Palmserver.cz

Google chystá autentifikaci zvukem
Publikováno: Pondělí, 17.02. 2014 - 05:00:00
Téma: Krátké zprávy


Společnost Google koupila podíl v unikátním startupu SlickLogin, který vyvíjí technologii odemykání pomocí zvukové stopy.

Společnost SlickLogin potvrdila spojení s Google na svých stránkách. Výsledkem jejich spolupráce by měla být větší bezpečnost a současně i vyšší pohodlí při zabezpečování přístupu. Vypadá to trochu exoticky, ale je zřejmé, že technicky to fungovat může. Jedná se o spolupráci PC a mobilu, kdy mobil identifikuje PC na základě sotva slyšitelné odezvy reproduktorů. Mobil tedy funguje jako autentizační klíč.

Jelikož zakladateli startupu SlickLogin jsou 3 experti z izraelských tajných služeb, je vysoce pravděpodobné, že půjde o zvlášť vychytanou bezpečností záležitost, což pochopitelně potvrzuje i eminentní zájem Google o spolupráci a využití této technologie.

Podrobnější popis technologie je zde.







Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12997