Palmserver.cz

Potřebujete 3G připojení do netbooku?
Publikováno: Čtvrtek, 10.12. 2009 - 08:00:00
Téma: Vybíráme z KOBE


Tento článek je prvním ze série článků, kterými vás budeme informovat o zajímavostech v sortimentu pražské firmy KOBE. Ta je specialistou na bezdrátové technologie a nabízí řadu unikátních produktů, které se vám mohou hodit. Produkty si z jejich nabídky vybíráme sami, a to podle praktické využitelnosti pro naše čtenáře.

Řešíte možnost permanentního a výkonného připojení k Internetu pro svůj netbook, notebook nebo stolní PC? Nebo jen hledáte vhodný dárek pro někoho, kdo by takové řešení velice ocenil? Pak pro vás máme tip na šikovný USB modem GSM Option iCON 505...

Elegantní USB modem je určen pro sítě HSUPA+UMTS+ EDGE+GPRS a hodí se všude tam, kde není k dispozici jiné rozumné řešení. Netbooky například nemívají PCMCIA slot, takže připojení přes USB je zde jedinou možností, pokud se chceme připojit k Internmetu i tam, kde nejsou k dispozici WiFi hotspoty. Připojení přes 3G je dnes již nejen dostatečně rychlé, ale je i nesrovnatelně bezpečnější než připojení přes veřejné free hotspoty.

Dosahované rychlosti
  • HSDPA/HSUPA(Cat. 9) - až 10,2Mbps
  • UMTS - až 384/64kbps
  • EDGE - až 247kbps
  • GPRS multislot Class 12 - až 85,6/26,8kbps
V ČR lze tento modem používat pro již rozšířenou síť mobilního operátora O2, ale nově i pro Vodafone a T-Mobile FDD. Neztratíte se ani v zahraničí, protože podporuje standardní evropské UMTS pásmo 2100 MHz (UMTS FDD) i 900 MHz. V oblasti sítí GPRS a EDGE je zde zaručena plná kopatibilita se všemi sítěmi.

GSM Option iCON 505 umožňuje velmi snadnou instalaci, a to bez stahování nebo instalování jakéhokoli software. Jedná se o tzv. ""Zero-CD Plug ‘n’ Play", kdy prostě stačí připojit modem do USB slotu a tím je vše vyřízeno. Takto lze postupovat u počítačů s operačním systémem Windows 2000/XP/Vista, Mac OS X a také u nejnovějších Windows 7!

Oficiální stránky výrobce naleznete tady. U nás si můžete tento praktický doplněk koupit u firmy KOBE, kde jsme tento praktický doplněk našli, a to za cenu 2.070,00 Kč bez DPH (2.463,30 Kč vč. DPH).Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4693