Palmserver.cz

Apple iPad Air 4 (2020)
Publikováno: Úterý, 27.10. 2020 - 17:30:00
Téma:


iPad Air 2020 má design a výkon iPadu Pro, přičemž snižuje jeho náklady odstraněním některých prvků a funkcí, které většina běžných uživatelů nevyužije. Se svými stereofonními reproduktory, velkým displejem a portem USB typu C mohou znalci i neznalci zjistit, že se jedná o tablet s nejlepším poměrem cena:výkon, jenž v roce 2020 koupíte.
Design a displej

Jakmile poprvé pozvednete toto zařízení, jistě vás zaujme jeho prémiový tenký design a lehkost. Jeho šířka činí 0,24 palce a obklopují ho dostatečně široké okraje displeje na to, aby jej bylo možné pohodlně držet bez náhodných dotyků obrazovky.

Samotný displej iPadu Air 2020 má pravděpodobně nejideálnější velikost - 10,9 palce. Není tedy příliš malý, ale ani příliš mohutný. Konkrétně se jedná o IPS obrazovku s rozlišením 2360 x 1640 - 264 pixelů na palec.

Displej má také podporu True Tone, což je funkce, díky které se obraz přizpůsobí osvětlení vašeho okolí pro přirozenější vzhled. Tato funkce lze samozřejmě vypnout, ale dle našeho názoru k tomu neexistuje žádný větší důvod. Možná pokud jste nějaký grafický designer a využíváte tablet pro svou tvorbu - pak by se vypnuté této funkce možná hodilo, ale běžní uživatelé brzy zjistí, že jim True Tone šetří oči.

Displej iPadu Air je navíc na rozdíl od základního iPadu 2020 laminovaný. To znamená, že na něm není znát mezera mezi sklem pokrývajícím displej a samotným displejem, což jen přispívá k příjemnějšímu a přirozenějšímu zážitku při kreslení tužkou Apple Pencil.

Co mu však chybí, je super hladká obnovovací frekvence 120 Hz, jenž je na iPadu Pro. Air 4 má místo toho pouze 60 Hz, což bude i tak pro většinu uživatelů dostatečně plynulý výkon. Snížení tohoto čísla má také za následek delší výdrž baterie.

Další věc, kterou iPad Air 2020 postrádá oproti iPadu Pro, je Face ID. iPad Air má místo toho starý dobrý Touch ID zabudovaný do vypínacího tlačítka.

Výkon a produktivita

Nyní, když iPad Air 2020 konečně podporuje slavnou Magic Keyboard a Apple Pencil druhé generace, se tento tablet přibližuje jeho bratranci iPadu Pro ještě o něco více. Nejen tedy, že je nový Air dostatečně výkonný pro veškerou vaši produktivitu, ale skutečně disponuje funkcemi, které byly v minulosti dostupné pouze v sérii Pro.

Zařízení je poháněno novým čipem A14 Bionic společnosti Apple a 4 GB paměti RAM. 4 GB by na tabletech s operačním systémem Android byly poněkud málo, nicméně správa iPadOS RAM je na špičkové úrovni, tudíž pro iPad Air jsou 4 GB více než dost.

Na tomto tabletu zvládnete cokoliv - od hudební produkce, editace videí, kreslení až po zpracování dokumentů. A to bez námahy. Znovu se nám tedy nabízí zmínit argument, že by tablet mohl být lepší koupě než notebook za stejnou cenu.

Bylo by však nefér nezmínit, že dle názoru hodně lidí je kreslení lepším zážitkem na tabletu Samsung Galaxy Tab s S Pen. Dokonce i Galaxy Tab S6 Lite - dodávaný s perem zdarma - přináší lepší zážitek z kreslení. Je to hlavně proto, že S Pen má měkkou špičku. Apple Pencil, i když se možná zdá prémiovější, má místo toho tvrdou plastovou špičku, která při stisku na skleněný displej nepůsobí tak dobře. Pokud tedy uvažujete o iPadu Air 2020 jakožto o nástroji k tvorbě uměleckých děl, měli byste se možná nejprve podívat na aktuální řadu Galaxy Tab S.

Baterie

Společnost Apple tvrdí, že nový iPad Air 4 vydrží na jedno nabití až deset hodin sledování videí či procházení webu. To v zásadě znamená, že pokud jej používáte v práci nebo ve škole, bez problémů by vám měl vydržet po celou pracovní/školní dobu, a to ještě s velkou rezervou pro večerní používání. Nenároční uživatelé pak mohou snadno očekávat až dva dny používání - pokud ne víc.

Tento tablet je dodávám s metrovým nabíjecím kabelem USB typu C a 20W nabíječkou, což znamená, že by se měl nabíjet znatelně rychleji než nejen obyčejný iPad, ale dokonce i iPad Pro, který je aktuálně dodáván s menší 18W nabíječkou.


Zdroj:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15999