Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6549
Komentářů: 1884

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Windows Phone překonal kritické množství aplikací

Sponzorované odkazy:


Windows Phone se začíná úspěšně prosazovat jako třetí světová a v řadě evropských zemí dokonce jako druhá nejoblíbenější platforma. Kromě bezkonkurenčních TOP modelů je za úspěchem i značný pokrok v počtu aplikací.

Za úspěchem Windows Phone je v oblasti hardware hlavně NOKIA, která uvedla do života bezkonkurenční PureView fotoaparáty, displeje ovladatelné v rukavicích, asertivní displeje s nejlepší čitelností na přímém denním světle a v neposlední řadě i bezdrátové nabíjení Qi a další vychytávky. Některé novinky kopírují nebo politicky korektněji řečeno "přebírají" i výrobci Androidů. Dokonce i dříve nenáviděné a pomlouvané dlaždice z UI Metro (operační systém Windows Phone) se dnes běžně objevují na displejích mobilů a tabletů od Samsungu a jiných výrobců zaměřených na Android.

Opačně to v oblasti software, kde platforma Windows Phone dohání časovou ztrátu. Některé důležité aplikace a jejich vydání pro WP řeší přímo Microsoft, ale u většiny to je spíše na individuálním rozhodnutí vývojářů, jestli se jim již vyplatí zabývat se konverzí. To určuje především tzv. kritické množství. Zvláště u placených nebo reklamou či návaznými službami vydělávajících aplikací není moudré ignorovat další rostoucí trh. Konečně stejným procesem musel projít a stále ještě prochází i Android, když většina skutečně kvalitních a dalo by se říci klíčových aplikací byla primárně vyvinuta pro iOS. V poslední době byly představeny varianty známých aplikací Instagram, Waze, Vine a mnoho dalších. Mezi důležitými aplikacemi navazujícími na známé služby je překryv s iOS (iPhone a iPad) až 84%. Z 25 TOP aplikací z iOS je pro WP dostupných již 21.

A nejde jen o množství, ale také o kvalitu. V některých případech došlo k tak významným změnám původních aplikací, že jejich verze pro WP jsou hodnoceny jako lepší a nové funkce a vlastnosti se zpětně promítají do původních platformních variant. Pochopitelně je marketingově nejvděčnější srovnávání počtu aplikací celkem. Nicméně tady je situace komplikována balastem, který je v Google play (Android) velkým problémem. Gigantický počet malware, primitivních tapet a různých blikátkových zbytečností nebo dokonce vyloženě škodlivých programů vykrádajících informace z mobilu je velkým problémem Androidu a i když se to Google občas snaží zlehčovat, tak producenti bezpečnostních aplikací, antivirů a antimalware pravidelně varují před reálnými hrozbami. Naproti tomu je tady nesrovnatelně bezpečnější svět Apple, kde se prostě vyplatil striktní přístup ke kvalitě aplikací. Apple nepodlehl primitivním pudům a závad o počet aplikací odmítl s poukázáním na prioritní zájem o kvalitu. Vyplatilo se. Aplikace pro iOS jsou dnes obecně vzorovou ukázkou toho, jak to má vypadat. Windows Phone je v tomto ohledu někde na hraně mezi těmito světy. Část Microsoftu podlehla marketingovému šálení a počet aplikací na Windows Phone Store se stal svatým grálem jejich myšlení, což může v poměrně blízkém budoucnu vygenerovat stejné problémy, jako má dnes Google Play s tunami softwarového smetí. Naštěstí není atraktivita WP ještě tak velká aby lákala vývojáře "sofistikovaných" tapetek s koťátky, i když i jejich počet bohužel roste i zde.

Na internetu se objevil rozhovor se zástupcem Microsoftu, který potvrdil, že Windows Phone v oblasti aplikací překročil kritické množství. Z pohledu běžného uživatele to znamená, že na svůj mobil s Windows Phone dnes bez problémů najde stejnou aplikaci, resp. variantu od stejného producenta, jako kdyby měl Android. To se samozřejmě týká těch nejdůležitějších a nejčastěji instalovaných aplikací. Potvrzuje to i zjištění, že průměrný uživatel WP má nainstalováno kolem 65 aplikací. Před rokem to bylo jen 42. Jen za poslední dva měsíce vzrostl počet aplikací na Windows Phone Store o 175.000 nových aplikací. Další informace potvrzuje 10 milionů stáhnutí aplikací denně. Pro marketéry a vývojáře to je velmi zajímavá zpráva, ale vyvolává to obavu z "androidizace" kvality dostupných programů. Naštěstí mají někteří odpovědní lidé v Microsoftu rozum, což potvrzuje i paralelní zvýšení hodnocení kvality aplikací o 0,7 bodů z 5tibodového ratingu.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 21.11, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 2

