Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6508
Komentářů: 1852

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Dálková diagnostika - další ohrožení soukromí?

Sponzorované odkazy:


Předinstalovaná Dálková diagnostika se tváří velice altruisticky a výhodně pro běžného uživatele. Máš problém s mobilem? My na dálku zjistíme, o co jde, ale k tomu potřebujeme plný přístup do tvého soukromí! No nekup to!

Možná si vzpomenete na naše starší články Skandál s Carrier IQ pokračuje! Využívají ho i tajné služby?, Google se distancuje od Carrier IQ! nebo Máte na Androidu špiona od výrobce?. Věc zašla v tu dobu tak daleko, že někteří producenti bezpečnostních programů, začali nabízet svá vlastní řešení , která by měla uživatele ochránit před špiclováním ze strany výrobců hardware nebo ze strany operátorů.

Jak se dalo očekávat, tak po několika omluvných prohlášeních celá kauza utichla, což některé producenty zřejmě inspirovalo k dalším pokusům o totéž, tj. o šmírování uživatele. V poslední době jsme se mohli dočíst, že Google chce poslouchat naše telefonní hovory aby mohl lépe cílit reklamu nebo že americký operátor Verizon a HTC učinily významné kroky pro instalaci vzdálené diagnostické podpory pro vybraná zařízení. To vše se sice prezentuje jako vylepšení služeb a zákaznické podpory, ale jakou máme jistotu, že nejde o další průniky do našeho soukromí a že výsledná data nebudou prodávána třetím osobám? Odpověď je tristní. Žádnou takovou jistotu nemáme!

Stačí bedlivě sledovat, jaká oprávnění vyžadují tvůrci obskurních živých tapet nebo jiných zbytečných, ale lákavých mobilních aplikací a dokonale ztratíte iluze o bezpečnosti svého soukromí. Zdá se vám to všechno paranoidní? Více než jindy zde platí náš oblíbený bonmot - "To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou!".

Na Internetu jsme na toto téma našli zajímavý článek, který vám nabízíme k přečtení a k zamyšlení. Myslíme si, že každý má na výběr. Můžeme se snahám o proniknutí do našeho soukromí aktivně bránit, což sice znamená určitou námahu a různé potíže nebo můžeme pohodlně na tuto obranu rezignovat a smířit se s tím, že jsme jen bezmocnou součástkou globálního Matrixu, které si s trochou štěstí nikdo nevšimne a nezneužije naší naivity, hlouposti, bezstarostnosti a pohodlnosti.

Pridat.eu Sdílet

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 28.03, 2012  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Dálková diagnostika - další ohrožení soukromí?" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

kualifikasi Liga Champions (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 04.08. 2021 - 10:53:41
Setelah mereka tersingkir dari kualifikasi Liga Champions di babak kedua tahun lalu, sebelum kalah dari Qarabag di babak playoff untuk Liga Europa mindsportsacademy.com , mindsportsacademy.com/index-pertandingan , mindsportsacademy.com la liga spanyol , mindsportsacademy.com liga inggris , mindsportsacademy.com serie a italia , mindsportsacademy.com liga champions Legionisci bertekad untuk mencapai fase musim gugur kali ini, setelah terakhir berkompetisi di babak penyisihan grup pada tahun lalu. 2016 - mencampurnya dengan Real Madrid, Sporting dan Borussia Dortmund.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund