Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6514
Komentářů: 1873

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Plánované represe po přijetí ACTA

Sponzorované odkazy:


Na Internetu se objevila zpráva, že Evropské komisi unikly tajné dokumenty, které odkrývají, co má následovat po přijetí ACTA. Zcela nové nástroje a mechanismy, jak omezit svobodu projevu na internetu, mechanismy proti skoro čemukoliv on-line.

Zdroj této zprávy je zde a obsahuje plný text a rozbor. V někerých záležitostech s textem nesouhlasíme. Myslíme si, že ani naši vrcholní politici a vláda ČR nejsou informováni o spoustě věcí, které Evropská komise tajně vyjednává s lobby držitelů autorských práv a bůhví s kým ještě. Podle zveřejněných dokumentů to vypadá, že ratifikace ACTA je jen první počáteční krok, který by měl uzavřít cestu k jakémukoli odporu vlád při prosazování dalších kroků! Stejně "demokratický" postup je ve strukturách EU naprosto samozřejmou věcí, což jsme mohli sledovat nejen při procesu podpisu tzv. Lisabonské smlouvy, ale také nedávno při jednání o fiskální unii!

Nevíme, jestli je vše, jak se podává a jestli jsou například tyto dokumenty pravé, ale pokud ano, je důvod hlasitě protestovat. Na druhou stanu je třeba vzít v potaz, že oprávněný odpor proti omezování osobních svobod smlouvou ACTA je zcela jednoznačně zneužíván k politickým cílům extrémistických ultralevicových skupin a politických hnutí, se kterými svobodomyslný a rozumný člověk asi nemůže mít sympatie. Mimo jiné i proto, že jejich dočasná a ryze účelová "demokratičnost" se dostatečně projevila i v historii.

Svoboda Internetu je pro nás věcí zásadní důležitosti, protože v dnešní době přímo souvisí se svobodou jednotlivce. Proto také veřejně vystupujeme zcela výjimečně i v této politické záležitosti, což na technicky zaměřeném serveru nebývá obvyklé. Věřte nám, že raději bychom se zabývali novinkami v oblasti hardware a software mobilních zařízení, ale mlčet by bylo neodpustitelnou chybou!

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.02, 2012  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Plánované represe po přijetí ACTA" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Plánované represe po přijetí ACTA (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 09.02. 2012 - 07:48:56
Tak to je na blití! Ale když vidím rudé gaunery, jak se s nich přes noc najednou stali zastánci lidských svobod a jak se najednou staří komunisti a mladí agresivní fanatici z komunistického komsomolu vehementně staví vedle Anonymous, tak vážně nevím, jak odpor proti ACTA podporovat, aby se člověk nezašpinil a nedělal jim užitečného idiota při cestě k tomu jejich zvrhlému světu. ZZZ


[ Odpovědět ]

Re: Plánované represe po přijetí ACTA (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 09.02. 2012 - 12:09:19
Bohužel je to pravda. ACTA je svinstvo, o tom už snad ani není diskuze. Ale že to zneužijí komančové a jejich stejně odporný dorost je taky jasné. Nečas to sice zastavil, ale bylo vidět, že o to nemá ani potuchy. Že už předem mají připravené další kroky, jak utáhnout obojky, je jen důkazem nebezpečnosti podceňování soupeře. Pěkný článek byl na Lupě, ale taky z toho nakonec udělali selanku, jako že se vlastně nic neděje.


[ Odpovědět ]

Re: Plánované represe po přijetí ACTA (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 09.02. 2012 - 22:10:23
Toto není sranda.....návrat k cenzuře a HITLEROVSKÉMU MEGALOMANSTVÍ staví svět do doby DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY!!!!!!!!! Megalomanští vydavatelé všeho, velice tvrdě zajisté platí za tyto nelidské transformace svobodného internetu. Čína je nejspíše vzorem pro celý SVĚT. Toto je smrtí demokracie a konečného úpadku společnosti. Nastal čas bojovat a chránit naši internetovou svobodu......mám jedno řešení....pokud Všichni zrušíme smlouvy k internetovému připojení, tak společnosti poskytující tyto služby....a velice silně vydělávají na našich platbách.....začnou s velkou silou bojovat za svobodné právo internetu a návrat jejich zisků.


[ Odpovědět ]
Re: Plánované represe po přijetí ACTA (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 09.02. 2012 - 23:27:20
 
Jako vtip supr! 1) Bez netu to nepujde. 2) Výpovědní lhůty 3) těm oststním se zvedne cena a nic se nezmění. 4) tahle tvoje válka by trvala rok a za tu dobu bez netu by to byla katastrofa.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund