Palmserver.cz

Google Pixel 4: Co již víme?
Publikováno: Pátek, 23.08. 2019 - 00:00:00
Téma: Android


Smartphony Pixel 3 a Pixel 3 XL jsou na trhu od října 2018 a fámy ohledně jejich nástupců – smartphonů prozatímně nazývaných Pixel 4 a Pixel 4 XL – začínají přituhovat. Co již o nich víme?

Datum uveřejnění

V průběhu několika posledních let Google své Pixel smartphony představoval v říjnu na veřejné akci společnosti nazvané Made by Google. Smartphony Pixel 2 a Pixel 2 XL byly představeny 19. října 2017, zatímco Pixel 3 a Pixel 3 XL byly představeny o něco dříve, 4. října 2018.

Dá se proto očekávat, že Google bude následovat dříve vytvořený rozvrh a Pixel 4 světu představí někdy v říjnu 2019 – fámy naznačují, že by k tomu stejně jako vloni mohlo dojít 4. října.

Cena

Ceny pro současné nejmodernější smartphony Pixel začínají na 739 dolarech, takže se dá očekávat, že Pixel 4 se bude pohybovat v obdobném, ne-li vyšším, cenovém rozmezí.

Oboje Samsung a Apple navýšili ceny svých nejnovějších smartphonů a iPhonů, takže by nebylo překvapením, kdyby Google učinil totéž… a to i přesto, že jejich Pixel 3a a Pixel 3a XL se prodávaly lépe než dražší modely.

Design

Nový smartphone by mohl mít čtvercový snímač sídlící v horní levé zadní části smartphonu, což je novinka, kterou již Google stihl oficiálně potvrdit.

Co se rozměrů smartphonu týče, mohl by mít následující velikost: 147 x 68.9 x 8.2 milimetrů pro Pixel 4 a 160.4 x 75.2 x 8.2 milimetrů pro Pixel 4 XL.

Displej

Zprávy naznačují, že Pixel 4 bude mít displej o velikosti 5.7 palce a Pixel 4 XL bude mít displej o velikosti 6.3 palce. Google potvrdil, že Pixel 4 bude mít více senzorů, které dovolí používání funkce Face Unlock.

Hardware a další vlastnosti

Očekává se, že vybranou čipovou sadou smartphonu Pixel 4 bude Snapdragon 855 od Qualcommu. RAM by mohla mít kapacitu 6GB. Ani jeden ze smartphonů by neměl mít prostor pro rozšíření skrze microSD, Pixel 4 i 4 XL poběží čistě na Androidu Q.

Co se baterie týče, Pixel 4 by údajně měl mít baterii o kapacitě 2800mAh a Pixel 4 XL baterii o kapacitě 3700mAh. Oba jistě nabídnou rychlý systém nabíjení.

Snímače

Vzhledem k detailům, které poskytnul Google sám, Pixel 4 bude mít systém snímačů umístěný v horní levé části smartphonu.

Systém snímačů smartphonu se bude skládat ze dvou snímačů, konkrétně z 12MP snímače a 16MP telephoto snímače. Oproti tomu starší smartphony Pixel 3 a Pixel 3 XL nabízely pouze jediný snímač.

Zdroj zprávy je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15771