Palmserver.cz

Šmírovací systém EU do každého auta od roku 2015
Publikováno: Pondělí, 17.06. 2013 - 06:00:00
Téma: Krátké zprávy


Dalším z nápadů, které by údajně měly zachraňovat životy je připravovaný evropský systém eCall, který z auta automaticky po nehodě přivolá pomoc.

Tvůrčí invence pachatelů dobra z EU je nekonečná a moderní technologie jim v jejich záměrech velice pomáhají. 13. června přijala nikým nevolená Evropská komise dokument (originál tady), který připravuje dokonalý šmírovací systém pod záminkou záchrany životů obětí dopravních nehod. Každé auto bude povinně vybaveno čipem, který bude dálkově napojen na jejich systém eCall a v případě nehody automaticky zavolá pomoc přes centralizovaný evropský systém.

"Všechny osobní automobily a lehké užitkové vozy, vyrobené od října 2015, budou povinně vybaveny systémem eCall, zajišťujícím automatizované tísňové volání při dopravních nehodách. Palubní jednotky systému eCall budou kompatibilní se službami pro určování polohy, které poskytují systémy družicové navigace, včetně evropských navigačních systémů Galileo a EGNOS."

Pachatelé dobra si od toho slibují až 2.500 zachráněných životů ročně. Číslo pravděpodobně vychází z počtu případů úmrtí, kdy záchranka přijede pozdě, ale po zkušenostech z jiných oblastí v působnosti EU je zřejmé, že může jít o vhodně upravený údaj ve prospěch nového výmyslu. Stejně tak původní informace slibují, že čip eCall bude v běžném režimu "spát" a aktivuje se až po nehodě. to má zjevně uspokojit ty z nás, kteří nevěří (zvláště po aféře PRISM!), že tento systém nebude "využíván" policií a jinými bezpečnostními složkami k dalšími šmírování občanů. Pěkně podle hesla "Kdo nic špatného nedělá, nemá se čeho bát". Poslušný euroobčan je tedy v bezpečí. Tisková zpráva je zde. Výborný postřeh na toto téma jsme našli i na webu diit.cz.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=11971