Palmserver.cz

Nové Google Goggles 1.6 pro Android (recenze)
Publikováno: Čtvrtek, 15.09. 2011 - 08:00:00
Téma: Android


Nový Google Goggles 1.6 dokáže z fotoaparátu vašeho Androida udělat skutečně chytrého pomocníka pro práci s mobilním Internetem. Umí spoustu věcí a jako další služby Google je k dispozici zdarma! Rozhodně doporučujeme ho pořádně vyzkoušet.

Podrobnosti o nové verzi můžete najít na oficiálním blogu, ale abychom vám funkci aplikace více přiblížili, udělali jsme pro vás malou recenzi s praktickými příklady. Po instalaci aplikace se nejprve spustí docela šikovný průvodce, který k našemo potěšení umí česky a seznámí vás se základními možnostmi aplikace....

Pak můžete absolvovat krátké nastavení, kde lze povolit nebo zakázat práci s historií vyhledávání a konečně můžete vše vyzkoušet. Náš první pokus byl tak úspěšný, že jsme to ani nečekali. Vyfotili jsme část obalu DVD. Aplikace provádí OCR uživatelem pořízené fotografie a vyhlédává na ní texty nebo známé obrázky, které následně vyhledá na Internetu. Snadno tak identifikuje loga firem, obaly knih, historické objekty a mnoho dalších věcí, které promptně dohledá na netu a nabídne k nim další informace!

Druhý pokus byl rovněž úspěšný. Vyfotili jsme první knihu, která byla poruce a program našel její anglickou verzi. Asi by tedy nebyl problém najít i tu českou. Aplikace také dovoluje vložení vlastních poznámek nebo, a to je také hodně zajímavé, spolupráci uživatele ve formě vlastního vylepšení identifikace fotografovaného objektu!

Stahovat lze zde. Je to vynikající praktický nástroj. Fakticky pomocí jediného tlačítka stačí téměř cokoli vyfotit a apliace spolu s vyhledávačem Google najde k vyfocenému objektu odkazy na Internetu, další informace a tak podobně! Je to snadné a příjemné.

Pridat.eu SdíletTento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=8500