Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2038

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje

Sponzorované odkazy:


Zatímco Apple sází na luxus, design a prémiový segment, producenti Androidů snižují cenu, jak to jen jde, aby získali větší podíl na trhu. Nůžky se rozevírají, ale všichni jsou spokojeni.

Ziskovost je účelem podnikání, ale obě strany na to jsou po svém. Android má sice většinový podíl na trhu ve většině zemí, ale Apple má větší zisky a tudíž je úspěšnější. Naopak někteří výrobci Androidů balancují v červených číslech a některé firmy se dokonce již zbavují výroby mobilů. To samozřejmě neplatí pro velmi úspěšný Samsung, který má přes 74% trhu s Google Android. Ani ten ale příliš nevydělává na superlevných modelech, kterými pouze blokuje konkurenci, tj. sytí trh a vytváří značku. Problém je v tom, jak vydělávají nebo spíše nevydělávají ostatní, kteří se dělí o cca 5-10% zbývajícího trhu (podle země).

Vyšší cena dělá pochopitelnou dělící čáru mezi společenskými vrstvami a uživatelé Apple iPhone si rádi připlatí za jistou výlučnost, která je ovšem podepřena spolehlivostí, inovativností, bezproblémovým a samozřejmým upgrade systému, kvalitním provedením, kvalitními materiály, jedinečným designem a nesrovnatelně příjemnějším, jednodušším ovládáním a v neposlední řadě i image. Vyšší kvalita - vyšší cena. Ačkoli za poslední 4 roky iPhone mírně slevil (z 702 USD v roce 2010 na 650 USD v roce 2013), tak Androidy slevnily mnohem více, takže rozdíl cen se zvětšuje. V roce 2010 činil rozdíl 261 USD a v loňském roce již 374 USD. Nutno ovšem dodat, že se tady srovnává jeden TOP model vůči "průměrnému Androidu", tj. vůči průměru všech prodaných modelů.

Loňský "sociální" iPhone 5C se podle našich předpokladů příliš nadšení nebudí a jeho prodeje jsou daleko za přemrštěným očekáváním našeptávačů, kteří jej prosadili do výroby. Snad se z toho Apple poučí a zůstane prémiovou značkou pro vyhrazený segment.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 17.02, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje" | Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 08:38:15
"Snad se z toho Apple poučí a zůstane prémiovou značkou pro vyhrazený segment."... protože všichni víme, že předražený Apple je pro lepčí lidi, žejo?

... bez toho by to ani nebyla Tkáčnovinka.


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 08:57:03
 
Souhlasím s autorem. Nevidím důvod, proč by nemohlo existovat zboží finančně méně dostupné, které nebude mít každý drban.


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 09:01:28
 
O případné "předraženosti" rozhodují na volném trhu jen a pouze kupující. Proto lidi jako vy nezřídka nenávidí volný trh a často i ty bohatší. Básně a legendy levicově zpitomělých ovčanů české kotliny o tom, co je nebo není "předražené" jsou sociálním folklorem stigmatizujícím své nositele.


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 09:27:16
 
... jak píchnout do vosího hnízda.

Milý pane (nebo paní). Víte o mně velký kulový, ale hned je vám jasné, že jsem levičák nenávidějící volný trh. Jste ve všem tak úplně mimo, nebo máte občas chvilkové prozření? ;-)

Naopak se v rámci svobody na volném trhu rozhoduju podle toho, co za danou cenu dostanu za užitnou hodnotu. Tou pro mne NENÍ značka. Samozřejmě chápu, že někdo rád utratí víc peněz za zdání, že si pořizuje něco luxusnějšího, co ho staví nad "hlupé ovčany" a hýčká to jeho ego. Jeho volba.

Pro někoho, kdo není zmasírován marketingovými bláboly je predražené něco, co udělá stejnou službu za víc peněz, než konkurenční výrobky. Typicky Apple, nebo Škodawerke.


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 10:47:50
 
jasně. Tu svobodu rozhodovat Vám z plna hrdla přeji a sám jsem za ni rád, ale tím spíše byste měl pochopit, že značka není samoúčelná věc pro snoby, ale že reprezentuje nejen hodnotu, sociální statusy nebo historii či návaznost, ale také přístup, kvalitu a určitou filosofii producenta. To jsou hodnoty, které zřejmě nechápete nebo si je neuvědomujete. V době kdy HTC vydá slavnostně oznámení, že na území USA se pokusí zajišťovat upgrade na novější systémy Androidu po dobu dvou let, tak já dostanu AUTOMATICKY upgrade neprodleně (!!!!) pro vydání nové verze na svůj 3 roky starý mobil! Kamarád s rok starou androidí špičkou čeká na totéž naprosto marně půl roku a nic. Fanoušci vaší platformy píší petice na jednotlivé modely. To nemluvím o materiálech, kvalitě aplikací, ovládání a desítkám jiných hodnot, o kterých vy nemáte ani tušení vy předražený.


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 10:55:03
 
Myšlení v kategoriích "předražený" je přesně to levicově styigmatizující (chválím za supr slovo! :-)) , o čem psal pán nad Vámi. Váš přístup bych pak přirovnal k hodnocení sojového levného párku z Tesca a "předraženého" vídeňského párku, který obsahuje 95% masa. Oba zasytí stejně, takže za nižší cenu vám sojovo-moučná napodobenina poskytne stejnou službu a když ji pořádně nakaňkáte hořčicí se sedmi Éčky a Kečupem z kukuřicovým sirupem, tak rozdíl nepoznáte ani chuťově. Možná i počet kalorií bude stejný! :-)


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 18.02. 2014 - 14:07:09
 
Když budu chtít za každou cenu zařazovat do škatulek a vynášet soudy o lidech, které vůbec neznám (jako to děláte vy), tak napíšu, že bavorák/audina fmetle na lízačku, 100% biobrambory a nejnovější iProdukty jsou dobrý šidítko pro lidi, kteří si chtějí za pár šupů dokázat, že jsou něco lepšího, než "levicový plebs". Těm, kdo na to mají je totiž dost ukradený, čím telefonujou.

Obávám se, že jste zatím v reálném světě nepochopili rozdíl mezi vysokou cenou, kvalitou a značkou. A věřte, není to vždy totéž. Protože (když použiju váš lidový příklad s párkem) - raději si u známého řezníka koupím jeho uzeniny za cenu o něco vyšší, než v Tescu, než abych vyhazoval peníze za PŘEDRAŽENÝ bio-150%-nestresovaného masa v nějakém alternativním shopu pro "lepší lidi". A v obleku z HMka budu pořád vypadat líp, než v telplákovce od Nike.

Zcela upřímně - nemám nic proti Applu. Své zákazníky si vždycky najde. Ale zvedá mi žluč naparování některých jeho vlastníků, kteří nemají

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 03.03. 2014 - 10:10:26
 
Bavorák, Audina ...za pár šupů? No nevím synku z jaké jsi rodiny, ale mi auta kolem melounu nepřipadají jako šidítko za pár šupů. To co mám na dvorku mě stálo kus práce a ano, připadám si, že jsem něco lepšího, než "levicový plebs". Dodal bych, že o hodně! Až si vlastní prací takové šidítko pořídíš, tak si o tom můžeme popovídat. :-) Je zábavné, jak některým lidem vadí, kdo se jak cítí a kam se společensky zařazuje(nadřazuje). Není za tím nějaký komplex méněcennosti?


[ Odpovědět ]
Re: Rozdíl cen mezi iPhone a průměrnými Androidy se zvyšuje (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 03.03. 2014 - 10:02:31
 
levičák nelevičák, není důležité, co si o sobě myslíš, ale jak se chováš, IMHO, jaké myšlenky jsou ti blízké a jak se prezentuješ. A bohatě rozvinuté teorie o údajné předraženosti nebo užitné hodnotě jsou typické pro levicové voliče.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund