě LCD a CRT monitorů si svou daň vezme i umělé osvětlení nebo koukání na displeje mobilních zařízení. Je tedy pochopitelné, že za léta práce u PC už oči neslouží jako dříve a stále častěji se objevují různé potíže. Samozřejmě v tom ani zdaleka nejsme sami. Podobné problémy mají i naši kamarádi a přátelé, kteří pracují v jiných firmách , ale ve velmi podobných světelných podmínkách. Možnost vyzkoušet produkt, který by údajně měl přinést úlevu a také ochránit zrak před dalšími špatnými vlivy, okamžitě vzbudil náš zájem. Nyní se tedy s vámi podělíme o naše vlastní zkušenosti.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Problém s recenzí takového druhu je v tom, že zrak je vysoce individuální a rovněž zkušenosti s tak specifickým doplňkem je subjektivní a neumíme ho nijak změřit nebo porovnat parametry a tak podobně. Zvolili jsme tedy cestu osobních zkušeností. Brýle jsme postupně vyzkoušeli sami a pak poskytli na vyzkoušení i spolehlivým kamarádům. Dokonce jsme záměrně vybrali ty, kteří projevovali spíše nedůvěru k prezentovaných schopnostem brýlí PYRAMEX DV30. Pesimisté byli totiž zárukou tvrdě kritického přístupu, který eliminoval známý "placebo efekt". Někteří se pak sami přiznali, že původně měli v úmyslu "odhalit podvod s obyčejným žlutým plastem".

Brýle DV 30 postupně testovalo 9 osob z našeho okolí (včetně členů redakce). Úmyslně jsme zvolili lichý počet, aby se eliminovla případná "remíza" a musíme dodat, že vymyslet postup recenze tak, abychom se dobrali použitelných referencí, nám také trvalo dost dlouho. Každý měl brýle minimálně 1 týden a někteří i rochu déle. Věk se pohyboval od 18ti do 50 let (18,22,24,26,28,31,36,42,50). Co se týče vzdělání, tak kromě tří studujících, všichni měli dokončenou VŠ. 4 testující byly ženy, mužů bylo 5. Tolik statistika a nyní výsledky...
 • 8 subjektivně cítilo zřetelné zlepšení zrakové pohody při práci
 • 5 subjektivně cítilo zlepšení zraku po týdnu používání brýlí v práci
 • 8 subjektivně cítilo snížení únavy očí a možnost pracovat nebo si hrát mnohem déle
 • 7 by brýle doporučilo známým a přátelům
 • 8 by brýle doporučilo rodině
 • 8 by výhledově uvažovalo o koupi brýli*
 • 6 by brýle koupilo svým dětem (3 jsou bezdětní)
 • 5 vyzkoušelo brýle i u delšího sledování TV a cítilo větší zrakovou pohodu
 • 3 se báli poškrábání brýlí
 • 3 měli výhrady k údajně subtilnímu provedení
 • 6 ocenilo pevnost a pružnost
 • 2 používali brýle přes optické brýle
 • 7 ocenilo brýle i při kancelářském papírování
 • 0 si stěžovalo na změnu barev (žlutá vs původní barvy na monitoru)
 • 7 avizovalo nezvyk v prvním dni
 • 2 avizovali nezvyk v prvních dvou dnech
 • 0 avizovalo nezvyk třetí den
Problém byl s vyhodnocením kupováním brýlí, protože bylo nutno odlišit spokojenost s produktem od aktuální a dále od potenciální finanční situace každého testujícího. Pro studenta je 2.500 Kč prostě jiná hodnota než pro slušně vydělávajícího programátora nebo manažera. Abychom celou věc dostali do nějaké použitelné relace, která by měla alespoñ základní vypovídací hodnotu, zjišťovali jsme postoje testovaných osob trochu oklikou...
 • 9 osob by si přálo brýle dostat od zaměstnavatele
 • 7 by si přálo dostat od partnera nebo rodiny (dárek na Vánoce nebo narozeniny)
 • 5 bude uvažiovat o koupi v horizontu 1 roku
 • 3 v horizontu 2-3 let
 • 1 neví
 • 8 se cena zdála vysoká před vyzkoušením
 • 3 se cena zdála vysoká po vyzkoušení
 • 3 považovali cenu za adekvátní účinku
 • 4 by považovali za adekvátní cenu pod 2.000 Kč
 • 2 by považovali za adekvátní cenu pod 1.500 Kč
 • 9 by uvítalo speciální obal na přenášení v tašce nebo v kapse

