Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6627
Komentářů: 2039

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Synology NAS a digitální domácnost

Sponzorované odkazy:


Koncem letošního roku představila firma Synology řadu velice atraktivních jedno a dvoudiskových NAS serverů. Produkty jsou velice výkonné a cenově atraktivní. Pro domácí využití může Synology představovat skutečně centrální prvek s možností přehrávání multimediálních souborů, centrálního úložiště s přístupem odkudkoliv, dohledového centra pro IP kamery a pro řadu dalších využití. Vše i s podporou přístupu z mobilních zařízení.

Obrazek Synology Home Multimedia LR

Důkazem inovativního přístupu Synology je i flexibilně navržený operační systém, jehož jádro obsahuje pouze základní funkce, které jsou obdobné jako u jiných NASů, ale další programy jsou jednoduše instalovatelné jako balíčky. Je to prakticky stejně jadnoduché, jako na mobilních telefonech, nabo tabletech. Možnost dohrát volitelné aplikace tak dává uživatelům možnost vybrat si pouze modyly, které potřebuje. Uživatel si jednoduše zobrazí dostupné aplikace a zvolené si vybere k instalaci. V záložce Nainstalováno má následně přehled o vybraných modulech, které lze snadno aktualizovat jak ručně, tak i automaticky. Po instalaci se aplikace zařadí do jednotlivých kategorií v Ovládacím panelu na serveru a jejich nastavení a používání je naprosto stejné, jako u základních integrovaných funkcí.

Obrazek Centrum balicku LR

Výhodou Synology je i snadná implementace řešení, spolehlivost, stabilita, cena a ekonomika provozu. Výrobce má natolik široký sortiment, že pokrývá nejen domácí segment, ale i SMB.

Pro domácí využití jsou k dispozici jednak běžné funkce automatického stahování z internetu, UPnP a DLNA streamování apod. Pochopitelně základní funkcí NASu je centralizace uložení dat, která přináší vyšší přehlednost při ukládání fotografií i videa a současně odstraňuje duplicity, které se často vyskytují při zálohování na externí disky. Zejména pro ukládání vlastních nenahraditelných dokumentů je mimořádně důležitá i spolehlivost. Díky RAID polím je i při havárii disku zaručena dostupnost dat s tím, že uživatel je o této kritické události okamžitě informován mailem, SMS, nebo třeba přes Skype.

Multimediální data lze přehrávat na libovolném přístroji s DLNA podporou (televizi, media přehrávači a dalších). Doba kdy jsme si tiskli fotografie je za námi. Po nahrání fotografií na Synology server si z nich NAS automaticky připraví fotoalbum a díky intuitivním mobilním aplikacím si je lze prohlížet na tabletu, nebo na mobilním telefonu tak snadno, jako by byly uloženy lokálně. Aplikace Photostation umožní i přehrát vybraná alba do mobilního přístroje, což je např. pro iPad velice snadná možnost jak do tohoto tabletu nahrát fotografie. Designovým doplňkem domácnosti může být třeba i fotoobraz i-Frame, do kterého můžete s NASu promítat třeba fotografie z posledních cest, nebo obrazy vašeho oblíbeného malíře. Stejně snadno jako fotografie lze přehrávat video, výhodou je i propojení na veřejné databáze. Díky inteligentním technologiím Synology přiřadí k filmům jejich popis, autory, obrázek… Orientace v domácí filmotéce je potom stejně komfortní, jako když si vybíráte film v půjčovně.

Kromě videa umí nový operační systém Synology DSM pracovat i s USB TV moduly a to jak DVB-T, tak DVB-S. Z počítače, tabletu, nebo telefonu lze potom sledovat jak živé vysílání, tak i nahrávat vybrané pořady. Datový tok lze přijímat třeba v programu VLC player.

Zajímavá je i možnost bezdrátového přehrávání hudby z NASu, nebo z internetového rádia přes Bluetooth. Do Synology stačí zasunout kompatibilní USB Bluetooth modul a stává se z něj okamžitě audio vysílač. Připojit si potom můžete jak Bluetooth sluchátka, tak i reproduktory. Další možností je vyvedení audio výstupu kabelem přes USB.

Obrázek DSM for home LR

Atraktivní je i spotřeba NAS serverů, dvoudiskové Synology odebírá i s disky max. 20W a umí se i uspat, nebo zapínat dle připraveného plánu. Celoroční provoz tak na energii vyjde na pouhých několik set korun. To je velký rozdíl od multimediálního centra postaveného na bázi klasického počítače.

