Palmserver.cz

Samsung Galaxy SmartTag
Publikováno: Středa, 17.02. 2021 - 10:00:00
Téma:


Již více než rok slýcháváme zvěsti o takzvaných „Apple AirTags“ - malých zařízeních o velikosti mince, které by uživatelům iPhonu měly pomoci najít vše, k čemu přiděláte značku. Ať už ale Apple AirTag přichází, či nikoli, Samsung byl rychlejší a vydal nový Samsung Galaxy SmartTag.

Je poněkud objemný - každý, kdo očekával kouzelný drobný štítek, který se vejde kamkoliv a zůstane téměř neviditelný, bude jistojistě zklamán. Účel ale plní na jedničku a pomůže vám najít jakoukoliv věc, kterou často ztrácíte.

Zvládne vám Samsung Galaxy SmartTag pomoci najít ztracené klíče? Rozhodně ano. Může vám pomoci najít ztraceného domácího mazlíčka? No… je to sice možné, ale ne snadné, pokud je mazlíček neustále v pohybu. Čtěte dál a dozvíte se více o tom, jak toto zařízení funguje.

Stojí za to zaplatit těch 899 Kč? SmartTag vám určitě zajistí dostatečný pocit klidu a nebudete se muset stresovat, že nemůžete najít nějakou cennou věc. Je to také výhodné, pokud máte například dítě, jenž má tendenci často schovávat věci.

Většina lidí však bude chtít přidat štítek na vícero věcí - klíče od domu, klíče od auta, psa, peněženku a tak dále. V takovém případě vám doporučujeme chvíli počkat. Proč? V době vydání tohoto článku je Samsung Galaxy SmartTag na oficiálním webu uveden jako „1 balení“, což vede k přesvědčení, že za nějakou dobu vydá i sadu s mírnou slevou.

Velikost a design

Byli jsme poněkud zklamaní, když jsme viděli, jak je SmartTag velký - jeho rozměry jsou 1.57“ x 1.57“ (4x4 centimetrů). Velikost se dá také přirovnat zhruba ke dvou třetinám pouzdra AirPodů, což vám rozhodně přidá na váze a mohutnosti často i tak objemné klíčenky. Nebude dělat dobře ani pejskům menších rozměrů. Jeho tloušťka se pohybuje okolo jednoho centimetru, což také není zrovna „nenápadné“.

Máme pro to však určité pochopení - zařízení by přece mělo mít robustní Bluetooth připojení a poměrně hlasitý reproduktor. Je to takový ten produkt, u kterého byste měli hodnotit především funkci nad jeho vzhledem a formou.

Za zmínku také stojí to, že Samsung Galaxy SmartTag nemá certifikát vodotěsnosti. Pokud jej tedy plánujete připevnit k obojku retrívra, který miluje plavání - nezapomeňte ho sundat před každou cestou k jezeru!

SmartTag používá uživatelem vyměnitelnou baterii CR2032 velikosti mince. Společnost Samsung tvrdí, že jedna taková baterie vám vydrží kolem roku, tak si nezapomeňte v kalendáři označit den, kdy jste zařízení začali používat.

Výměna samotné baterie však není příliš dobře vymyšlená. Ve spodní části štítku je malý otvor, za který musíte nehtem nebo nějakou mincí zatlačit, a není to snadná záležitost - musíte opravdu zabrat. Nejsme si tedy jistí, kolik výměn baterií SmartTag přežije.

A jak to funguje?

Samsung Galaxy SmartTag připojíte ke svému Galaxy telefonu prostřednictvím aplikace Samsung SmartThings. Kdykolik jsou váš telefon a SmartTag v dosahu, můžete SmartTag najít podle lišty „Síla signálu“, která se objeví na obrazovce telefonu. Čím hlasitější signál, tím blíže ke SmartTagu jste.

Další funkcí je možnost kliknout na tlačítko „Vyzvánět“, které vyzve SmartTag, aby začal přehrávat poměrně hlasitý a rozeznatelný zvuk. Je tedy snadné najít své klíče pod hromadou oblečení, v zásuvce nebo například v kapse.

A co když jste mimo dosah? Zde pak přichází kouzlo ekosystému Samsung.

Každý Samsung Galaxy SmartTag má svůj vlastní identifikátor. Jakmile ho zaregistrujete ve své aplikaci SmartThings pomocí Samsung účtu, bude štítek navždy váš (nebo dokud ho z účtu zase neodstraníte).

SmartTag bude neustále „sledovat“ ostatní Samsung telefony kolem sebe pomocí silné Bluetooth LE antény. Jakmile tedy nějaké zaznamená, vyšle signál a dá telefonu daný identifikátor.

SmartTag tak v podstatě říká jinému telefonu: „Hele kámo, jsem tady, dejte prosím vědět mému majiteli!“.

Galaxy telefon třetí strany poté odešle souřadnice a identifikátor do sítě Samsungu, takže jakmile se přihlásíte do svého účtu, uvidíte, kde byl váš štítek viděn naposledy.

Celý proces je automatický, není tedy nutný žádný vstup uživatele.Zdroj:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=16007