Palmserver.cz

Nová kancelář? Prvotřídní hardware je důležitý, ale sám o sobě nestačí!
Publikováno: Pondělí, 21.11. 2022 - 20:38:25
Téma: DoplňkyErgonomické vybavení, dobré připojení k internetu a dostatečně výkonný počítač – možná byste si mysleli, že to je vše, co pro spokojenou práci na počítači potřebujete. Klíčem k opravdové produktivitě je ale především příjemné a klidné prostředí pro práci. Jak ho ale vytvořit?

Když home office nevyhovuje

Kdo by nechtěl pracovat z domu? Možná ten, kdo to už někdy vyzkoušel. Všude na vás vykukují domácí povinnosti, členové domácnosti se vám motají do cesty a sousedé si evidentně neuvědomují, že by vás jejich běžná denní aktivita mohla vyrušovat od práce. 

Není tedy divu, že se vám dříve či později začne stýskat po klidu kanceláře. A pokud nemáte možnost využít pracovního prostoru zaměstnavatele, bude na vás, abyste si pro tyto účely našli a zařídili vlastní prostor

Ať už se rozhodnete pro podnájem nebo koupi, s dnešními cenami nemovitostí možná skončíte ve starší budově. V takovém případě se nejspíš nevyhnete rekonstrukci kanceláře – rozhodně bude na místě minimálně vymalovat a dát do kupy podlahu, pokud je v horším stavu. 

Pozor na vlhkost

V této fázi máte ideální příležitost k tomu, abyste se zaměřili na to, jaká je v budově vlhkost. Vyšší hodnoty jsou v nemovitostech, které už něco pamatují, poměrně běžné – vypovídají o tom mokré mapy na stěnách a nepříjemný zatuchlý zápach.

Na pozoru byste měli být zejména v případě, že narazíte na plíseň. O jejích destruktivních dopadech na zdraví už se toho napsalo mnoho – proto byste se jí měli co nejdříve zbavit a rovnou provést nutná preventivní opatření, aby se v kanceláři znovu neobjevila.  Spoustu času a starostí vám v této fázi ušetří půjčovna čistících strojů. Profesionální čistička vzduchu a další profesionální technika vám usnadní nejen boj s plísní, ale i finální úklid po dokončení prací.

Práce svépomocí ušetří náklady

Jestliže se nebudete pouštět do nových rozvodů elektřiny a vody nebo jiných náročnějších úprav, s trochou zručnosti si pracovní prostor zvelebíte i sami. Hodina práce řemeslníka mnohdy vyjde i na víc než 1 000 Kč, máte tedy příležitost si odpočinout od počítače a ušetřit nemalé náklady. Navíc si ani nemusíte kupovat nářadí, půjčovny jako Boels vám poskytnou vše potřebné, od vrtačky až po malířské náčiní.

Jakmile bude kancelář suchá a ideálně i vymalovaná, můžete položit novou podlahu. Při výběru berte v potaz, na jaký materiál jsou přizpůsobená kolečka vaší židle. Pokud se rozhodnete zachovat původní krytinu, zejména pak z pravého dřeva, vyplatí se pořídit speciální podložku pod židli, která zabrání jejímu poškození. Pokud se jedná o chladnější místnost, zvažte nákup koberce nebo investujte do kvalitní podlahové izolace.

Nezapomeňte prostor zútulnit

Teprve nyní máte připravený základ vaší kanceláře a můžete se se pustit do výběru nábytku. Ten by měl být praktický, ergonomický a funkční, ale také dobře zvolený vzhledem k velikosti místnosti. Prázdná kancelář by nepůsobila útulně, ale příliš zaplněný prostor by vás naopak příliš rozptyloval.

Důkladnou pozornost věnujte také výběru osvětlení. Úplným základem je stropní svítidlo, které by mělo být dostatečně silné, ale zároveň příjemné na oči. Rozhodně se tedy nebojte sáhnout po teplejších odstínech s nižší svítivostí. Dodatečné světlo vám vždy může poskytnout jasnější stolní či stojací lampa.Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=16010