Palmserver.cz

Novinky v nadcházejícím updatu Windows 10 Mobile
Publikováno: Pondělí, 02.01. 2017 - 20:00:00
Téma: Windows Mobile


Od vydání poslední velké aktualizace pro Windows 10 mobile uplynula už nějaká doba a jejich Insider buildy jsou o poznání chudší než ty, které jsou vydávány pro jejich stolní verzi, ale nyní to vypadá, že některé featurky se dostanou i na mobilní přístroje.

Microsoft zavádí pár vylepšení do prohlížeče Microsoft Edge a představuje novou funkci nazývanou Online platby, která do prohlížeče přes Payment Request API integruje Microsoft Wallet jako jednodušší a intuitivnější způsob placení přes internet, která má umožnit vývojářům snadnou implementaci platebního systému na jejich webové stránky. Tato funkce se poprvé objevila v prosincovém Insider buildu 14986 a pro její používání si bude potřeba vytvořit účet Microsoft.

Microsoft se také rozhodl předělat centrum prohlížeče tak, aby vypadalo podobně jako rozhraní na počítačové verzi prohlížeče. Edge nyní ukazuje poněkud více informací o různých možnostech centra včetně obrázků známých z PC verze.

Pracuje se také na integrovaném knižním obchodu, který patrně umožní uživatelům ukládat si stránky ve formátu EPUB, případně si vytvářet záložky. Přepracování se dočkalo i uživatelské rozhraní čtečky.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Byla předělána také nabídka Zařízení. Změn se dočkalo Uživatelské rozhraní pro připojená zařízení, kde jsou nyní samostatné kategorie pro různé typy zařízení připojených k vašemu přístroji. Jistých změn se dočkalo i rozhraní pro přidání zařízení.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Asi největší změnou ovšem bude možnost pozastavit stahování aktualizace ve službě Windows Update až po dobu 35 dní. Sice se to nezdá moc užitečné, ale vzpomeňte si na všechny ty dny, když jste spěchali a museli jste čekat, než váš dva v jednom nainstaloval potřebné aktualizace.

Poslední novinkou je aplikace View 3D, která uživatelům umožní sledovat 3D obsah na jejich zařízení. Této funkce se na mobilních zařízeních také dočkáme, jelikož je obsažena v nejnovějším preview buildu. V současné době ovšem View 3D umožňuje pouze zobrazení souborů ve formátu 3MF, PLY, OBJ, FBX a STL, ale v budoucnu bude pravděpodobně schopná zachytit 3D obsah podobně jako aplikace Paint 3D.

Zdroj: MSPowerUser

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15205