Palmserver.cz

Huawei P40: Co zatím víme?
Publikováno: Pátek, 29.11. 2019 - 00:00:00
Téma: Android


Huawei možná v současnosti prochází krizí v souvislosti se Spojenými státy, ale to této čínské společnosti nebrání v tom, aby nepostupovala vpřed s novým smartphonem Huawei P40. Pokud se společnost bude držet obvyklého rozvrhu, měla by Huawei P40 představit příští jaro a již se o tomto smartphonu začínají objevovat první fámy a zvěsti.

Huawei P40 (Pro): Kdy se ho dočkáme?

Ačkoliv Mate 30 (Pro) není doposud dostupný celosvětově, Huawei neplánuje zastavit výrobu svých smartphonů. Podle zdroje The Information již Huawei pracuje na nástupci smartphonu P30 a jeho Pro varianty, které se dočkaly úspěchu u zákazníků.

Huawei by mohl smartphone P40 představit na konci února na akci Mobile World Congress 2020. Veřejného uveřejnění by se pak tento smartphone i jeho Pro verze mohl dočkat o něco později. Huawei tedy podle všeho neplánuje změnit svou dosavadní strategii a obdržel tříměsíční odklad zahájení zákazu, který by tak měl začít v únoru.

Huawei P40: bez Google nebo s Google?

Současnou otázkou tak je, jak Huawei vyřeší tento problém. Nejočividnějším možným řešením by byl příchod HarmonyOS, ale ne jako náhrada za Android, nýbrž jako doplňující operační systém. Uživatel smartphonu by pak mohl v tomto případě mít možnost přepínat mezi Androidem a HarmonyOS. Richard Yu sdělil italské publikaci Corriere della Sera na IFA, že HarmonyOS by mohl být připravený příští jaro.

Série Huawei P má charakteristické rysy Androidu a tomu tak zůstane i nadále. Android i nadále poběží na smartphonech P40 a P40 Pro aspoň na bázi otevřeného zdroje a podporovat ho bude uživatelské rozhraní EMUI 10.

Huawei P40: co smartphone nabídne?

Vzhledem k předchozím generacím smartphonů série P můžeme očekávat přítomnost procesoru Kirin 990 ve smartphonech P40 a P40 Pro. Procesor byl představen na IFA minulé září a objevil se ve smartphonu Mate 30 Pro. Jde o procesor schopný výkonu na vysoké úrovni a vybaveného jednotkou věnované umělé inteligenci. V různých modelech by pak měla být podporováno 5G připojení.

A co snímač, který učinil P sérii tak populární? Po trojitém snímači smartphonu P20 Pro a čtyřech snímačích smartphonu P30 Pro, můžeme očekávat, že P40 Pro by mohl být vybaven alespoň pěti snímači. V tuto chvíli nicméně neznáme žádné bližší podrobnosti.

Zdroj zprávy je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15835