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Windows Phone překonal kritické množství aplikací" | Přihlásit/Registrovat | 24 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 08:00:42
aneb jak nasrat androidí fanatiky hned ráno :o))))


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 08:45:18
 
A jinak si zdravej? Řekl bych, že první fanatik zahýkal v tvojí osobě...


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 08:47:30
 
Proč, stačí si přečíst hysterické reakce androidích fanatiků pod každým článkem, kde je sebemenší chvála jiné pltformy nebo nedej bože objektivní informace o sebemenší chybě androidu.


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 08:53:24
 
počet aplikací budík překročil 365!


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:45:07
 
175.000 app je už slušný počet. Z toho se dá vybírat. Vyměnil jsem SGS3 za Lumii 1020 a jsem spokojen. Zatím mi žádná aplikace nechybí a naopak mám konečně něco, co se dá použít pracovně. Ovládání neskutečně jednoduché oproti androidu. FV


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 20:06:27
 
Myslím, že jste to vystihl a jenom potvrzujete slova kolegy níže o poněkud monotónním narativním schématu a hodnotovém zabarvení článků pana Tkáče. Když na to někdo upozorní, je hned ocejchován jako "androiďák".

Každý asi ví, co to znamná "být androiďák". Já teda ne - to jako vlastním telefon s androidem? nebo bych chtěl? nebo nejsem spokojený se svojí jinou stávajícím platformou a pošilhávám? nebo mám akcie Google? shortuji akcie MS či Apple? nebo jenom principiálně upozorňuji na zkreslení a emotivně podbarvené výrazy?

Dokud se budou vést takto onálepkované diskuse, je to pro mne znamením, že jsme se za posledních 70 let moc neposunuli v myšlení o skupinách "těch jiných" lidí.


[ Odpovědět ]

Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:21:18
Ahá. Máme tu další článek podle v poslední době obvyklé osnovy p. Tkáče:

Stalo se toto... blablabla... android je šmejd, který krade... blablabla... Apple je nejlepší... blablabla... WP tolerujeme, protože to není android... blablabla.

Do článku přihodíme osvědčené obraty: militantní androidí komunita, laciná blikátka, čínské šmejdy, čím dál stejnější android, inspirace v úvozovkách...

A máme zaděláno na článek, za který se budou fandové Applu bít do krve a každého, kdo se ozve proti hrubě subjektivní formě článku označí za androidího fanatika...

Je to únavné. Palmserver jsem četl léta jako server, který filtroval zajímavé informace ze světa všech mobilních platforem. Už mám ale dost článků, na kterých je jediná nezaujatá část titulek. Ach jo. ce4you zmizel, palmserver má úroveň Blesku... asi zbude jen Smartmania. Smutná bilance...


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:26:38
 
Psycholog by si na vás pošmákl, jak si dovedete mezi řádky doplňovat to, co tam sice vůbec není, ale vy to tam nějak "tušíte". :-) Co konkrétně není v článku pravda? Třeba byste mohl opustit svoje zhrzené emoce a připustit, že autor prezentuje pouze realná fakta. Že se vám ta fakta nelíbí, tím hůř pro fakta, že?


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:45:18
 
Jste opravdu tak slepý, nebo tak zaslepený? Reálná fakta? Např:

- kopírují nebo politicky korektněji řečeno "přebírají" i výrobci Android
- většina skutečně kvalitních a dalo by se říci klíčových aplikací byla primárně vyvinuta pro iOS
- balastem, který je v Google play (Android) velkým problémem
- primitivních tapet a různých blikátkových zbytečností nebo dokonce vyloženě škodlivých programů vykrádajících informace z mobilu je velkým problémem Androidu
- Apple nepodlehl primitivním pudům a závad o počet aplikací
- Aplikace pro iOS jsou dnes obecně vzorovou ukázkou toho, jak to má vypadat
- vyvolává to obavu z "androidizace" kvality dostupných programů

To vše z jediného článku... Pro psychologa, nebo pedagoga je spíš vysvětlit vám, jaký je rozdíl mezi faktem (NOKIA používá fotoaparáty PureView) a osobním názorem (instagram je kvalitní a klíčová aplikace)


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 11:22:06
 
takže si ty vaše body, které se vás moc dotkly ohodnotíme OK?

1)Pravda
2)Pravda
3)Pravda
4)Pravda
5)Pravda
6)Pravda
7)Pravda

Sorry, ale já v těch tvrzeních vidím obecně pravdivé výroky založené na sporných faktech. Vy zjevně máte problém s akceptací pravdy, protože se nehodí k Vaší víře. Nejsem psycholog, takže si netroufám diagnostikovat, ale problém je na Vaší straně!


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 11:47:22
 
=

Na tvrzení "slunce je červené a vychází na západě" vidím obecně pravdivý výrok založený na sporných faktech. Zjevně máte problém s akceptací (mojí) pravdy, protože se nehodí k vaší životní zkušenosti. Nejsem demagog, takže si netroufám sám, ale až přijde ještě pár kámošů z fitka a z kosmetiky, tak do vás tu pravdu natlučem...

:-D


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 12:37:30
 
Tak z toho se budete muset i se svými kamarády až se vrátí z kosmetiky opít šampíčkem :-D

http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12658

Váš svět už nebude nikdy jako byl před tím! :-D


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 14:42:33
 
Kefalín, a čo si predstavujete pod takým slovom "sarkasmus"...


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:40:47
 
Mám otázku přímo na Vás. Cítíte se nějak osobně ohrožen existencí iPhone, iPadu a mobilů s Windows Phone? Děsí vás představa, že android ztratí procenta na trhu? Vyhýbáte se v kauflandu místu, kde se prodávají jablka?


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 09:54:27
 
Osobně odpovídám. Ne necítím. Existence iPhonů a iPadů je mi ukradená, WP zas po nějaké době vyzkouším, jestli se už zbavil porodních bolestí. Procenta androidu na trhu jsou mi úplně jedno.

V kaflandu mě štvou akorát tím, že často nemají Granny Smith, ale jen hnusný Golden Delicious...

Otázka na revanš? Děsí vás, že si člověk může vybrat mezi 4 typy iPhonu a 200 typy Androidů? Bojíte se faktu, že různí lidé mají různé preference ohledně velikosti, výdrže, paměti, výkonu, designu a ceny telefonu? Cítíte se ohrožen velkým počtem aplikací na GooglePlay? Nedokážete odlišit užitečnou aplikaci od balastu?


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:14:40
 
Odpoveď: 4 typy iPhonů se mi zdají zbytečně moc. Ten plastový se mi nelíbí vůbec a zrušil bych ho. 200 androidů od Vás beru jako přátelské gentlemanské gesto, protože těch zbytečných pseudovariant je určitě mnohem více a vesměs jsou to krámy. Neděsí mě to, ale připadá mi to na hlavu. Moc se mi líbí přirovnání s lančmítem tady...
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12338#94681
Takže přijdu do obchodu a tam je 5 regálů plných lančmítu + 6 konzerv s něčím jiným a před krámem demonstrují zastánci lančmítů, že těch 6 konzerv by tam nemělo být a vedoucí prodejny by měl být vyhozen :-)))

Vaši poslední větu nechápu. Balastu je na GP drtivá většina. Pokud si to neumíte přiznat, máte problém.


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:29:19
 
Náš pohled se liší jen v tom, že já vnímám iPhone, jako stejný lančmít, jako ostatní, jen v hezčím balení s jednodužším otvíráním za dvojásobnou cenu.

A lančmít od Applu má své exkluzivní prodejny, kde je ve všech regálech jen ten jediný lančmít, pouze v různé velikosti balení. Hezky jako to bylo za totáče.

On chce nějaký androiďák zakazovat Apply? Toho jsem si nevšiml... On chce nějaký applista zakazovat Androidy?... každý druhý článek p. Tkáče tak vyznívá... takže to přirovnání o demostraci a vyhazovní vedoucího nechápu.

Balastu na GP je hodně, o tom žádná. Ale nejsem ovce, abych ho nedokázal rozeznat. Všude je spousta balastu. V obchodech, v novinách... každý den člověk musí filtrovat spoustu balastu. Na tom přece není nic divného.

Pořád je lepší mít na výběr mezi 10 možnostmi, z nichž je polovina balast, než mít jen jedinou možnost (ber/nech být). Nejsem fanatik žádné konkrétní značky, ale vím, co od mobilu vyžaduju. A j

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:18:33
 
Bohužel to vidím podobně. Snad bych jen doplnil, že poslední dobou značně klesl počet hrubek a překlepů. Snad to není jen náhoda...

Nicméně další věc která zde na serveru hodně zamrzí, jsou "diskuse" u článků. Ti, komu se zde říká "androidí fanatici", už dávno rezignovali a nad dalšími tkáčnovinkami ze světa jen mávnou rukou a myslí si své. Ostatně, proč se zbytečně rozčilovat. Určitou informační hodnotu ty články stále mají a zbytek se dá jen přelétnout.

Neandroidím nefanatikům se po flamech asi stýská a tak autorovo (alespoň fakty podložené) šťouchání do androidu adorují bezobsažným rytím nikoli do platformy, ale rovnou do uživatelů. Nad tím už se mávnout rukou obvykle nedá. Mě osobně to dost vadí. Chtěl bych pod články odbornou diskusi a zakomplexované výlevy mne dost ruší.
Že se to někoho od androidu (a nemusí to být ani fanatik) dotkne a neudrží nervy na uzdě, je celkem pochopitelné. Bohužel to "kvalitu" diskusí jen dále zhorší. Pak už násled

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:30:41
 
plne suhlasim. viac pisat nema zmyslel aj tak to skor posobi dojmom ze je to praca jednej pivnej particky ktora sa rozhodla tu ostatnym znechucovat den


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:50:37
 
Děkuju. Hezky napsáno, netřeba nic dodávat.

Už jsem se "vyklidnil" a další podobné články prostě nechám bez komentáře. Co si myslím o jejich objektivitě si nechám pro sebe a nebudu nahrávat podobným diskusím.

Přiznávám, že poslední dny mi parkrát povolily nervy a svým nespokojeným komentářem jsem asi spustil následný flame.

Vidím, že někdo přede mnou už si podobné dilema prošel taky. Díky za inspiraci. Další munici pro komentářové bitvy nebudu poskytovat...

Michal (autor původního komentáře)


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 10:55:50
 
Zakomplexované výlevy tady přinesli zastánci androidů. Dá se to snadno dohledat. Jakmile se začly objevovat pozitivní články o Lumiích a posléze o ipadech, tak se androidí fanatici mohli zbláznit. Jelikož akce vyvolává reakci, tak po jisté době hloupoučkých výpadů, bezobsažného rytí a demagogických keců typu podrůměrný hardware u iphone se občas na vaše pindy někdo ozve. Právem! Čemu se tedy divíte? Jak se do lesa volá...

PS: Myslím, že p.Tkáč je majitel a šefredaktor v jedné osobě, takže vaše zbožné přání patrně nebude vyslyšeno :o))


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 11:03:05
 
Já nbych to zase nebrzdil, alespoň je tady konečně sranda. Palmserver mám rád, ale diskuze nikdy nebyly nic moc. Sem tam se objevil jeden nebo dva příspěvky. Teď to konečně po xx letech začalo ožívat :-) Jsem Androiďák, takže do iphonistů si rád rýpnu stejně jako do dlaždičů (WinPhone) . Myslím, že to patří k věci a prospívá to nejen serveru, ale i k všeobecnému veselí -) Pavel


[ Odpovědět ]
Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 11:08:29
 
Jsem pro nechat. Flame tady není přes míru, ale akorát a na rozdíl od jiných "mánií" se tady ani nenadává sprostě, takže to nikomu nemusí vadit. Přece se nepos*ru před nějakým mobilem jen proto, že má logo s nakousnutým jabkem? Tkáč si může plkat jak chce. Když to vyargumentuje, jeho plus. Aspoň je se o čem hádat. SW recenze jsou tady supr a zprávy mají taky OK. Pro mě pohoda. Snad bych jen změnil prehistorický design a poslal redaktory na kurz češtiny.


[ Odpovědět ]

Re: Windows Phone překonal kritické množství aplikací (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.11. 2013 - 11:26:47
Nesouhlasím se spoustou věcí v tomto článku, ale obecně kvituji pozitivně zlepšení obsahu palmserveru. Konečně je tady více legrace a zajímavějších názorů. Před tím to bylo moc sterilní a sranda tady byla je u některých roztomilých překlepů (prsy místo prsty atd). Takže jo, občas nějaká ta emoce neuškodí. Držím PS palce!


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund