Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6609
Komentářů: 2019

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

České statistiky vozidel pro Windows Phone

Sponzorované odkazy:


Bezplatná aplikace Statistiky Vozidel od pana Aleše Kobra zobrazují data z Českého centrálního registru vozidel. Program je dostupný pro Windows Phone 7.5 až 8.1. Nabídne počty jednotlivých druhů, značek, typů a barev vozidel, které jsou u nás registrovány. Docela zajímavé počtení.

Program je jednoduchý na ovládání a nevyžaduje žádná soukromá práva nebo jiné zákeřnosti. Po standardní instalaci se objeví horizontálně listovací aplikace a jako první obrazovka je seznam značek...

U každé značky je uveden počet registrací. Po rozkliknutí ikonky "i" na seznam modelů vybrané značky a stejným postupem pak na podrobnější informace o vybraném modelu...

Výběr "Druhy" umožňuje si odfiltrovat typ vozidla, což je například osobní automobil, motocykl a tak podobně. Ovšem jsou zde i přívěsy, traktory a další technika, která podléhá registraci. celkem se jedná o 36 druhů! I odtud pak vedou detaily ke konkrétnímu modelu. Volba "barvy" pak nabídne statistiky barev a volba "celkově" nabídne počty jednotlivých druhů registrovaných vozidel.

Na své si tedy přijdou nejen řidiči osobních aut, ale také motorkáři a další skupiny. Poslední volbou je obrazovka, která přináší krátké info o programu, kontakty, možnost hodnocení aplikace a tak podobně...

Je to docela sympatická aplikace, která může pomoci při rozhodování v různých situacích. Například možnost oprav a dostupnost náhradních dílů by měla být logicky přímo úměrná počtu registrovaných vozidel. Když někdo chce barvu, kterou nemá každý, také mu aplikace poradí. V detailech k jednotlivým modelům najdeme časové grafy registrací i údaje o druhu paliva.

Bohužel jsou zde i negativa. V oficiální popisu je uvedeno:"Data jsou od Ministerstva vnitra ČR, ze dne 23.1.2012. Data nejsou upravena, pouze zmenšena odebráním nevýznamných značek, typů a modelů vozidel.". To je docela škoda, protože 2 roky stará data v tak dynamickém oboru jsou hodně a tím se použitelnost aplikace výrazně snižuje. Kolik za dva roky bylo uvedeno a prodáno nových modelů aut? Musí jít o desítky a možná i stovky. Nezbývá než doufat, že případná aktualizace přinese i čerstvější data. Rovněž nevýznamné značky a modely mohou být důležité pro některé situace a je škoda obětovat komplexnost informací na úkor několika málo KB textových a numerických dat. Aplikace sama o sobě není vůbec špatná a i v aktuálním stavu stojí za vyzkoušení. Nicméně, hodnota je zbytečně snížena nekompletními a zastaralými daty.

Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 03.06, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Windows Phone
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Windows Phone

"České statistiky vozidel pro Windows Phone" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund