Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6473
Komentářů: 1789

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Microsoft chystá 2 ultra levné notebooky s Windows 10

Sponzorované odkazy:


Notebook s Windows 10 levnější než běžný mobil nižší střední třídy? Vypadá to, že se toho brzy dočkáme, protože to souvisí s uvedením Windows 10

Microsoft se zřejmě rozhodl neopakovat svoje chyby z minulosti a nepodcenit zájem veřejnosti o méně výkonná zařízení s nízkou cenou. Přesněji jde o preventivní konkurenci zatím nepříliš zajímavým Chromebookům od Google a jeho partnerů (HP a další). Ty jsou hlavně levné, ale za to jsou zcela odkázány na internetové připojení. Na tom je ovšem také založena celá filozofie Chromebooků, která jednoduše počítá s tím, že dnes je smysluplná práce možná pouze s připojením k Internetu a část nutných procesů přenáší právě tam. Na chromeboocích tedy běží operační systém Chrome OS od Googlu a i ostatní důležité funkce patří do ekosystému Google. jedná se zejména o Gmail, Google dokumenty, Google Chrome a tak podobně. Ceny se pohybují o řád níže než u plnohodnotných notebooků, a to je také účelem. Nízká cena je ovšem vykoupena mnohými omezeními, a to hlavně v oblasti výkonu a přístupu k software.

Ceny nejlevnějších chromebooků se pohybují od 200 USD do 250 USD, což při hrubém přepočtu na naši měnu vychází kolem 5.100 Kč a výše. A právě tam míří nová strategie Microsoftu, která má nabídnout podobné zařízení s Windows 10, které bude orientováno rovněž na webové aplikace ekosystému Microsotu. Alternativa k Chromebookům Google by tak kromě Windows 10 měla nabídnout OneDrive, Outlook, MS Office a jiné webové aplikace známé ze světa PC a desktopových Windows. Zajímavé na tom ovšem je, že by měla být současně zachována i velmi příznivá cenová hladina.

Microsoft chce v polovině roku 2015 vypustit na trh dva ultra levné webové notebooky s 11,6" displejem a Intel Bay Trail-T CR (BTCR) procesory. Ceny by se měly pohybovat od 149 USD do 179 USD (3.700 - 4.600 Kč). Pro Microsoft by tyto modely měly dodávat firmy 3NOD a Elitegroup Computer Systems (ECS).

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 31.03, 2015  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Microsoft chystá 2 ultra levné notebooky s Windows 10" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund