Palmserver.cz

Pokud si nedáte pozor, váš smartphone vás může zabít
Publikováno: Čtvrtek, 31.10. 2019 - 00:00:00
Téma: Android


To, že dochází k vzestupu dopravních nehod, možná lidi tolik nepřekvapí, ale velmi udivující je, že mnoho chodců bylo zabito kvůli jejich rozptýlenému chování. Příčina? Závislost na smartphonech.

Nejenže rozptýlení během řízení způsobené smartphonem vede k nehodám, ale chodci se stávají oběťmi v rekordním množství případů kvůli tomu, že je smartphone rozptyluje za chůze. Užívání smartphonů během cesty úmrtnost chodců zvedlo na úroveň, jakou svět neviděl od roku 1990.

Podle zprávy z minulého roku bylo v dopravních nehodách zabito 6227 lidí. Znepokojivou součástí této statistiky je fakt, že šestnáct procent chodců bylo zabito kvůli rozptýlení způsobenému jejich vlastním mobilním telefonem. “Příliš mnoho chodců je zabito, toto musí být priorita,” upozornil Jonathan Adkins, výkonný ředitel neziskové organizace Governors Highway Safety Association.

Počet obětí začal růst v roce 2009, přesně v době, kdy se iOS a Android začaly výrazněji prosazovat. Některé státy již začaly používat bezpečnostní opatření, například vylepšená světla na přechodu pro chodce. Žádné sebelepší opatření však tento problém nevyřeší tak dobře jako to, kdyby se lidé začali dívat okolo sebe, když překračují silnice.

Zdroj zprávy je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15818