Palmserver.cz

GPS kompas - vychytávka roku 2009?
Publikováno: Pátek, 07.11. 2008 - 08:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Společnost IDC - Intelligent Digital Compass Design Corporation představila GPS řešení, které možná změní dosavadní většinové využití této satelitní technologie. Malé, levné a extrémně snadno ovladatelné zařízení mohou používat děti, senioři i dospělí. Parádní vychytávka s překvapivě jednoduchým principem!

Hlavním produktem IDC je malé chytré zařízení s GPS modulem, které se ovládá několika málo tlačítky. Zapamatuje si 3 nejdůležitější místa, které pouhým stisknutím tlačítka uživatel "nahraje" do inteligentní klíčenky a následně uživatele může formou elektronického kompasu k těmto místům operativně navigovat. Žádné mapové podklady, žádná práce s výběrem cílů, tras a tak podobně. Děti tak mohou mít uloženy domov, družinu nebo sportovní halu, dospělí si mohou snadno poradit s tím, kde zaparkovali automobil před supermaketem, místo srazu s přáteli nebo kde mají hotel v cizím městě. Podobných možností využití asi budou stovky, možná i tisíce.

Jak jsme již uvedli, tento inteligentní kompas má formu malé klíčenky. Má monochromatický displej a odolné provedení. Tady jsou jeho obrázky...

Podrobnosti jsou zde. Přístroj by se měl začít prodávat během roku 2009. Chytrá maličkost, že? Více vám řekne i následující video...

Kapesní počítače a komunikátory, které jsou vybaveny GPS modulem, mohou mít takovou funkci také, je to jen věcí vhodně navržené aplikace, ideálně bez zbytečných složitostí a "rozšiřujících" funkcí. Již dnes existuje řada kompasů pro Windows Mobile, takže by stačilo dořešit funkci operativního zapamatování bodu a následnou navigaci k němu.

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2735