Tolik tedy výsledky z našich dotazníků a nyní subjektivní popis autora článku. Brýle mají zajímavý efekt. Ze zkušenosti člověk ví, kolik toho snese v pracovním zatížení, ale brýle DV30 tuto hranici posunují o řadu hodin a dávají očím nepoznaný komfort. Většinou po 8 hodinách intenzivní práce již bolí oči, občas se objevuje pálení nebo začíná bolet hlava. Je to téměř neuvěřitelné, ale brýle PYRAMEX toto téměř 100% eliminují. Bílá sice není zprvu na monitoru vnímána jako bílá, ale pochopitelně jako nažloutlá. Časem si na to oči prostě zvyknou. Je s podivem, že podobnou zkušenost má i člověk, který se živí jako grafik a pracuje dlouhé hodiny s Photoshopem. Důležitější ovšem je to, že díky brýlím se neprojevuje únava ani po 12 hodinách soustavné práce. Člověk je sice přirozeně unaven jako u každé duševní práce, ale oči nebolí a dokonce pomíjí často i bolesti hlavy, které před použitím brýlí někteří testeři avizovali. Velmi podobné to je u hráčů. Zprvu jim brýle vadily, ale zvykli si rychle a později rovněž avizovali zvýšenou zrakovou pohodu. Asi největší spokojenost projevoval kolega, který pracuje s AutoCADem jako konstruktér. Naopak nejméně spokojenosti projevoval kolega, který s PC nepracuje soustavně, ale často odbíhá od stolu (práce mistra) a zapomíná si brýle nasazovat. To je ale asi celkem pochopitelné. Nikdo přece netvrdí, že jde o univerzální všelék. Pro nás z celého testování vyplynulo, že brýle PYRAMEX DV30 skvěle plní svou funkci, zlepšuje zrakovou pohodu, eliminuje časté potíže a přispívá k obnovení zdravého zraku (při správné metodě očních cviků) nebo k zamezení jeho zhoršování. S těmito brýlemi se prostě cítíte mnohem lépe a po nějaké době na ně nedáte dopustit.

Pravda, trochu vyšší cena může pro někoho být překážkou, ale je nutno vzít do úvahy, že i průměrné dioptické brýle jsou mnohem dražší (z dlouhodobého hlediska nesrovnatelně dražší!) a že náprava slábnoucího zraku je mnohem obtížnější než prevence, o jasném diskomfortu nebo případných bolestivých projevech únavy zraku ani nemluvě. Tím končíme naše hodnocení brýlí PYRAMEX Digital Vision 30 a dále vám již nabídneme několik obrázků samotných brýlí i celého balení....

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Krabička má pogumovaný povrch. Je velmi pevná, ale přitom měkká...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Krabička je překvapivě bytelná. Uvnitř je semiš a červený měkký papír, ve kterém brýle dobře drží a v případě pádu jsou dostatečně chráněny...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Konstrukce brýlí je lehká, ale velice pevná. Díky tomu téměř ani nevnímáte, že je nosíte. Materiálem by měl být polykarbonát. Brýle jsou testovány podle evropské normy EN166 a EN170 (ochrana proti UV).

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Brýle zvyšují přesnost: žlutý zorník zachovává barevné rozlišení a zlepšuje celkové prostorové vidění a kontrast. DV30 poskytují ochranu proti UV záření až do 400nm. Zorník absorbuje UV záření a chrání oči před škodlivým neonovým a halogenovým světlem. Zorník blokuje vně 65% modrého světla, což je v konečném důsledku příčinou snížené únavy očí...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Brýle Pyramex DV 30 jsou dodávány s úpravou Anti – Scratch, tzn. že jsou odolné proti poškrábání...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Oficiální stránky jsou zde a mimo jiné na nich najdete odborný popis vlastností a technické parametry těchto speciálních ochranných brýlí.

Pridat.eu Sdílet

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 23.12, 2011  Autor: Josef Tkáč   Téma: Doplňky
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Doplňky

"Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30" | Přihlásit/Registrovat | 27 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 23.12. 2011 - 14:44:23
Diky za moc zajimavy tip! :) Akorat bych se chtel zeptat, jak je to s nosenim pres dioptricke bryle? Nakolik je to pohodlne?


