Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6509
Komentářů: 1853

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

7 statečných zachraňuje mobilní Linux!
Od: Josef Tkáč - Středa, 10.10. 2007 - 07:00:00

Do Linuxu na platformě mobilních přístrojů se vkládají mnohé naděje, a to jak ze strany uživatelů, tak některých producentů. Jistě není nutno připomínat aktivity společnosti Access a vývoj jejího ALP nebo snahy Palmu. Ale dosavadní výsledky nejsou to, co uživatelé očekávají. Možná se situace brzy změní.Objevila se zpráva , že 7 významných firem spojilo své síly, aby mobilnímu Linuxu pomohly. Jedná se o společnosti ARM, Samsung, Texas Instruments, Mozilla, Marvell, MontaVista a Movial. Spolupráce zmíněných firem by měla zajistit větší šance otebřené platformy pro mobilní přístroje. Nejde jen o operační systém a programy, ale také o hardwarovou stránku věci, o čemž mj. svědčí i složení skupiny "sedmi statečných".

Základním předpokladem je fungování na procesorech ARM. O operační systém a vývojářské prostředí se pak postará společnost MontaVista. Mimo jiné zajistí prostředí Gnome a přizpůsobení prohlížeče Mozilla Firefox. První hmatatelné výsledky, které by měly být představeny veřejnosti, by se měly podle plánů ukázat již v roce 2008 a v roce 2009 se předpokládá zahájení hromadné výroby.

Zdroj zprávy je tady.


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund