Palmserver.cz

Steroidy pro externí fotoaparát SONY - výměnné objektivy!
Publikováno: Středa, 03.09. 2014 - 07:00:00
Téma: Krátké zprávy


Možná si vzpomenete, že SONY se svého času pokusila vylepšit fotoaparáty svých androidích mobilů a tabletů XPERIA pomocí přídavných externích fotoaparátů QX10 a QX100. Nyní ovšem přichází pecka, kterou je nový ILCE-QX1. Je to malá revoluce v mobilním fotografování!

O QX fotoaparátech jsme podrobněji psali zhruba před rokem v článku Podrobná recenze přídavného fotoaparátu Sony Cyber-Shot QX10, ale SONY nespí na vavřínech a připravuje zásadní inovace i tohoto produktu. Jednak jde o ultrazoom QX30, který nabídne 30x optický zoom, ale skutečnou peckou je ILCE-QX1, který umožní měnit objektivy jako na zrcadlovce, resp. používat kvalitní zrcadlovkové objektivy s bajonetem typu E-mount...

Základem je nové tělo externího fotoaparátu, které s tablety a mobily komunikuje bezdrátově.

Obsahuje "zrcadlovkový" 24MPx Exmor APS-C sensor...

Možnosti tohoto řešení jsou úžasné. Dovolují použít jakékoli objektivy E-mount. Fakticky můžeme ILCE-QX1 považovat za extrémní formu bezzrcadlovky, které místo hledáčku a také jako úložiště a řídící systém používá tablet nebo chytrý mobil...

Zdroj zprávy je zde. Samotný modul ILCE-QX1 by měl stát 300 Euro. Spolu s 16-50mm objektivem pak 450 Euro. Novinka bude představena na IFA 2014.

Poznámka:
Když jsme se v loňském roce ptali Kdy nahradí mobily zrcadlovky? , tak jsme netušili, jak blízko takový stav nastane. Toto řešení SONY je průlomové. Malý bezdrátový modul s kvalitním senzorem (Sony jej používá v řadě svých digitálních zrcadlovek) a s bajonetem na "dospělé" objektivy zcela mění smysl fotografování se zrcadlovkami nižší a možná i nižší střední cenové kategorie, ale také útočí na smysl tzv. bezzrcadlovek s výměnnými objektivy.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13825