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.11. 2017 - 05:41:55
 
Nike Air More Uptempo [www.nike-uptempo.com]
Adidas Yeezy Boost 350 V2 [www.yeezyboost350v2stores.us.com]
Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletonline-official.us.com]
Yeezy Boost 350 V2 [www.yeezy350v2boost.us]
Kyrie Basketball Shoes [www.kyrieirving-shoes.com]
Red Bo

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 02:45:54
 
ling 6
agen astm a283 c [www.besibaja.id]
agen pipa boiler [www.besibaja.id]
agen plat abrex 400 [www.besibaja.id]
agen plat asme516 grade70 [www.besibaja.id]
agen plat astm a285 c [www.besibaja.id]
agen plat astm516 70 [www.besibaja.id]<

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 16.03. 2018 - 03:15:12
 
Harden vol 1 [www.jameshardenshoes.com.co]
Skechers UK [www.skechersuk.org.uk]
Under Armour Outlet [www.underarmour-outlet.us]
Lebron 15 Shoes [www.lebron-15.us]
Adidas Ultra Boost [www.ultraboost.org]
Longchamp [www.longchampcom.us.com]
Kyrie 3 [w

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:38:35
 
ini ke 15
pusat plat astm516 70 [www.besibaja.id]
pusat plat boiler [www.besibaja.id]
pusat plat hardox [www.besibaja.id]
pusat plat hb 400 [www.besibaja.id]
pusat plat high strenght [www.besibaja.id]
pusat plat high ten

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 18.11. 2018 - 07:24:44
 
Thanks for sharing the post.. parents are worlds best person in each lives of individual..they need or must succeed to sustain needs of the family.
H€t0


[ Odpovědět ]

Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 1)
Od: tomasslavicek (mail@tomasslavicek.cz) - Pátek, 23.12. 2011 - 17:48:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zajímavé... Jaký byl problém se zamazáváním a následnou nutností mytí těchto brýlí? Protože přeci jenom koukání přes umatlaná skla bude oči ještě víc unavovat.


[ Odpovědět ]

Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 25.12. 2011 - 19:46:02
Hadí olej teď už není v kurzu, tak se prodávají dvě žlutá sklíčka za 2k5? :-))) To si děláte legraci...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 27.12. 2011 - 11:10:31
 
Vy určitě patříte mezi ty, kteří jsou odborníci na všechno, že? Dokud něco nepoužívají všichni, tak to nefunguje? Jaký máte relevantní důvod nevažovat recenzi a produkt, který jste ještě nikdy neviděl? Vidím to na broukpytlíkovský syndrom.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 01.01. 2012 - 13:49:04
 
Zato vy jste věrný zákazník teleshoppingů a máte doma minimálně pět kosmodisků, a jistě vám fungují úplně výborně a přesvědčivě.
Podobné brýle se prodávají jako brýle "do mlhy" na řízení auta a podobně, mají zrovna taková žlutá sklíčka.
Jeden z prvních výsledků google:
http://rudla-sro.cz/katalog/autodoplnky/hd-vision-specialni-bryle-pro-ridice-zlute
Některé z nich měly dokonce polarizovaná skla, tam by se jistý přínos do mlhy či deště snad mohl i očekávat, ale v případě LCD polarizační filtr vadí.
S tou žlutou to moc přesvědčivě to nefungovalo, tak teď se to někdo snaží prodávat jako brýle k PC. Zkurvením (bez pardonu) barevného podání obrazu LCD okolí prostě nelze nic vylepšit. Používejte kvalitní a dobře nastavené LCD a kvalitní osvětlení (takové, co má CRI 90+), a nebudou vás bolet oči. (Ne, "úsporky", a to ani ty dražší, mezi takové zdroje světla skutečně nepatří.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Color_rendering_index
BTW, očekávaná re

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 01.01. 2012 - 13:53:43
 
Panebože tak to je síla! Vy jste dělal na ty brýle recenzi?? Analyzoval jste optické vlastnosti toho "žultého slklíčka" a vrstvy nebo je pro vás celý svět tak jednoduchý, že všechna žlutá skla na celém světě jsou pro vás stejná? Mimochodem, kosmodisk funguje. Mé matce pomohl, a to je důležitější než "odborný názor" nějakého brouka pytlíka!


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 13.01. 2012 - 21:57:06
 
Když jsem psal to s tím kosmodiskem, myslel jsem to jako hyperbolu. Že jsem se trefil a vlastně to nakonec hyperbola nebyla, to celé posouvá ještě na vyšší level... ROFL


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 01.01. 2012 - 14:15:08
 
Pane, vy nejste asi v pořádku. Chápu, že v jistém věku může jistým lidem hořknout pohled na život a všude vidí podvod a nepravosti, ale také je třeba mít na paměti, že věda jde kupředu a že skutečně není slíčko jako sklíčko! :o))


