Palmserver.cz

Nejlepší inovace smartphonů 2018
Publikováno: Středa, 19.12. 2018 - 13:00:00
Téma:


Jelikož se blíží konec roku 2018, je načase, abychom se ohlédli zpět nejen na všechny nové telefony, které byly vydány, ale abychom se ponořili o něco hlouběji.

Ano, telefony v roce 2018 mají lepší a rychlejší procesory, více paměti RAM, větší kapacitu úložného prostoru a dalšího, nicméně tyto parametry se zvyšují každoročně. V tomto článku se ale zabýváme něčím jiným - zvláštním, co si skutečně zapamatujeme.

Ačkoliv neexistuje žádný dokonalý smartphone, rozhodně existují kousky dokonalosti ukryté v zařízeních z roku 2018. My jsme se rozhodli tyto kousky spojit a vytvořit tak jeden celek plný zvláštních rysů a funkcí roku 2018. Pojďme se tedy do toho společně pustit.



Živé tapety jsou zpět!



Živé tapety jsou něco, co většině lidem před několika lety připadalo hnusné, a ačkoliv se dalo v Obchodě Play najít tisíce takových tapet, byl tu jeden velký problém - živé tapety spotřebovávaly spoustu baterie a bylo téměř nemožné najít tapetu, která by běžela hladce. Buďme k sobě upřímní - většina z těchto aplikací a tapet vypadala odfláknutá a poněkud dětinská.

Naštěstí však vlivné společnosti nedovolily, aby potenciál živých tapet zemřel bez boje, a tak si společnost Google začala vytvářet cestu s neuvěřitelnými živými tapetami pro sérii Pixel. Google Pixel 3 přináší spoustu nových tapet, které telefonu přináší vskutku nepoznaný zážitek. Obsahuje například živé tapety, které reagují na hudbu, na dotek a fascinující "Marvelous Marble" s výhledem na Zemi z nebe.

I když jsme si oblíbili tapety na Pixelu, naše oblíbené jsou však tři nové živé tapety na OnePlus 6T, které jsou absolutním mistrovským dílem. "Každá z nových tapet má živou verzi, která jemně animuje tvary a vytváří statický tapetový protějšek, aby nevzbuzoval rozptýlení, ale vytvářel skvělý efekt, jedinečný pro majitele OnePlus 6T," vysvětluje tvůrce těchto neuvěřitelných tapet - Hampus Olsson.



Elegantní přechody na matném skle prokazují, že inovace je možná i v designu smartphonu.



Design smartphonu je náročný úkol. Koneckonců - bez snímačů otisků prstů vestavěným v displeji nebo zcela nahrazeným pomocí rozpoznávání obličeje, vše, co zbývá, je jedna velká skleněná deska... takže jak ji udělat jedinečnou a vylepšit ji?

Dvě společnosti se tento rok vyznamenaly svým designem telefonu.

První je Huawei se zařízením P20, který vyšel na jaře. P20 a P20 Pro mají krásný barevný přechod na zadní straně, které přitahují jak zákazníky, tak i odborníky.



Druhou společností je Google, která je dalším inovátorem designu smartphonu s kontroverzním vzhledem "matného skla" na zařízení Pixel 3. Proč kontroverzní? Důvodem je to, že se zadní strana snadno poškrábe, takže to není úplně nejpraktičtější volba, ale v ruce telefon působí vskutku skvěle, a na rozdíl od většiny skleněných telefonů - tento matný povrch nezanechává šmouhy otisků prstů!



Chytrý HDR



Technologie HDR je již delší dobu v našich telefonech, pořizuje více snímků s různými úrovněmi expozice, některé jsou tmavší a některé světlejší, a pak se kombinují, aby získali v konečné kompozici větší dynamický rozsah barev.

V roce 2018 představila společnost Apple, největší výrobce prémiových smartphonů na světě, svou vlastní technologii Smart HDR. Díky pokročilému, 7nm procesoru na nejnovějších iPhonech je nyní možné, že tato kombinace snímků proběhne mnohem rychleji, a Apple tuto funkci používá pro každý snímek pořízený na nejnovějších iPhonech.

Efektivnost je vskutku výtečná - mnohem lepší dynamický rozsah, mnohem lépe vypadající fotografie.

Je tato technologie nová? Ne zcela. Google dokáže něco podobného s technologií HDR+ na fotoaparátech Pixelů. Myšlenka je podobná, ale implementace je trochu odlišná. Věci nemusí být nutně nové, aby byly dobré, a Smart HDR je vynikající, stejně jako HDR+.

Rychlé 40 wattové nabíjení (FAST charging)



Nový model Huawei Mate 20 Pro nám ukázal technologii, která za půl hodiny nabila telefon téměř na 70 %. Huawei tuto technologii nazývá SuperCharger a ano, je součástí nabíječky, která je dodávána v balíčku s přístrojem Mate 20 Pro, nemusí se platit dodatečně.



Zdroj:






Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15564