Palmserver.cz

Japonci objevili Flexaret a vylepšili ho
Publikováno: Pátek, 01.02. 2013 - 07:00:00
Téma: Krátké zprávy


V prehistorických dobách, kdy fotografové museli umět i základy chémie a papírové fotky vyvolávali pomocí vývojky a ustalovače, kralovaly v tehdejším Československu zrcadlovky Flexaret od firmy Meopta.

Mohli jste ji vidět například ve filmu Černí baroni, kde s ní fotil vojín Kefalín (v podání Ondřeje Vetchého). Ale Flexaret jako takový je podružný. Našli jsme totiž zprávu o novém japonském fotoaparátu Bonzart Ampel. Zdroj zprávy je tady a ulkazuje premiéru dvoučočkové digitální zrcadlovky v retrostylu, která jako by Flexaretu (vyráběn 1937-1970) vypadla z oka...

Pro digitál je takové řešení velmi neobvyklé. Dvoučočkovou digitální zrcadlovku asi také hned tak neuvidíte. Ovšem je otázkou, jestli se skutečně jedná o zrcadlovku v pravém slova smyslu nebo jestli jde pouze o neobvyklou konstrukci klasického kompaktu.

Nechybí ani možnost nasazení předsádek...

Po stránce technické to není úplná pecka, protože 5mpx není mnoho, i když fotoaparát umí alespoń 1080p video. Na druhou stranu, není 200 USD zase tak mnoho.

Oficiální stránky produktu jsou zde a mimo jiné tam najdete i další videa...Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=11351