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 13.01. 2012 - 22:10:56
 
Tomu se říká pragmatický pohled na svět a ušetří vám mnoho zklamání v budoucnu. ;-) Sklíčko je pro mě sklíčko, dokud není jeho přínos fyzikálně popsán a měřitelným způsobem (tedy ne pocitově, tak může fungovat i placebo) ověřen. Jsem např. ochoten věřit přínosu brýlí s polarizačním filtrem pro odstranění odlesků - to funguje zcela zjevně a měřitelně. Na jakém principu funguje "zlepšení vidění" pomocí žlutých sklíček? A v čem jsou zrovna žlutá sklíčka recenzovaných brýlí jiná, než ostatní žlutá sklíčka jiných brýlí, které slibují totéž? Dokud na tyto otázky neexistuje ověřitelná odpověď (nikoliv tedy pavědecké bláboly), klasifikuji takový výrobek jako PYRAMIDÁLNÍ blbost...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 09.04. 2012 - 11:03:11
 
Co je nepochopitelné na textu:"Zorník absorbuje UV záření a chrání oči před škodlivým neonovým a halogenovým světlem. Zorník blokuje vně 65% modrého světla, což je v konečném důsledku příčinou snížené únavy očí... "?


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:37:04
 
ling 6
agen astm a283 c [www.besibaja.id]
agen pipa boiler [www.besibaja.id]
agen plat abrex 400 [www.besibaja.id]
agen plat asme516 grade70 [www.besibaja.id]
agen plat astm a285 c [www.besibaja.id]
agen plat astm516 70 [www.besibaja.id]<

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:37:28
 
link 9
agen astm a283 c [www.besibaja.id]
agen pipa boiler [www.besibaja.id]
agen plat abrex 400 [www.besibaja.id]
agen plat asme516 grade70 [www.besibaja.id]
agen plat astm a285 c [www.besibaja.id]
agen plat astm516 70 [www.besibaja.id]<

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 27.12. 2011 - 11:53:03
 
A to jsi asi ještě neviděl TV! Jasný podvod! Rozumnému člověku přece nikdo nenamluví, že se do tak malé bedýnky vejdou lidé! :o)


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 01.01. 2012 - 13:50:07
 
Zato vy asi uvěříte i vesmírným lidem... Aštar Šeran s vámi! ;-)


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:36:56
 
link 5
distributor plat high tensile sm490ya [www.besibaja.id]
distributor plat kapal [www.besibaja.id]
distributor plat stainless ss304 [www.besibaja.id]
distributor plat stainless ss310 [www.besibaja.id]
distributor plat stainless ss316 [www.besiba

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:37:20
 
link 8
jual baja h beam [www.besibaja.id]
jual pipa boiler [www.besibaja.id]
jual plat abrex 400 [www.besibaja.id]
jual plat asme516 grade70 [www.besibaja.id]
jual plat astm a285 c [www.besibaja.id]
jual plat astm516 70 [www.besibaja.id]<

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 02.01. 2012 - 10:00:03
Zajímavá recenze. Jestli to funguje tak, jak to vyplývá ze zkušeností testovaných osob, tak to za ty poeníze stojí. Než si zkazit oči, tak raději investovat do svého zdraví.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 15.01. 2012 - 13:25:08
 
... napsal prodejce.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 16.02. 2012 - 10:23:17
 
Někdo Vás tady nazval broukem Pytlíkem a myslím, že to bylo trefné. Vy tady skoro měsít bojujete za svoji terorii o žlutém sklíčku tak intenzivně, že buď jste od konkurence nebo máte nějaký vážnější problém zdravotního rázu. Shodou okolnosti si tyto brýle pořídil kolega (jsou od jiného dodavatele, ale stejné), takže jsem je i já vyzkoušel. Moje osoní zkušenost koreluje s recenzí, takže tyto brýle můžu také doporučit.


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:37:36
 
link10
jual plat high tensile sm490ya [www.besibaja.id]
jual plat kapal [www.besibaja.id]
jual plat stainless ss304 [www.besibaja.id]
jual plat stainless ss310 [www.besibaja.id]
jual plat stainless ss316 [www.besibaja.id]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 17.11. 2018 - 03:37:12
 
ling 7
jual baja h beam [www.besibaja.id]
jual pipa boiler [www.besibaja.id]
jual plat abrex 400 [www.besibaja.id]
jual plat asme516 grade70 [www.besibaja.id]
jual plat astm a285 c [www.besibaja.id]
jual plat astm516 70 [www.besibaja.id]<

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Recenze bezpečnostních počítačových brýlí PYRAMEX DV30 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 27.02. 2012 - 13:40:33
Ty brýle jsem viděl u jednoho studenta a potvrdil, že mu pomáhají. Prý oči nebolí ani při dlouhém hraní her a vytváření 3D animací. Nedal na ně dopustit.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.64 sekund