Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6560
Komentářů: 1889

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

SONY připravuje zakřivený senzor pro fotoaparáty mobilů

Sponzorované odkazy:


Může to být revoluce ve fotografování? Spíše jen cesta, jak dosáhnout kvalitnějších fotografií, ale o to tady samozřejmě jde. Sony se inspirovala u lidského oka a možná se tím trefila do černého.

První příčku ve světě mobilní fotografie bezesporu drží NOKIA se svojí technologií PureView a jelikož rozdíl oproti běžným technologiím je propastný, snaží se ostatní výrobci mobilů najít nějakou účinnou odpověď, aby tento náskok alespoň snížili. HTC se snaží se svým řešením UltraPixel a nově i s duální kamerou na HTC One M8. Samsung má svůj ISOCELL a Sony nyní přichází s vylepšením, které by mělo řešit problém nestejné vzdálenosti bodů na plochém senzoru od objektivu...

To by měl vyřešit zakřivený senzor. Otázkou je, jestli tak mírné zakřivení na velmi malém senzoru bude mít nějaký výraznější efekt, který by deklasoval konkurenci a změnil výrobu fotografických čipů.

Vývojáři firmy SONY tvrdí, že zakřivený senzor přináší jednodušší systém čoček a vyšší světelnou citlivost. Údajně se rozdíl projevil až 1,x zvýšením citlivosti ve středu senzoru a 2x na okrajích. Japonská firma paralelně vyvíjí dva čipy. Jeden s diagonální velikostí 43 mm je určen pro zrcadlovky a 11mm pro mobilní telefony. Uvidíme, jak brzy ye s novinkou setkáme na trhu. Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 16.06, 2014  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"SONY připravuje zakřivený senzor pro fotoaparáty mobilů" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund