Palmserver.cz

Plánované represe po přijetí ACTA
Publikováno: Čtvrtek, 09.02. 2012 - 04:00:00
Téma: Krátké zprávy


Na Internetu se objevila zpráva, že Evropské komisi unikly tajné dokumenty, které odkrývají, co má následovat po přijetí ACTA. Zcela nové nástroje a mechanismy, jak omezit svobodu projevu na internetu, mechanismy proti skoro čemukoliv on-line.

Zdroj této zprávy je zde a obsahuje plný text a rozbor. V někerých záležitostech s textem nesouhlasíme. Myslíme si, že ani naši vrcholní politici a vláda ČR nejsou informováni o spoustě věcí, které Evropská komise tajně vyjednává s lobby držitelů autorských práv a bůhví s kým ještě. Podle zveřejněných dokumentů to vypadá, že ratifikace ACTA je jen první počáteční krok, který by měl uzavřít cestu k jakémukoli odporu vlád při prosazování dalších kroků! Stejně "demokratický" postup je ve strukturách EU naprosto samozřejmou věcí, což jsme mohli sledovat nejen při procesu podpisu tzv. Lisabonské smlouvy, ale také nedávno při jednání o fiskální unii!

Nevíme, jestli je vše, jak se podává a jestli jsou například tyto dokumenty pravé, ale pokud ano, je důvod hlasitě protestovat. Na druhou stanu je třeba vzít v potaz, že oprávněný odpor proti omezování osobních svobod smlouvou ACTA je zcela jednoznačně zneužíván k politickým cílům extrémistických ultralevicových skupin a politických hnutí, se kterými svobodomyslný a rozumný člověk asi nemůže mít sympatie. Mimo jiné i proto, že jejich dočasná a ryze účelová "demokratičnost" se dostatečně projevila i v historii.

Svoboda Internetu je pro nás věcí zásadní důležitosti, protože v dnešní době přímo souvisí se svobodou jednotlivce. Proto také veřejně vystupujeme zcela výjimečně i v této politické záležitosti, což na technicky zaměřeném serveru nebývá obvyklé. Věřte nám, že raději bychom se zabývali novinkami v oblasti hardware a software mobilních zařízení, ale mlčet by bylo neodpustitelnou chybou!Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=9333