Palmserver.cz

Samsung Galaxy Note 20
Publikováno: Pondělí, 31.08. 2020 - 09:35:00
Téma: Android


Samsung Galaxy Note 20 je levnější model „Note“, který si letos můžete zakoupit. Stále je to však telefon za 25 990 Kč a postrádá některé docela základní funkce.

Pokud si zrovna nemůžete (nebo nechcete) dovolit zakoupit Galaxy Note 20 Ultra, osobně bychom nedoporučovali spokojit se s Galaxy Note 20. Dokonce se domníváme, že loňský Galaxy Note 10+ nebo Note 10 může být lepší volba než tento plastový klenot.

Design a displej

Na rozdíl od loňského roku zde nemáme menší a větší verzi tohoto zařízení. Galaxy Note 20 je téměř stejně velký jako Note 20 Ultra - levnější model má 6,7 palcový displej s poměrem stran 20:9, Ultra má poté 6,9 palcový displej s poměrem stran 19,3:9. Jinými slovy - oba dva mají velké rozměry a je zapotřebí použití obou ruk, pokud chceme telefon používat pohodlně.

Co se týče rozlišení, tak má Note 20 1080x2400, což sice není žádné šílené quad HD rozlišení, ale má slušnou hustotu pixelů - 393 PPI.

Skutečným zklamáním je, že Note 20 nemá displej s vysokou obnovovací frekvencí - je totiž omezena pouze na 60 Hz a nejde s ní přepínat. Podívejme se na to v perspektivě: OnePlus Nord za 10 990 Kč - 90 Hz, OnePlus 8 za 18 990 Kč - 90 Hz, Google Pixel 4 za 14 955 Kč - 90 Hz, Galaxy S20 za 20 690 Kč - 120 Hz.

A vzhledem k tomu, že má Note 20 stejný procesor jako Note 20 Ultra… máme trochu pocit, že byla obnovovací frekvence omezena záměrně.

Pojďme se rovnou vrhnout na další problém. Note 20 je totiž z plastu, a to také není zrovna dvakrát atraktivní. Má sice kovový rám, ale vaše dlaně budou většinou v kontaktu s velkým plastovým panelem na jeho zádech - a je to cítit. Necítí se například jako Galaxy Note 10 Lite. Je teplý a mírně lepkavý. Telefon, který stojí přes dvacet tisíc, by neměl spoléhat na to, že si každý uživatel pořídí pouzdro a záda tak skryje.

Fotoaparát

Galaxy Note 20 má 12MP primární fotoaparát, 12MP ultraširokou kameru a 64MP fotoaparát, který je uveden jako „teleobjektiv“, ale ve skutečnosti se fotografie upraví digitálně.

Samotné fotografie na tomto zařízení vypadají fantasticky. Úžasný dynamický rozsah díky inteligentnímu HDR, skvělé detaily a barvy, no prostě paráda.

S fotoaparátem můžete dosáhnout až 30 násobného digitálního zoomu, kde i přes veškeré zaostřování softwaru, jenž se děje v pozadí, začnou snímky vypadat rozmazaně a vybledle už po překročení 10 násobného zoomu.

Na přední straně se nachází 10MP selfie fotoaparát, který velmi dobře zachycuje všechny detaily a udržuje přirozené tóny pleti. Dokonce má i široký pozorovací úhel - funkce se automaticky zapne, když ve snímku zaregistruje dva nebo více obličejů (nebo se dá zapnout i ručně).

Na předním i zadním fotoaparátu navíc máme režim portrét. Detekce hran je docela dobrá a pozadí se postupně rozmazává.

Výkon

Note 20 je v USA a na vybraných trzích poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ a v mezinárodním měřítku Samsungem Exynos 990, což z něho činí mocné a pohotové zařízení. Někdy se teda nezdá tak hladký a plynulý jako Note 20 Ultra, ale to je pravděpodobně kvůli tomu, že model Ultra má obnovovací frekvenci 120 Hz.

S 8 GB paměti RAM a nejnovější čipovou sadou je Note 20 opravdu výkonným telefonem - zvládne cokoliv.

A ano, i do tohoto modelu je zabudované S Pen - jinak by to snad nebyl Note, no ne? V surových specifikacích má Note 20 dobu odezvy 25 ms. Ve skutečnosti je opravdu vše rychlé, přirozené a telefon dobře reaguje na tlak a různé úhly.

Baterie

S baterií o kapacitě 4 300 mAh dokáže Samsung Galaxy Note 20 zůstat zapnutý vcelku dlouho. Na testech životnosti baterií si vedl stejně jako jeho kamarád Samsung Galaxy Note 20 Ultra a v běžném každodenním používáním poskytoval celodenní výdrž. Určitě v tomhle oddělení není žádným mistrem a s jeho kapacitou nijak nevyčnívá z davu, ale rozhodně se nejedná o žádné zklamání. S rychlou nabíječkou o výkonu 25 W se navíc nabije opravdu rychle.

Zdroj:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15984