Palmserver.cz

Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Publikováno: Neděle, 28.06. 2020 - 11:40:00
Téma:


Samsung Galaxy Tab S6 Lite je cenově dostupné zařízení, které dokáže konkurovat vynikajícímu iPadu 10.2 od společnosti Apple. Je navíc dodáván s dotykovým perem S Pen a jeho počáteční cena činí pouhých 9 999 Kč. Kdybyste si však pořizovali iPad, utratili byste dalších 2 500 za Apple Pencil.

Tab S6 Lite má skvělé stereofonní reproduktory a jeho uživatelské rozhraní je vskutku na jedničku. Aby však mohl být Tab S6 Litr tak cenově dostupný, bylo za potřebí snížit některé nároky. Kvůli jeho ceně se totiž setkáváme s lagy při nějakých obtížnějších aplikacích, jeho displej je nanejvýš v pohodě a nemůžete si k němu ani připojit patentovanou klávesnici, jako je tomu například na Galaxy Tab S6 nebo na iPadu.

Stojí tedy za koupi? Pokud chcete zařízení používat na mediální činnosti či jako kreslící tablet, který je dodávám se skvělým stylusem v balení, a to všechno za poměrně slušnou cenu - pak ano, tyto role dokáže splnit obstojně.

Design a displej

Samsung Galaxy Tab S6 Lite je lehký tablet, který se snadno přenáší a používá se pohodlně jak na výšku, tak i na šířku. Rámečky kolem displeje jsou dostatečně tenké na to, aby vypadaly moderně, a dostatečně silné na to, aby se dal tablet pohodlně uchopil palcem, aniž byste se náhodou dotkli obrazovky.

Co se týče displeje, tak ten má uhlopříčku 10,4 palce s poměrem stran 16:10. Tento mírně podlouhlý poměr způsobuje, že je trochu zvláštní pokoušet se psát na klávesnici, když je zařízení orientované na šířku. Pravděpodobně to je ale také důvod, proč v sobě má několik přizpůsobitelných rozložení kláves.

Rozlišení displeje Tab S6 Lite je 1200 x 2000 pixelů, tudíž hustota pixelů je 224 PPI. Také je důležité zmínit, že tento model má namísto fantastických AMOLED displejů pouze LCD displej. Barevně je však velmi přesný a věrný reálnému životu.

Fotoaparát

Galaxy Tab S6 Lite disponuje jedním fotoaparátem na zádech - s 8 MP senzorem - a jedním 5 MP senzorem vpředu. Jelikož ale málokdo nakupuje tablet proto, aby s ním fotografoval, tak se zdá, že je to slušné.

8 MP fotoaparát na zadní straně je velmi dobrý na pořizování snímků dokumentů nebo prezentací. Pokud aplikace fotoaparátu navíc zjistí, že se dívá na list papíru se slovy, automaticky navrhne, zda chcete pořídit snímek „Skenování“ - fotka s vysokým kontrastem, díky kterému jsou písmena hlubší a tmavší, aby byly čitelnější na bílém pozadí.

Výdrž baterie

Životnost baterie na Galaxy Tab S6 Lite je vynikající. Při různých testech se tablet dostane na skvělých 8 až 10 hodin, tudíž při běžném používání je doslova vytrvalostní šampion. Pokud tedy potřebujete tablet, který vydrží celý pracovní den se zapnutou obrazovkou, Tab S6 Lite to dokáže.

Zdroj:







Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15957