Palmserver.cz

Google Pixel 4a: Co již víme?
Publikováno: Pondělí, 20.04. 2020 - 00:00:00
Téma: Krátké zprávy


Smartphony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se na trhu již nějaký ten čas nacházejí a přinesly s sebou spoustu nových technických inovací. Ale nelze očekávat, že novinky dostupné na těchto smartphonech se objeví i na cenově příznivějších modelech, jako je například nový smartphone Pixel 4a, o němž jsou již k dispozici mnohé informace.

Technické detaily

Smartphone Pixel 4a by měl mít OLED FHD+ displej o velikosti 5.81 palce. Jeho rozlišení je 2340x1080. Na displeji nebude chybět selfie snímač. Smartphone využívá čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 730 a jeho GPU je Adreno 618. Nechybí Titan M bezpečnostní čip, ale není zde přítomné žádné Pixel Neural Core, jako jsme mohli vidět u loňského smartphonu Pixel 3a. Pixel 4a má RAM o kapacitě 6GB a baterii o velikosti 3080 mAh s podporou pro 18W nabíjení. Hlavním snímačem je senzor o 12.2 megapixelech s automatickým ostřením a OIS/EIS. Senzor otisků prstů se bude nacházet na zadní části smartphonu, přibližně uprostřed, stejně jako tomu bylo u smartphonů Pixel 3, Pixel 3 XL a Pixel 3a.

Online uveřejnění

Google původně plánoval smartphone uvést na veřejné události, která měla proběhnout 12. května. Kvůli epidemii koronaviru došlo ke zrušení události a k představení nového smartphonu by místo toho mohlo dojít formou online živého vysílání.

Přesné datum uveřejnění doposud není známé. Smartphony Pixel 3a a Pixel 3a XL se na trhu objevily v květnu 2019. Pokud by se měl Google držet stejného rozvrhu, existuje vysoká šance, že smartphone bude dostupný příští měsíc. Prodeje Pixel 3a smartphonů byly velmi dobré, což by nahrávalo možnosti, že Google svůj nový smartphone uvede ve stejný měsíc jako jeho předchůdce. Kvůli COVID-19 se však může všechno zpozdit.

Cena a dostupnost

Cena smartphonu Google Pixel 3a začínala na 399 dolarech a je pravděpodobné, že Google se bude držet obdobné ceny i v případě smartphonu Pixel 4a. Trh se smartphony střední cenové kategorie je nicméně mnohem konkurenčnější než před 12 měsíci a Google by proto mohl cenu snížit, klidně i na 350 dolarů v případě, že by Pixel 4a neměl Soli radar tech a využíval by pouze jediný snímač. Více detailů o ceně tohoto smartphonu se dozvíme, jak se přiblíží jeho uvedení na trh.

Zdroj zprávy je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15925