Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Mobilní stránky Alza.cz

Sponzorované odkazy:


Významného tuzemského prodejce výpočetní techniky a dalších produktů Alza.cz asi není třeba představovat. Jeho rádobyvtipný zelený skřet se svým vřeštivým hlasem často vstupuje nezvaně do našich příbytků v televizních reklamách. Krátce jsme se podívali na stránky eShopu, optimalizované pro displeje mobilních telefonů, ať už se jedná o iPhone, Android, Windows Phone nebo jinou platformu.

Není tedy řeč o nějaké speciální aplikaci, kterou je nutno stáhnout a nainstalovat do komunikátoru, ale o mobilní verzi internetových stránek, pro kterou stačí zadat do adresního řádku mobilního browseru m.alza.cz. Ostatně, podobně funguje i celá řada dalších stránek a internetových služem, které mají "m." variantu. Mobilní stránky Alzy se nám líbí hlavně pro jejich velmi dobrou čitelnost a logické ovládání. Bohužel nebývá pravidlem, že vývojář takových stránek šetří oči uživatelů a používá maximální možnou velikost fontů. Mnohdy je pravým utrpením luštit pidipísmenka i v čistě mobilních aplikacích, ale tady je vše pěkně velké a příjemně zarovnané na displeji. Podívejte se sami, jak se jim to krásně povedlo...

Samozřejmostí je vertikální rolování. Pěkně velké ikonky pod subkategoriemi dávají jasně vědět o co jde a vyhledávání konkrétního typu produktu je prostě excelentní. Jelikož hledáme pro redakci Palmserveru v hodný monitor, tak jsme tuto položku využili i pro krátký test mobilních stránek Alza.cz a jak vidíte na screenshotech, jde to pěkně i s vyhledáváním podle parametrů.

Stránky jsou optimalizované i pro možnost sklopení displeje do horizontální polohy. Na skutečně čitelné písmo nezapomněli ani při výpisu podrobných informací o produktu. Obrázky produktů jsou známým gestem zoomovatelné spolu se zbytkem stránky, takže si lze prohlédnout i detaily. eShop samozřejmě není jen o vyhledávání a prohlížení produktů, ale také o následné raalizaci prodeje, logistice a tak podobně. I tady jsou mobilní stránky Alza.cz připraveny poskytnout veškeré potřebné informace, takže tady najdeme nápovědu s potřebnými postupy, možnost registrace (vytvoření účtu) a konečně i možnost práce s košíkem...

Vše si můžete sami vyzkoušet zde. Na mobilní stránky jsme dnes narazili zcela náhodou a nevíme, jestli se jedná o novinku nebo jestli je má Alza již déle, ale třeba o jejich existenci neví více lidí a u tak známého prodejce to je docela škoda. Nám se mobilní strány Alza.cz subjektivně zdají jako velmi vydařené. Vy si na ně můžete udělat svůj vlastní názor. Pokud z Alzy občas něco kupujete, může se vám hodit i možnost kupovat pohodlně a operativně přes mobil.

Pridat.eu Sdílet

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 25.05, 2012  Autor: Josef Tkáč   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Mobilní stránky Alza.cz" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Mobilní stránky Alza.cz (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 25.05. 2012 - 18:49:30
Je to celkem v pořádku a určitě se to bude hodit, protože občas od nich něco kupuji. Sem tam jim sice na těch mobilních stránkách něco ujíždí, ale optimalizovat to na tak širokou paletu různých displejů, které mobily mají asi není jednoduché. Škoda, že stejnou věc nemá moja oblíbená Alfa.cz


[ Odpovědět ]

Re: Mobilní stránky Alza.cz (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 26.05. 2012 - 00:09:29
Celý článek mi přijde jako reklama na Alzu. "Podívejte se sami, jak se jim to krásně povedlo..." mluví snad za vše. Někdo kdo píše na server o mobilech a neví, že Alza má mobilní web? Dost podezřelé. Podezřelejší je to o to, že podobný článek vyšel na konkurenčním mobil.cz již před dvěma měsíci. Jenže tam se alespoň porovnávali tři mobilní e-shopy. Tady se autor ničím podobným nenamáhal - popsal jen něco, co každý sám vidí hned poté, co zadá správnou URL - k čemu takový článek je? To stačilo napsat "Alza má mobilní e-shop, podívejte se na něj".
O mobilním e-shopu Alzy psal taky Super.cz tam je alespoň přiznáno, že je to komerční článek :-D Takže Alza očividně tlačí tuhle věc skrz články.
Jinak mobilní e-shop má taky Sunnysoft, Mall a Datart (aplikace), pokud by to někoho zajímalo.


[ Odpovědět ]
Re: Mobilní stránky Alza.cz (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 29.05. 2012 - 09:28:39
 
o Datartu tady udělai recenzi jako první. O Sunnysoftu jako druzí, tak ji stáhli. Mall tady recenzovali taky. Tady tohle komerční článek nebude, jen si prostě všimli, to je asi všechno. Nechápu, proč by někdo kdo píše o mobilech měl mít přehld o tom kde jaký špo má nebo nemá mobilní stránky. Mám takový pocit, že kdo chce psa bít, hůl si najde.


[ Odpovědět ]
Re: Mobilní stránky Alza.cz (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 05.06. 2012 - 08:55:57
 
Nepotřebuju si hledat hůl, nemám důvod tu ten server zbytečně kritizovat, na palmserver je toho jinak dost zajímavého. Ale ten článek je jen propagační a nic víc - žádné srovnání s čímkoliv, žádná investigativita, prostě nic co by měl správný článek obsahovat, jen chvála.
Stáhnout článek proto, že jsem druhý je padlé na hlavu, copak všichni sledujeme všechny servery? A jestli jsem první - druhý co na tom záleží? Stejně si to většina lidí přečte po pár hodinách a je jim to jedno.


[ Odpovědět ]

Re: Mobilní stránky Alza.cz (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 26.05. 2012 - 22:34:06
Jsem zvědav, kdy si z m.alzy vezme www.palmserver konečně příklad a vznikne i m.palmserver...
Roman


[ Odpovědět ]

High feed milling insert (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 07.04. 2023 - 09:59:36
People tend to fall carbide wear strips for high feed milling insert these new products due to the classic Carbide Turning Inserts and Carbide Inserts carbide rod stock timeless looks they demonstrate. Its http://high-quality.blog.jp/ [high-quality.blog.jp] goods come http://say-good.blog.jp/ [say-good.blog.jp] with preeminent design and perfect details.The first-class carbide carbide round rod inserts carbid

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund