Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6382
Komentářů: 1723

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Naše videa

Aktuální články

Zatím není nejčtenější článek.

Textová verze

Textovou verzi pro AvantGo a mobilní přístroje naleznete ZDE .

Obsah našich článků můžete také získat i pomocí RSS kanálů: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Přidat.eu RSSPřidat RSS

PR články

Chcete vědět jak si Nokia představuje budoucnost mobilit a kam se zřejmě zaměřují myšlenky jejich designérů a vývojářů? Pak navštivte Museum of Modern Art (MoMA) v New Yorku, kde Nokia vystavuje svoje nejnovější koncepty. Vypadá to, že společnosti se zalíbila zelená barva a že chce využít současné vlny zájmu o ekologii a záležitosti souvísející s údajnými změnami klimatu.
  Komentáře (21) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 26.02, 2008  
Na Mobile World Congress se objevily i koncepty zařízení, které ukazují, jak by mobility mohly vypadat v budoucnu. Tady si vyhráli hlavně designéři a nutno podotknout, že některé jejich představy jsou hodně podařené.

  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Jan Novotný - 22.02, 2008  
Jak budou vypadat první ANDROIDy? Budou stejně nudné jako větší část současné produkce nebo výrobci využijí příležitost a přinesou novou módní vlnu? Na tuto otázku asi nyní nemá smysl hledat odpověď, protože ta leží někde v počítačích vývojářů a designérů. Ale na druhou stranu, proč se nepodívat na některé projekty a návrhy? Dále se spolu podíváme na originální screenshoty uživatelského rozhraní a povíme si i o novém SDK.

  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Jan Novotný - 20.02, 2008  
Jedná se koncept multifunkčního systému, jehož základem je mobil se speciálním rozhraním. Uživatel může "Modu" použít pro řadu různých činností, v různých situacích a na různých místech. K dispozici je celá sada nápaditě propracovaných periferií. Mobil Modu lze například zasunout do běžného slotu notebooků, autorádia, GPS, herní konzole, PDA a tak podobně. Ostatně podívejte se sami na obrázky a videa z MWC 2008.


  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 14.02, 2008  
Dnes končí Mobile World Congress 2008 ve španělské Barceloně a my vás zveme na prohlídku jednoho z nejzajímavějších fenoménů, které ovlivní již nedalekou budoucnost mobilních zařízení - ohebný displej! Komu by se nelíbilo inteligentní zařízení s Bluetooth, WiFi a skutečně velkým, výborně čitelným displejem, které by mělo rozměry běžného mobilu? Ukázky jsou skutečně "živé", ukazují plně funkční zařízení v chodu!


  Komentáře (1) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 14.02, 2008  
Na Internetu se objevily obrázky velice neobvyklého mobilu, který má dotykový displej místo klávesnice a uvnitř šplouchá nějaká záhadná kapalina. Údajně se jedná o připravovaný model společnosti NEC, který by se měl objevit ještě v tomto roce.

  Komentáře (25) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Jan Novotný - 30.01, 2008  
Na Internetu se objevil velice zajímavý koncept komunikátoru, který využívá některé prvky iPhone, ale nabízí úžasnou vychytávku ve formě celoplošného oboustranného displeje. Vlastně jde o jistou formu aplikace barevného e-Ink displeje. To prostě musíte vidět!


  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 29.01, 2008  
Asus EeePC se stal fenoménem díky své ceně, ale také díky celkově šikovnému řešení. Dalo se předokládat, že brzy se najde konkurence, která bude chtít využít obdobných parametrů k útoku na pozici nejprodávanějšího mininotebooku. Místo toho se objevilo zařízení z jiné kategorie, které má mnoho výhod. Jedná se o UMPC s překlápěcím displejem a neobvyklou, ale praktickou klávesnicí. Podívejte se s námi na obrázky a 3 videa!


  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 29.01, 2008  
Na Internetu se objevilo tajůplné video, které ukazuje jakýsi stavebnicový systém pro mobilní přístroje. Jeho základem je modul, který pamětníkům může připomínat legendární kapesní minipočítač Xircom REX 6000. Klip je úžasný a velice profesionální, přesto se nám jeho tajemství podařilo rozluštit. Bez nadsázky se dá hovořit o další generaci mobilit, která by modla ovlivnit vývoj celého odvětví.


