Palmserver.cz

Čidlo, které zachrání život
Publikováno: Pátek, 19.06. 2020 - 07:00:00
Téma: Zaměstnání


Moderní technologie mohou pomoci seniorům. Mobilní telefon může prokázat dobré služby, ne vždy je však ideálním řešením pro pomoc v nouzi. Senior nemusí mít smartphone vždy při ruce, nemusí mít na dosah brýle a v rozrušení nemusí být schopen se orientovat v nabídce displeje mobilu. Navíc některé stavy, jako je například cévní mozková příhoda, znemožňují používání mobilního telefonu. Brněnský startup Senzoor přišel s unikátním řešením – vyvinul jedinečné nouzové tlačítko.

Čidlo Senzoor Push – ideální pomoc pro seniory v nouzi

Autorem čidla pro seniory Senzoor Push je Pavel Plachký, zakladatel brněnského startupu Senzoor. K vývoji tohoto tlačítka ho přiměl osobní problém. Přemýšlel, jak zajistit své 88leté matce psychický komfort a fyzické bezpečí, aniž by jí musel neustále kontrolovat. V jeho hlavě se zrodil nápad na malou krabičku s tlačítkem, kterou lze mít stále při sobě, například zavěšenou na krku.

Krabička je velice jednoduchá, obsahuje jediné tlačítko, které stačí v případě potřeby zmáčknout. Nepotřebujete mít Wi-Fi ani mobilní signál. Není třeba ho ani neustále nabíjet, tlačítko vydrží bez nabití rok. Zařízení je tak jednoduché, že není možné se zmýlit, může proto pomoci i lidem, pro které zůstávají moderní technologie záhadou.

Krabička je lehká a malá, lze jí mít zavěšenou na krku. Její autor však chce ještě zmenšit její rozměry a umístit ji na pásek, aby se dala nosit jako hodinky.

Jak funguje čidlo

V okamžiku stisknutí tlačítka, dorazí nouzová zpráva do centrály firmy, odkud putuje na konkrétní čísla, kterých může být až pět. Jedná se například o telefonní čísla členů rodiny, přátel, sousedů, sociální pracovnice, pracovníků obecního úřadu. Ti obdrží zprávu, že je daný senior v tísni, spolu se žádostí prověřit volání o pomoc.

Senzoor centrála pracuje non-stop – sedm dní v týdnu 24 hodin denně. Funguje na principu technologie GSM. S centrálou lze komunikovat nebo jí pouze nahlásit nouzovou situaci. Čidlo nepotřebuje připojení k internetu, pracuje totiž v síti pro internet věcí. Konkrétně se jedná o speciální nízkopásmovou NB-IoT síť umožňující obousměrný přenos dat.

Jak funguje Senzoor Push, můžete vidět zde

Kdy může Senzoor Push pomoci?

Krizových situací, kdy senior potřebuje pomoc, je mnoho. Může se jednat například o cévní mozkovou příhodu, náhlou nevolnost či slabost srdce, úraz vlivem zhoršené motoriky, pád ze schodů či docela obyčejné uklouznutí v koupelně. Čím dříve se dostane seniorovi pomoci, tím lépe. Včasná pomoc může seniorovi zachránit život.

Toto praktické a jednoduché čidlo si lze objednat zde

Zdroj:svetchytre.cz blog.senzoor.cz senior.senzoor.cz





Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15952