Palmserver.cz

Apple plánuje uvést nový iPhone 12 na podzim
Publikováno: Úterý, 21.04. 2020 - 00:00:00
Téma: Apple


Pokud se Apple bude řídit svým ročním cyklem, nový iPhone 12 s 5G a s 3D snímačem by mohl na trh dorazit v září. Ale současná krize ohledně pandemie COVID-19 vede k tomu, že Apple možná přehodnotí své plány. Vzhledem k zavřeným továrnám v Číně a v dalších částech světa by se iPhone 12 na trhu mohl nakonec objevit až příští rok.

Apple iPhone 12 dorazí na podzim

Čínskou ekonomiku epidemie koronaviru postihla obzvlášť tvrdě. Došlo k zavření mnoha továren a zastavení práce. Výrobci smartphonů, kteří je ve velkém měřítku nechávají vyrábět v Číně, rovněž pocítili dopad koronaviru na stav výroby. Podle současných zpráv Apple nejenom musel očekávat zpoždění dodávek, ale také zavřít všechny Apple obchody. Zatímco ekonomika v Číně se pozvolna vzpamatovává, dostupné údaje naznačují, že Apple svůj nový iPhone 12 představí nejdříve příští rok. Příliš mnoho dodavatelů se totiž opozdilo ve výrobě displejů, snímačů nebo baterií.

Podle stránky Bloomberg je Apple nyní zpět u svého předchozího tempa. Bloomberg oznámil, že Apple byl schopný v Číně vyrobit první testovací přístroje. Společnost rovněž byla schopná poslat zaměstnance z USA do Číny, aby zkontrolovali výrobní řetězce.

Skutečnost, že došlo k přerušení dodavatelského řetězce společnosti Apple, lze rovněž poznat díky již dostupným produktům, jako je iPad Pro 2020 nebo nový MacBook Air. Mnozí zákazníci si na Twitteru stěžovali na opožděné doručení zakoupených produktů. K tomu došlo kvůli kolapsu čínské ekonomiky v lednu, zrovna uprostřed výroby nových produktů společnosti Apple určených pro jaro 2020.

Ale i přesto, že továrny pozvolna znovu začínají pracovat, Apple se stále nevypořádal se dřívějším zavřením továren, například v Malajsii, kde Ibiden, dodavatel pro společnost Apple, vyráběl obvodové desky.

iPhone 12 s 5G

Současné produkty společnosti Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, které na trh dorazily v září 2019, neměly podporu pro 5G. Důvodem je skutečnost, že Intel, předchozí a rovněž jediný dodavatel mobilních rádiových modemů pro společnost Apple, nebyl schopný dodat 5G modem. V mezičase došlo k převedení oddělení modemů společnosti Intel do společnosti Apple, takže se dá očekávat, že Apple nakonec bude schopný vyvinout svůj vlastní 5G modem, ale to nějaký ten čas zabere. Do té doby se Apple pravděpodobně bude muset spolehnout na svého dřívějšího dodavatele, společnost Qualcomm, jejichž dlouhodobý spor je nyní u konce.

Šéf společnosti Qualcomm, Christiano Amon, hovořil na akci Snapdragon Tech Summit. Na této události výrobce rovněž poskytl detaily o nových procesorech a SoC a otevřeně hovořil o příštím iPhonu s 5G.

První iPhone s 5G bude tedy mít modem od společnosti Qualcomm. Další části iPhonu, jako například design antény, ovšem pravděpodobně nebudou schopné získat maximum z modemu od společnosti Qualcomm. Důvodem je to, že Apple je rozhodnutý nový iPhone na trh vypustit včas, nebo aspoň tak rychle, jak jen to bude možné, jak Christiano Amon prohlásil.

Vývojový cyklus nových smartphonů a jejich součástek je odlišný v případě každého výrobce, ale obecně platí, že všichni z nich obvykle potřebují aspoň několik měsíců, aby mohli zabudovat a doladit součástky třetích stran do designu jejich smartphonů, o integraci do softwaru ani nemluvě.

Podle všeho to vypadá, že Apple stěží bude mít dost času na to zabudovat modem od společnosti Qualcomm do svého nového iPhonu poté, co došlo k náhlé změně dodavatele. Dohoda se společností Qualcomm totiž proběhla teprve v dubnu. Šéf společnosti Qualcomm rovněž řekl, že spolupráce s Apple bude dlouhodobá a nepotrvá pouze jeden nebo dva roky. V konečném důsledku si tak budeme muset počkat, abychom zjistili, jestli Apple bude schopný úspěšně uvést iPhone s 5G příští rok a jestli tento iPhone naplní očekávání zákazníků.

Tři velikosti displeje

První zvěsti o velikosti displeje se objevily dříve v tomto roce a navrhly, že iPhone 12 by mohl mít následující velikosti displejů: 5.4 palce, 6.1 palce a 6.7 palce. Tato informace pochází od analytika Ming-Chi Kuo, který je velmi spolehlivým zdrojem informací, když dojde na Apple. Kuo nehovořil pouze o velikosti displejů, ale rovněž předpověděl, že všechny tři modely budou využívat OLED panely. Kuo též předpokládá, že iPhony 12 budou mít upravený kovový rám. Namísto zakulaceného rámu by iPhone 12 měl mít plochý a hranatý kovový rám. Měl by tím upomínat na iPhone 4, který Steve Jobs představil světu v roce 2010.

Zdroj článku je zde.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15926