  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 23.01, 2008  
Samotný nápad modulárity není úplně nový. Již před několika lety jsme na Palmserveru ukázali několik projektů kapesních počítačů, které počítaly s uživatelskou volbou komponent. Tehdy šlo o revoluční záležitost, protože funkce jednotllivých komponent byly cenově vysoké a také jejich rozměry nebyly často zanedbatelné. Má ovšem uživatelská mudularita smysl i dnes?


  Komentáře (4) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 03.12, 2007  
Jedná se o funkční koncept přístroje, který spadá do kategorie MID. Kapesní počítač má velikost konzole Sony PSP a skvělou výbavu. Je postaven na Linuxu, což mu jistě přinese zájem mnoha uživatelů. Vypadá to, že Asus R3 se dostane do prodeje v příším roce. Spekuluje se dokonce o první polovině roku 2008.


  Komentáře (57) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 27.09, 2007  
Bezpochyby! Kdo viděl nový koncept MID (Mobile Internet Device)zařízení od společnosti Intel, toho ani nenapadne, že by další vývoj mohl jít jiným směrem. Podívejte se s námi na fotografie a video. Stojí to za to!


  Komentáře (4) Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Autor : Josef Tkáč - 26.09, 2007  
Zatímco Ultra Mobile PC (UMPC) je původním projektem Microsoftu, tak MID je záležitostí Intelu. Náš názor na UMPC je spíše rozpačitý. Nemyslíme si, že desktopové operační systémy jsou nejvhodnější pro mobilní zařízení tohoto typu a máme k tomu poměrně dost pádných argumentů. Platforma MID je již zajímavější. Nabízí jiné a doufejme, že lepší rozhraní a hlavně Linux. Nicméně o její další budoucnosti ještě není zdaleka rozhodnuto. Přesto řada velkých výrobců si s konceptem MID pohrává a dodejme, že první výsledky nevypadají vůbec špatně.


  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 26.09, 2007  
Na Internetu se objevily informace o rozměrově velmi malém hardwarovém modulu, který dokáže snadno zastoupit několik drahých lékařských přístrojů a může posloužit jak lékařům v terénu, zachranářům, při náročnějších výpravách nebo i individuálním pacientům doma. K dispozici je i video, které výborně demonstruje snadnost použití.
  Komentáře (2) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 28.08, 2007  
Společnosti Microsoft a Mitsubishi připravily nový způsob ovládání, který je založen na pseudo-průsvitném a oboustranně dotykovém displeji nové generace. Displej a celé ovládání je asi nejvhodnější pro přístroje typu UMPC. K dispozici je video, které v reálu a velmi názorně ukazuje fungování této novinky. Zveme vás na prohlídku!


  Komentáře (1) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 27.08, 2007  
Ohebné displeje jsou jednou z větví vývoje zobrazovacích jednotek, které pravděpodobně značnou měrou ovlivní budoucnost mobilních počítačů a komunikačbích přístrojů. Není tedy divu, že velké světové firmy se tomuto tématu věnují s patřičnou pozorností. Je totiž velmi pravděpodobné, že ten, kdo uvede první použitelný výrobek tohoto druhu, nastaví standardy i pro další a získá značný podíl na trhu.


  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 02.08, 2007  
Na Internetu se objevil velmi zajímavý koncept UMPC. Vypadá jako jakási skládačka ve tvaru mininotebooku nebo spíše knihy.
  Komentáře (1) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 10.07, 2007  
V současné době se jen málokdo obejde bez mobilních přístrojů, které jsou napájeny bateriemi a ke své činnopsti vyžadují pravidelné dobíjení. To sebou přináší nutnost používání dobíjecích adaptérů, které v mnoha případech jsou nezbytnou pomůckou nejen při cestování, ale i v běžném životě.
  Komentáře (3) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 19.06, 2007  
Parádní záležitost! OLED displeje mají v mnoha směrech lepší vlastnosti než klasické LCD displeje, ale postavit ultratenký notebook na této technologii je poměrně překvapující nápad.
  Komentáře (12) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 18.06, 2007  
Na Internetu se objevil velice pěkný koncept "PDA budoucnosti", který je založen na ohebných částech. K dispozici je i video.
  Přidat první komentář Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 18.05, 2007  
Na Internetu se objevily informace o novém UMPC společnosti FSC, které by mělo mít Windows Vista a dobu výdrže mezi 4mi až 8mi hodinami. Jeho hmotnost činí pouhých 580 gramů!
  Komentáře (1) Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Autor : Josef Tkáč - 18.05, 2007  
46 článků (2 stránek, 25 článků na stránku)
[ 1 | 2 ]
Přejít na:
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund