Palmserver.cz

Jak zamknout WhatsApp na iPhonu
Publikováno: Úterý, 12.11. 2019 - 00:00:00
Téma: iPhone


Funkce Face ID a Touch ID od Apple můžou být použity za více účely, nejenom k odemknutí vašeho iPhonu nebo k autorizaci platby skrze Apple Pay.

Několik aplikací vyžaduje Face ID nebo Touch ID ověření k udělení přístupu, a to i tehdy, když je váš iPhone už odemknutý. Jedná se o nejrůznější bankovní aplikace, nákupní aplikace, a nyní tato možnost existuje i v případě aplikace WhatsApp.

Abyste zamknuli WhatsApp na vašem iPhonu tak, že ke spatření vašich WhatsApp konverzací bude potřeba váš obličej nebo otisky prstů, a to i v případě, že je váš iPhone již odemknutý, postupujte následujícím způsobem:

1. Otevřete WhatsApp.

2. Klikněte na Nastavení v dolní pravé části displeje.

3. Klikněte na Účet.

4. Otevřete sekci Soukromí.

5. Klikněte na Zamknutí displeje (Screen Lock).

6. Zapněte funkci Vyžaduje Face ID / Vyžaduje Touch ID (Require Touch ID).

7. Vyberte dobu trvání, po kterou bude Face ID nebo Touch ID vyžadováno.

Jakmile je zámek aktivován, je pořád možné odpovídat na zprávy z upozornění a odpovídat na hovory, ale WhatsApp chatové konverzace nepůjde zpřístupnit bez zaregistrovaného obličeje nebo otisků prstů.

Pokud Face ID nebo Touch ID nebudou fungovat, objeví se bílá obrazovka sdělující “WhatsApp zamknutý. Odemkněte pomocí Face ID/Touch ID k otevření WhatsApp”. Možnost použít místo toho heslo dostanete až po několika neúspěšných pokusech. Můžete se rovněž řídit kroky níže, abyste obešli Face ID nebo Touch ID, pokud se obrazovka s hláškou o selhání neobjeví.

Jak obejít Face ID nebo Touch ID na zamknuté aplikaci WhatsApp

Pokud potřebujete získat přístup k WhatsApp chatovým konverzacím chráněným Face ID nebo Touch ID, je to možné, ale jen v případě že znáte přístupový kód iPhonu. Následující kroky vám pomohou obejít funkci Face ID nebo Touch ID na zamknuté aplikaci WhatsApp.

1. Otevřete Nastavení ve vašem iPhonu.

2. Sjeďte dolů k sekci “Face ID & Passcode' nebo 'Touch ID & Passcode”.

3. Zadejte přístupový kód iPhonu.

4. Klikněte na Jiné aplikace pod sekcí “Použijte Face ID/Touch ID Pro”.

5. Vypněte WhatsApp.

6. Znovu otevřete WhatsApp.

7. Zajdete přístupový kód iPhonu.

Nejde o oficiální metodu jako takovou, spíše chybu v aplikaci. Jednoduše zruší autorizaci aplikace WhatsApp k použití funkce Face ID nebo Touch ID. Tento postup by nicméně měl fungovat a poskytnout vám přístup k WhatsApp chatovým konverzacím.

Zdroj článku je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15823