Podrobnosti a ceny naleznete na stránkách společnosti KOBE s.r.o.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 22.11, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Vybíráme z KOBE
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Vybíráme z KOBE

"Synology NAS a digitální domácnost" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Synology NAS a digitální domácnost (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 22.11. 2013 - 16:00:50
DS213-tku mám doma a s veřejnou IP je to prostě BOMBA. A to jsem ještě neprošel kompletní možnosti. Přístup k datům odkudkoliv, přehrávání videa, audia, fotek,... kdekoliv a na čemkoliv... PC, tablet, mobil,TV ... záloha RAID,.... Mám zkušenosti se SW pro Android - funguje vše super.
Doplním, že je možný vlastní neomezený Cloud. Možnosti nastavení přístupu uživatelů, skupin,....
Je to sice plně komerční článek, kde i pan Tkáč nemůže mít nejapné poznámky k nedokonalosti, ale zde musím jen doporučit. ;-)


[ Odpovědět ]
Re: Synology NAS a digitální domácnost (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 24.11. 2013 - 09:33:10
 
Taky o něm přemýšlím. Domácí síť už vyžaduje radikální řešení a toto vypadá na slušné řešení. Ještě bych to chtěl spojit s SmartTV nebo něčím podobným.


[ Odpovědět ]
michael kors factory outlet (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 22.08. 2018 - 03:58:51
 
jinyi822


Stetson, le fils d'un chapelier, asics chaussures de running a remarqué la robe de tęte inadaptée, il a décidé de façonner un chapeau plus fonctionnel. La tombe de Napoléon - Air Jordan 13 soldes [www.zigzagproduction.fr] un monument érigé en souvenir du terrible Empereur, Spot de la Concorde - un carré remarquable qui offre nike air max 1 blanche blanc une expérience parisienne, le Centre Pompidou - une construction ridicule qui abrite des Suvres d'art modernes, les jardins du chaussure nike femme a talon compense [www.coffret-parfum.fr] Luxembourg - un espace magique complčte de loisirs sont quelques autres endroits incontournables ŕ Paris. Vous chaussure nike air max 1 pour femm

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Synology NAS a digitální domácnost (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 28.11. 2013 - 20:37:31
 
a podařilo se Vám rozjet DS Photo na Androidu?
Mně ne.


[ Odpovědět ]

chenlixiang (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 19.11. 2018 - 08:34:16
2018.11.19chenlixiang tory burch outlet [www.toryburch-outlet.net]
ray ban [www.lunetteraybanpascher.fr]
coach purse [www.coachpurse.in.net]
swarovski crystal [www.swarovskicrystaljewelrys.us.com]
bulgari jewelry [www.bulgarijewelry.us.com]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Live Streaming Link for Menpora Cup 2021 quarter-finals Persija vs Barito Putera (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 14.04. 2021 - 06:25:51
NOBARTV.world Live Streaming Link for Menpora Cup 2021 quarter-finals Persija vs Barito Putera

Persija Jakarta will face Barito Putera in the 2021 Menpora Cup quarter-finals. This match can be watched live streaming on Vidio and Indosiar. NobarTV.world Nonton Liga Bola, NobarTV.my.id Watch Live Streaming, nontonfilm.my.id Currently Persija is in a good trend following two consecutive wins in the group phase. Of course the team nicknamed the Kemayoran Tigers wants to continue against Barito Putera.

Persija coach, Sudirman admitted that his men were ready to face this important match. This duel is also considered different from the previous match.

"This match is very important. Because it uses a single match . So we have to be maximal to get maximum points. Players enter the field with the intention of winning the match," he said.
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Live Streaming Link for Menpora Cup 2021 quarter-finals Persija vs Barito Putera (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Neděle, 03.07. 2022 - 09:02:35
 
Tim asuhan Jean-Paul van Gastel kini telah kalah masing-masing dari tujuh pertandingan mereka sejauh musim ini, dengan kemenangan terakhir mereka yalla shoot, yalla shoot piala dunia 2022 , yalla shoot berita bola terbaru terjadi pada Januari ketika mereka mengalahkan Hebei 2-1 di akhir musim musim 2021-22.
Awal musim yang buruk ini disebabkan oleh kelemahan pertahanan mereka dan penampilan ompong dalam serangan karena mereka hanya mencetak empat gol yalla shooot live , yalla shoot live world cup 2022 , yalla shoot live november 2022 sejauh ini sementara kebobolan 20 – tertinggi dari semua 18 tim setelah tujuh putaran pertandingan.
Sementara mere

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund