Palmserver.cz

Hrozí regulace navigačních systémů
Publikováno: Úterý, 17.06. 2014 - 06:00:00
Téma: Krátké zprávy


Asi neexistuje pokus o regulaci svobody, který by z USA nechtěli někteří lidé aplikovat i u nás. Boj o zbytky osobních svobod, o svobodný internet nebo o soukromí je čím dál tím tvrdší.

Měli jsme ACTA, SOPA, SSSCA a další pokusy regulovat Internet a stále stejní lidé se snaží znovu a znovu vytvářet nový pravidla a regulace. Jejich vyšinutý pohled na svět jim brání nechat věci, jak jsou a nechat lidi, aby se chovali podle svého. "Pravidla musí být!" To se bohužel týká nejen politiků, ale také aktivistů a různých nevládních organizací a dokonce i vědců. Moře lidí, kteří si myslí, že lépe než ostatní vědí, co je pro lidi správné. V Evropě se bohužel podařilo těmto lidem prosadit potenciálně šmírovací systém eCall a intenzivně se dokončují práce nad biometrickými kamerovými systémy, které dokáží automaticky identifikovat osoby a centrálně sledovat pohyb každého subjektu včetně uchovávání historie. Podobných orwellovských zrůdností se na lidi připravuje více a řada z nich již běžně funguje.

Další várka přijde s nasazením autonomních vozítek, které vyvíjí Google a také řada automobilek. Ty nejenže nahradí člověkem řízená auta, ale současně poskytnou plnou kontrolu nad tím, kde konkrétní člověk právě je, kde kdy byl, s kým, jak dlouho a tak podobně. Regulátoři se těší i na elektromobily, u kterých se předpokládá možnost dálkového vypnutí policií. Jenže i to je málo. Natěšení omezovači lidí asi nemohou dospat všech těch totalitních hrůz, takže prozatím vymýšlejí i rychleji realizovatelné regulace. Jednou z nich je snaha regulovat navigační systémy a aplikace mobilních telefonů. Prozatím by se mělo jednat o Google Mapy, Bing, Waze a další mapové a navigační systémy v mobilech. Americká agentura trvá na změně zákonů, které by regulace posvětily a tím umožnily rozsáhlý zásah do využívání navigací. Mimo jiné jde i o to, aby navigace v mobilech byly omezeny na úkor vestavěných automobilových řešení. Tyto snahy jsou zatím v zárodku, ale regulátoři si stejně pokoj nedají a jejich stejně přičinliví kumpáni v EU se rádi nechají inspirovat.

Zdroj zprávy je zde

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13508