Palmserver.cz

Holografický projektor jako revoluční náhrada dotykových obrazovek?
Publikováno: Čtvrtek, 07.01. 2010 - 07:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Pamatujete si na laserové klávesnice pro PDA a chytré mobily, které promítaly klávesničku na desku psacího stolu nebo jiný podobný podklad? Na stejném principu může pracovat alternativní dotykový displej! Podívejte se s námi na demonstrační video!

Na Internetu se objevily informace o velice zajímavé periferii, která připomíná výše uvedený laserový projektor klávesnice. Jedná se o zařízení Light Touch™, což je holografický laserový projektor (HLP™), který umí nejen promítat, ale i snímat a dále zpracovávat "doteky" na projekční plochu. To je naprosto revoluční záležitost s velmi širokým uplatněním!

Na obrázku níže, ale hlavně na dále uvedeném videu můžete vidět, jak to funguje. Tímto malým kapesním zařízením, které může být pomocí Bluetooth nebo WiFi bezdrátově spojeno s jakýmkoli počítačem, komunikátorem nebo mobilem, lze pohodlně nahradit 10,1" multidotykový displej s rozlišením WVGA, a to navíc v barvě! Oficiální stránky producenta, kde naleznete další informace jsou zde.

Zařízení má slot pro MicroSD karty (přes 32 GB), 2GB RAM, micro USB, kompozitní videovstup, 3.5mm stereo jack pro sluchátka nebo reproduktory, interní mono reproduktor, BT a 802.11 b/g s WEP/WPA2 šifrováním. Svítivost pro projekci videa má 15 lumenů a pro běžnou práci až 35 lumenů. Tady jsou další ukázky možných využití...

Kromě individuálníhoi použití na cestách, prezentacích a tak podobně, může zařízení fungovat jako součást obchodních prostor, k hraní her ve volném čase, k posezení s přáteli nebo i jako interaktivní jídelní lístek v restauracích, kde si můžete i bez číšníka vybrat pokrmy a nápoje z nabídky...

Zařízení vypadá velmi slibně. Na CES 2010 by mělo být prezentováno a nabídnuto případným obchodním partnerům k testování, takže by snad ještě letos mohlo začít dobývat trh. Multidotekové snímání posílá "obyčejné" kapesní projektory do říše zapomění, i když ty třeba v mobilech nebo jako levnější řešení mohou samozřejmě najít svoje uplatnění. Uvidíme, kolik bude přístroj stát a zda se vůbec dostane v dohledné době na trh. Tady je slíbená videoprezentace, pokud vám bude v něčem připomínat toto zařízení, tak určitě nebudete sami.

Články na podobné téma:


Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4786