Palmserver.cz

Vše o údajné volbě displeje za 'cenově dostupný' iPhone 9
Publikováno: Pondělí, 29.01. 2018 - 13:00:00
Téma: iPhoneBylo to už v září, ještě předtím, než se iPhone X dostal do prodeje, kdy jsme poprvé slyšeli o potenciálním 6"+ iPhonu s LCD displejem, který nám tento rok skříží cestu. Dokonce velmi známý Apple analytik Ming-Chi Kuo tipnul, že Apple bude vytahovat svůj OLED iPhone plán během roku a všechny iPhony v roce 2018 budou těmito panely vybaveny, mimo Face ID a "all screen" návrhu.
Apple však údajně zrušil plány na menší 5,28" iPhone pro tento rok a nahradil ho 6,1" LCD modelem, protože došel k závěru, že lidé v dnešní době preferují větší displeje s minimálním rozsahem bočních rámečků. Tento očekávaný šestipalcový iPhone 9 se údajně chystá přistát jako model s již zkušeným Face ID v letošním roce, za cenu $700 (asi 14 200Kč) - levnější než případný 5,8" iPhone X a jeho pověstný 6,46" Xs Plus, z nichž jsou oba dva vybaveni OLED displejem.


Nemohli jsme nic, než se jen trochu divit, co může způsobit, když Apple zůstane u LCD dipleje na modelu iPhone 9, a jak by vyřešil případný problém s kamerou TrueDepth do rigidního podsvíceného LCD tech. Nicméně potom přišla reportáž Wall Street Journal s tím, že Apple spolupracuje s Japan Display (JDI) a pracuje na obrazovkách modelu pro iPhone v roce 2018, a hned vše bylo jasnější.


Společnost JDI

Asi před rokem JDI oznámil, že přišli na to, jak vytvořit displej, který je flexibilní, jako jsou například panely OLED, ale je vyroben levnější a rozšířenější technologií LCD. Do té doby měly společnosti Samsung a LG monopol na flexibilní obrazovku. Společnost JDI dokázala vyměnit skleněné substráty za plast a uvedla, že obrazovka může být ohnutá natolik, aby byl dosažen "okrajový" efekt některých telefonů Samsung za mnohem nižší cenu.


To znamená, že se může přizpůsobit i výřezu Applu, ve kterém je umístěna sada TrueDepth, jenž je zodpovědná za Face ID a Animoji, takže tým z Cupertino musel věnovat zvláštní pozornost tomuto oznámení. Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, panel JDI vypadal dostatečně pružně a byl tak zdokonalen, že ho nyní má model "all-screen" Xiaomi Mi Mix 2.Plně aktivní

Nejen, že JDI vyvinula LCD obrazovku, která nabízí většinu výhod flexibilních OLED (samozřejmě kromě hlubokých černých), ale ve skutečnosti vyniká ještě v několika parametrech kromě nákladů. JDI nazval tento displej jako Full Active display, protože se mu podařilo zmenšit rámeček na 0,5 mm na všech stranách. Současné LCD nebo OLED mají obvykle tlustší kostru.


JDI pracuje s dodavateli na přizpůsobení velikosti, rozlišení a věrnosti barev podle vlastních požadovaných specifikací. JDI dodává společnosti Apple displeje Full Active, které zaručují flexibilitu, trvanlivost, téměř žádné rámečky a to, co nazývá PixelEyes - technologie, jako je dotyk v buňce a hlubší černé úrovně, něž jaké mají LCD monitory.


iPhone 9

iPhone 9 může mít pořád docela cool displej, ačkoliv ne od OLED variant, které pomáhaly Applu udržet jeho ceny nižší. iPhone 9 nemusí mít 3D Touch, ale pořád by nabízel Face ID a Animoji.


V době, kdy se spustí, budou tyto prvky v kolektivním vědomí zakomponovány jako exkluzivní iPhone pro miliony lidí, kteří k nim budou mít přístup za nižší počáteční cenu, udajně 700 dolarů.


Tato strategie má dobrý smysl pro podnikání a možná i proto jeden z nejpopulárnějších analytiků společnosti Apple předpovídá, že iPhone 9 bude představovat 50% zásilek, které bude Apple pro rok 2018 vyřizovat.
Zdroj:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15371