Palmserver.cz

MHD Praha pro Windows Phone zdarma
Publikováno: Středa, 05.11. 2014 - 07:00:00
Téma: Windows Phone


Nová česká aplikace MHD Praha od pana Jana Kalfuse přináší rychlé vyhledávání pražských spojů hromadné dopravy. Skvělá věc pro místní, přespolní i turisty. Pojďte si to vyzkoušet.

Aplikace využívá pro vyhledávání data ze stránek Dopravního podniku Praha, jsou tedy vždy aktuální a přesné. Aplikace je kompletně zdarma. Na stránce s výsledky se pouze zobrazuje malá reklama. Do budoucna je plánována také placená verze bez reklam a s dalšími vychytávkami. Tolik oficiální úvodní text a nyní se pojďme již podívat, jak aplikace vypadá a hlavně jak funguje.

Design programu je minimalistický, ale o to více přehledný. Bez zbytečné grafiky a podobných "vymožeností". Bílé fonty na černém podkladu jsou dobře čitelné a také velikost fontů můžeme pochválit. Co ovšem pochválit naopak nemůžeme jsou vyžadovaná práva aplikace, kde se neomluvitelně vyskytuje požadavek na identitu vlastníka. To bohužel deklasuje jinak užitečnou aplikaci a mnohé uživatele to odradí od instalace. Doufejme, že v další verzi bude tato věc již odstraněna.

Z dolní lišty se dostaneme k informaci o aplikaci a také k nastavení, kde můžeme (a doporučujeme) aktivovat zobrazení rozšířených možností. To umožňuje přesnější zadání vyhledávání spojů. Oproti původnímu minimu je zde možnost zadání průjezdního bodu, přepínání času příjezdu a času odjezdu, zadání maximálního počtu přestupů, volba bezbariérových nebo nízkopodlažních spojů...

Zadání vyhledávaného spoje je jednoduché a pomáhá mu dobře udělaný našeptávač názvů stanic a zastávek. Vyhledané spoje lze přidat do oblíbených nebo vyhledat pozdější spoje...

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store. Užitečná aplikace, která se může hodit. Nebýt zmíněných výhrad vůči požadovaným právům, mohli bychom ji s dobrým svědomím doporučit. Takto ovšem je na každém uživateli, aby zvážil případná rizika.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14024