Palmserver.cz

SuperStojan - doplněk pro pohodlí i zdravá záda - 1. část recenze
Publikováno: Pátek, 21.06. 2013 - 13:00:00
Téma: Recenze PDA, komunikátorů a smartphone


S potěšením vám představujeme unikátní doplněk k notebookům, ultrabookům, tabletům, čtečkám eknih a dalším záležitostem, který má řadu užitečných funkcí, kvalitní provedení a zajímavý design.

Na českém trhu se prodává SuperStojan již několik měsíců, ale vzhledem ke svým mimořádným vlastnostem si zaslouží větší pozornost, než se mu dosud dostávalo. Je vyroben převážně z hliníku a za více než rozumnou cenu se prodává ve dvou variantách a prozatím ve 4 barvách. Varianty Manager a Advance se od sebe liší pryžovou ochrannou lištou a zpracováním povrchu, ale těmto detailům se budeme věnovat až v příští části recenze. Nyní se podívejme na to, co SuperStojan vlastně nabízí...

S trochou nadhledu se dá říci, že jde o multifunkční doplněk, který se orientuje na 3 hlavní hodnoty - pohodlí, zdraví a design. V první řadě zajišťuje pohodlnou práci s mobilními zařízeními od notebooků až po tablety a čtečky, ale může sloužit i pro papírové knihy a časopisy...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

...nebo sloužit jako odkládací stolek pro lehčí předměty, pro hraní dětí a s jistým hmotnostním omezením dokonce i pro stolování, občerstvení a tak podobně...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Dokumentace povoluje až 10kg zátěž hliníkové desky, což by mělo bohatě stačit pro většinu notebooků. Perforace desky zajišťuje přístup vzduchu ke spodní části notebooku a přispívá tak k lepšímu chlazení.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Nezanedbatelná je zdravotní funkce. SuperStojan výrazně snižuje namáhání zad a krční páteře při práci s notebookem, ultrabookem nebo tabletem a výborně plní funkci prevence před problémy. Naopak při zdravotních potížích se zády nebo s krční páteří působí jeho používání znatelnou úlevu oproti posedávání s notebookem na kolenou nebo různému polehávání.

Není tajemstvím, že dlouhodobá zátěž páteře při práci s výpočetní technikou vede k nevratným degenerativním změnám v oblasti páteře, což je nejvíce patrné při nesprávné výšce displeje (monitoru), špatném sedu a zejména při celkově nevhodných polohách těla. SuperStojan dokáže díky širokým možnostem nastavitelnosti zajistit optimální polohu vleže, vsedě na pohovkách nebo jinde v domácnosti. Na pracovním stole zajistí optimální výšku displeje.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

SuperStojan lze používat v posteli, na sedačkách a křeslech, na pracovním stole a vlastně všude tam, kde lze využít výhod jeho snadné nastavitelnosti a poskytovaného pohodlí.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pohodlně lze sledovat třeba filmy nebo komunikovat pomocí SKYPE s přáteli a rodinou...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

I vleže lze pohodlně pracovat s tabletem nebo notebookem. Výborně se osvědčil při čtení knih.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Každý si snadno může nastavit takový sklon opěrné desky i výšky stojanu, jak mu to vyhovuje nebo podle tvaru nábytku. Pohodlná a páteř nezatěžující poloha pak umožní snížit případnou únavu a případně i následné bolesti zad...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

SuperStojan ocení i nemocní lidé, protože jim umožní eliminovat problémy s omezením pohybu a namáhání zad. To je zvláště při dlouhodobém pobytu na lůžku velmi důležité. Jelikož polehávání v nemoci není nic příjemného a lidé se často nudí, může stojan zpříjemnit tuto dobu, když vytvoří podporu pro tablet, notebook nebo knihu.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

SuperStojan tak může být vítaným společníkem i do nemocnice, ale těžiště jeho využití bude samozřejmě hlavně doma...

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Třetí funkce je sice méně důležitá z praktického hlediska, ale asi si rovněž zaslouží zmínku. Vzhledem k materiálovému provedení a atraktivnímu vzhledu je sympatickým doplňkem každého interiéru. Zvláště varianta Manager s "metalízou" ve stříbrné, růžové nebo antracitové vypadá skvěle a bez nadsázky by se dalo říci, že až luxusně.

V další části recenze se podíváme na detaily a SuperStojan vyzkoušíme v praxi.

SuperStojan si můžete objednat na stránkách www.superstojan.cz. Ceny se pohybují podle provedení od 1 090,00 Kč až po 1 190,00 Kč. Druhý díl recenze je tady.

Fotografie uvedené v článku byly pořízeny s laskavým svolením v interiérech firmy JENA - nábytek, s.r.o. v Ostravě vedle nákupního centra FUTURUM...Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12001