Palmserver.cz

Nasypali vám něco do pití?
Publikováno: Úterý, 22.07. 2014 - 08:00:00
Téma: Krátké zprávy


Drogy nasypané do nápojů jsou oblíbenou kratochvílí zločinců v různých zemích a na diskotékách, v klubech a barech po celém světě může nic netušícího zákazníka číhat skutečně vážné nebezpečí. Může v takových případech pomoci mobil?

Nebezpečí číhá na ženy i na muže. Může jít o sexuální zneužití, okradení a také může jít i o život. Tyto metody totiž používají i obchodníci s nelegálně odebranými orgány na transplantaci, obchodníci s "bílým masem", únosci, vyděrači a další gauneři. Nasypat oběti omamnou látku do nápoje je relativně snadné, protože hluk, různé strkanice v přeplněných místnostech nebo rozhovory s jinými lidmi odvádějí pozornost. Stačí jen chvilka a může být zle.

Osobní analyzér nápojů Personal Drink ID vypadá na první pohled jako trochu větší fleška, ale dokáže rozpoznat Rohypnol a další "znásilňovací" a omamné drogy.

Zařízení Personal Drink ID se spáruje s chytrým mobilem (prozatím iPhone, ale počítá se i s Androidem aj.) a na základě databáze nápojů a drog, která se neustále rozšiřuje, dokáže identifikovat nepovolené příměsi a varovat. Analyzér to provádí pomocí spektrální analýzy, odporové analýzy a měření teploty. Pomocí kombinace těchto tří metod dokáže software určit i velmi malé množství drogy a ochránit tak uživatele nebo uživatelku před traumatizujícími zážitky a hrozivými následky.

Použití je snadné. Stačí ponořit část do nápoje a počkat si na reakci LED. Pokud bude svítit červená, je na místě okamžitý ústup a možná i přivolání Policie...

Zařízení má vlastní baterii, která na jedno nabití vydrží 30 až 40 použití. Producenti plánují výrobu v dubnu příštího roku, pokud se jim podaří zajistit financování. Cena kapesního analyzéru by se měla pohybovat od 75 do 100 USD (cca 1.500 až 2.000 Kč).

Stránky projektu jsou zde.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13661