Palmserver.cz

Google Pixel 4a (5G)
Publikováno: Pátek, 16.10. 2020 - 00:00:00
Téma:


OG Pixel 4a je skvělý telefon, nicméně jeho brácha s podporou 5G připojení nabízí výrazný upgrade a jeho cena není o moc vyšší. Má větší displej, ostřejší výkon a lepší fotoaparát, přičemž jeho cena zůstává na krásných 499 USD, což je v přepočtu asi 11 990 Kč. Pro většinu uživatelů, kteří si chtějí pořídit telefon Google, bude Pixel 4a (5G) první volbou. Pokud chcete zjistit, proč se tak domníváme, a co tento smartphone nabízí, pojďte se na něho společně s námi podívat.A co se nachází v balení s telefonem?

  • Google Pixel 4a (5G)
  • nabíječka USB-C a 18W adaptér
  • adaptér pro přepínání USB-C na USB-A
  • nástroj k vyjmutí SIM karty
  • stručný průvodce a záruka

Design a displej

Model 4a (5G) je téměř totožný se svým menším bratrem, s výjimkou jeho větší velikosti a upgradu fotoaparátu. Telefon má stále lehké polykarbonátové tělo se zaoblenými stranami a rohy, snímač otisků prstů umístěný na zádech a tlačítka pro změnu hlasitosti na levé straně.

K dispozici je také nově v bílé barvě ve srovnání s jedinou černou variantou OG 4a. I přes svou velikost se však v ruce drží velmi pohodlně.

S úhlopříčkou 6,2 palce je zařízení krotitelnější než téměř 7palcová monstra, která se v poslední době stávají čím dál běžnějšími. Jedná se o displej OLED s Full HD rozlišením 1080p a poměrem stran 19,5:9. Takové rozlišení má i jeho sourozenec, což znamená, že teoreticky na větším displeji uvidíme nižší ostrost, jenže v reálu je rozdíl téměř nezaznamenatelný.

Stále si však zachovává nějaké slabiny, jako je relativně starší verze Gorilla Glass 3 a absence vyšší obnovovací frekvence. 90 Hz je u smartphonů stále častější, a to i u modelů, které nejsou vlajkovou lodí, takže by bylo jenom dobře, kdyby to měl i tento model.

Fotoaparát

Zařízení OG Pixel 4a je dodáván s obdivuhodným fotoaparátem, avšak 5G verze zde disponuje jedním ze svých nejvýznamnějších upgradů tím, že nabízí 16MP širokoúhlý snímač, který doplňuje primární 12,2MP fotoaparát. Ve skutečnosti se jedná o stejné vybavení, které se nachází na vlajkové lodi Pixel 5.

Co to znamená? Funguje skvěle při téměř jakémkoliv osvětlení, poskytuje ostré detaily, přirozené barvy a naprosto vynikající dynamický rozsah. Se svými 1,4 μm pixely a výkonným zpracováním režimu HDR nezaváhá ani při náročných záběrech a zachovává dobrý kontrast a vyváženou expozici.

Co se týče softwaru, má 4a (5G) stejné režimy Night Sight a Portrait, které se staly základem fotoaparátu Google.

Co se týče předního fotoaparátu, 4a (5G) je vybaven 8MP snímačem, který je v podstatě identický u všech Pixelů roku 2020. Pořízené snímky vypadají ostře a realisticky, bez velkého zkreslení. A navíc oba režimy Night Sight a Portrait můžete použít i na něm!

Software a výkon

Google Pixel 4a (5G) je dodáván s Androidem 11 - je to jeden z prvních telefonů, které tak činí. Systém běží s elegantní plynulostí a zabudovanými službami Google, které tento požitek z prostředí telefonu ještě prohlubují.

Uvnitř zařízení se nachází čipová sada Snapdragon 765G a 6 GB paměti RAM spolu s čipem Titan M pro extra bezpečnost. Jedná se o docela slušné specifikace, jenž nalezneme u mnoha lepších telefonů střední třídy. Každodenní scrollování, používání aplikací a multitasking zvládá na jedničku a většina her by se vám sekat neměla.

Baterie

Slušný procesor v kombinaci s baterií o kapacitě 3 885 mAh telefonu poskytují obdivuhodnou výdrž, a to s přehledem celý den. Google navíc tvrdí, že si baterie zmapuje míru vašeho používání a přizpůsobí se tak, aby poskytovala co nejdelší výkon.

Google Pixel 4a (5G) navíc podporuje až 18W nabíjení a z nuly na sto procent se s dodávanou nabíječkou zvládne nabít za méně než dvě hodiny. Jediné mínus je, že nepodporuje bezdrátové nabíjení.

Zdroj:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15997