Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2031

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

97% malware v roce 2013 bylo na Androidu

Sponzorované odkazy:


Děsivá čísla přehledně ukazují grafy a infografiky v článku. Podívejte se na podrobný rozklad, kterému nechybí a ni historický pohled od roku 2000 až po konec roku 2013.

První obrázek ukazuje rozdíl mezi loňským rokem a celým období existence mobilních systémů. Vnitřní kruh ukazuje děsivou realitu současnosti

Zajímavý je i pohled na statistiku napadených zemí. To, že se tam nevyskytuje ČR, zdaleka neznamená, že našim uživatelům nebezpečí nehrozí...

Zdroj zprávy je zde. Jakkoli vypadají tyto údaje hrozivě, a není pochyb o jejich pravdivosti, větší část viny nesou vždy sami uživatelé, kteří si nedávají pozor na to, jaká práva aplikace vyžadují, stahují nesmysly typu živých tapetek, a co hůř, "zdarma" stahují ukradené a cracknuté verze her a placených programů odněkud z temných hlubin internetu. Svůj podíl viny na situaci jistě má i Google, i když v poslední době se mu objektivně nedá upřít snaha o řešení tohoto problému. Bohužel se vyskytly i případy, kdy aplikace s malware byla nainstalována již v novém přístroji v rámci standardní softwarové výbavy. S tím pak nic nenadělá ani Google a je opět na uživatelích, aby si zkontrolovali, jak se nainstalované aplikace chovají. Nutno dodat, že to bohužel vyžaduje nemalé uživatelské zkušenosti a začínající uživatel nemá prakticky žádnou šanci takovou věc odhalit.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 06.03, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"97% malware v roce 2013 bylo na Androidu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund